Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4-KLUB.GERMANY


TOM3K

Rekomendowane odpowiedzi

każdy robi jak chce jak zrobiłem tak jak zrobiłem i teraz jadę i mogę się nie przejmować ze policja jedzie za mną i sprawdza moje auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy robi jak chce jak zrobiłem tak jak zrobiłem i teraz jadę i mogę się nie przejmować ze policja jedzie za mną i sprawdza moje auto.

jadę i prosze żeby mnie zatrzymali

Podciśnienia na Samco hofe ich werden in kurze Zeit machen

i miałem jeszcze coś ale zapomniałem :grin::D:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz prosisz a jak będzie później ? ja zrobiłem na niemieckie blachy i nie żałuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...(nie ma takiej emotikonki)

2 inne samochodziaki.... trzeba grzać temat, dlatego dobry byłby SPOT, dolece 300+ ale termin sobota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Tu spota zrobić jak nikt nie raczy napisać czy jest chętny czy nie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może coś sie wykluje, trzeba poczekać

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja chce przemeldować bo mieszkam juz tu na stałe i tu zamierzam zostać..a szczerze to niechce mi sie z duszą na ramieniu jezdzić i czekać aż mi dowalą za to że mam tu meldunek mieszkam pracuje...wole zapłacić i mieć z głowy a tym bardziej że moje auto w moim miasteczku rzuca sie w oczy a do pracy tez mam kawałek.starcha tez mam że ktoś mnie podkabluje...można by poczekać do początku roku i kupowac winiety i z bani,tyle że jakby była stłuczka lub coś to juz widze te cyrki z ubezpieczalnią w PL..a co do felg to musze poszukać kogoś kto robi przegląd i podpisze mi go na tych felach bo wiem że ABE te fele nie mają bo dzwoniłem do firmy gdzie je kupiłem.choć fele są z niemiec ale ABE nie mają..

to jest kosztowna ale bezpieczna rzecz, praktyczna jest ok. Zastanawiałbym się jesli nie opcja przyszłej opcji z winietkami.

podszedłem do tematu tak...

- nikt nigdy mnie o tym nie poinformował żeby płacić, ( nie mam TV przychodzi abonament, mam auto nie przychodzi podatek) kumacie :wink:

- policja sie nie czepia

- i uwaga info z ostatniej chwili od kolegi, podobno od 1 stycznia podatek albo winieta już na stałe... :eusathink: od 2016?? hmmm

ile razy miałem wyrzuty, że pakuje w moje Audi jak w skarbonke a to i tak nie wróci, jednak to przepłacanie, EU przecież

Co jeśli bedziecie pluć sobie w brode w 2018, że przeszły ustawy o podatku na winiety, nie raz tak było..

Niemcy maja takie przyslowie: "Unwissenheit schützt nicht vor Strafe" (Niewiedza nie chroni przed kara)- to nie ich tylko twoj problem sie doinformowac jak jest.

Co do Winet to mozesz sobie jeszcze poczekac. To co sobie ci Idioci na Bayerach wymaslili to populizm- hasla dla zacofanego Bayern zeby zamydlic oczy przed prawdziwymi problemami ktorymi jest rozpierdzielanie kasy z podatku samochodowego. Oni maja rocznie z podatku samochodowego 47 Miliardow, a inwestuja tylko 5 w drogi- taki system. To co cobie ten Horst wymyslil to dyskryminacja innych kierowcow- nie przejdzie nigdy w EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej o tej nie znajomości prawa to wyjołeś mi to z pyska.Czarek decydując sie na zamieszkanie w jakimś kraju moim zdaniem przyjmujesz jego reguły (no chyba że jesteś jakimś zmazuchem którzy robą sobie w tym jak i w innych krajach co chcą).Ja tak sie migałem jak mieszkałem w NL bo w sumie byłem pracownikiem sezonowym i zawsze biuro mogło mnie zwolnić wiec meldunek i płacenie za auto mijało sie z celem ale teraz mam stałą prace,meldunek,swoje mieszkanie i to juz coś innego...nie wiem jaką masz tu sytuacje,nie wiem czy jesteś tu zameldowany czy jak ale jeśli tak to na prawde nie obraz sie..nie chce cie urazić ale jesteś dla mnie typowym polakiem cwaniaczkiem...jak tu pokombinować żeby nie zapłacić.Niektórzy dostają kase jeszcze z socjala.I jak cos sie dostaje to jasne fajnie ale coś dać to nie.Kazdy kombinuje ale jak w koncu cie łapną..dopierniczą pare tysiecy euro kary i kare wsteczną(bo wcześniej czy pózniej dojdą do tego długo jesteś itp.) jesli chodzi o opłacenie to zobaczymy ile zaoszczędzisz.Potem bedzie zdziwko i wierz mi ich nie bedą obchodzić twoje tłumaczenia w sądzie że nie wiedziałeś.Nie masz 13 lat żeby sie nie dowiedzieć a moim zdaniem hasło że ''nie wiedziałem'' powiedzieć w sądzie to tak jakbyś sędziemu prosto w oczy powiedział że jest idiotą.A do tego nigdy nie wiadomo jakich masz sąsiadów..podpadniesz,ktoś zadzwoni gdzie trzeba i dobiorą ci sie do tyłka.Ja juz miałem taki cyrk tyle że z socjalem i wole juz nie kombinować za dużo.Za mojego parcha wyszło mi 120e podatku do tego niech te 300e przemeldowania plus ubezpieczenie.Wole to zapłacić niż pare tysi kary plus to co wyzej bo i tak trzeba bedzie je pózniej zameldować lub sprzedac.Prawda moim zdaniem jest taka że przez tych uchodzców Niemcy zaczną cienko piszczeć wiec bedą szukać kasy...z tych co nie płacą za auto moga mieć żyłe złota z minimalnym wysiłkiem.Takie jest moje zdanie i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz bez stresu. Wiem, że to cwaniakowate może się wydawać, uwierz mi tak nie jest.

Po prostu chce zobaczyć co by było gdyby.... i tak jeżdże. Na przekór po prostu.

Po prostu nie przerzuce tablic i tyle.

:facepalm: sory chłopacy, ta sama rzecz dwa odmienne podejścia, i tak i tak można, Wy mi, i Ja wam nie przetłumacze, czasem tak bywa

nie ma co sie boczyć.. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co osobiście znam jedna osobę której do* 5tys.€ po trzech latach za jeżdżenie na polskich blachach. A jeżdżą na nich tysiące. Wygląda na to ze Niemcy olali sprawę. Aalllbo tak jak piszecie: nie obchodzą ich drobne tylko poczekają i dowala z grubej rury ze aż się oranżada z komunii odbije.

W każdym bądź razie przepis mówi ze mamy(każdy, Niemiec tez) w przypadku zmiany miejsca zamieszkania pol roku czasu na przemeldowanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek ja to twierdze że oni nie olali sprawy bo jak sam napisałeś znasz kogoś komu dowalili...raczej sprawdzają to wyrywkowo...ale przyjdzie czas kiedy na prawde zaczną szukać pieniedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh :wink:


odp na pytanie dlaczego nie jestem cwaniakiem...

auto stoi na mnie od 3 lat.

od Wujka..

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki co osobiście znam jedna osobę której do* 5tys.€ po trzech latach za jeżdżenie na polskich blachach. A jeżdżą na nich tysiące. Wygląda na to ze Niemcy olali sprawę. Aalllbo tak jak piszecie: nie obchodzą ich drobne tylko poczekają i dowala z grubej rury ze aż się oranżada z komunii odbije.

W każdym bądź razie przepis mówi ze mamy(każdy, Niemiec tez) w przypadku zmiany miejsca zamieszkania pol roku czasu na przemeldowanie auta.

A co mowi przepis gdy jezdzisz w Niemczech samochodem zarejestrowanym na matke ktora mieszka na stale w Polsce? :D

Auto może być zarejestrowane na kogoś z PL.

Prorok jakis czy cus? :D

Luz bez stresu. Wiem, że to cwaniakowate może się wydawać, uwierz mi tak nie jest.

Po prostu chce zobaczyć co by było gdyby.... i tak jeżdże. Na przekór po prostu.

Po prostu nie przerzuce tablic i tyle.

:facepalm: sory chłopacy, ta sama rzecz dwa odmienne podejścia, i tak i tak można, Wy mi, i Ja wam nie przetłumacze, czasem tak bywa

nie ma co sie boczyć.. :P

cwaniakowate, czy nie- dla mnie nie ma to znaczenia i to nie moje zdanie. Ja uwazam ze kazdy jest kowalem swojego losu i sam sobie obiera droge ktora pojedzie i jak sobie "urwie kolo" to moze tylko sam siebie obwiniac i tak jest dobrze.

Luzzzzz :thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do jutra.Tak czy owak na 16-tce od Kelheim maraton aut do pracy. :wink:

Trza jechać znowu poniedziałek :grin:

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej o tej nie znajomości prawa to wyjołeś mi to z pyska.Czarek decydując sie na zamieszkanie w jakimś kraju moim zdaniem przyjmujesz jego reguły (no chyba że jesteś jakimś zmazuchem którzy robą sobie w tym jak i w innych krajach co chcą).Ja tak sie migałem jak mieszkałem w NL bo w sumie byłem pracownikiem sezonowym i zawsze biuro mogło mnie zwolnić wiec meldunek i płacenie za auto mijało sie z celem ale teraz mam stałą prace,meldunek,swoje mieszkanie i to juz coś innego...nie wiem jaką masz tu sytuacje,nie wiem czy jesteś tu zameldowany czy jak ale jeśli tak to na prawde nie obraz sie..nie chce cie urazić ale jesteś dla mnie typowym polakiem cwaniaczkiem...jak tu pokombinować żeby nie zapłacić.Niektórzy dostają kase jeszcze z socjala.I jak cos sie dostaje to jasne fajnie ale coś dać to nie.Kazdy kombinuje ale jak w koncu cie łapną..dopierniczą pare tysiecy euro kary i kare wsteczną(bo wcześniej czy pózniej dojdą do tego długo jesteś itp.) jesli chodzi o opłacenie to zobaczymy ile zaoszczędzisz.Potem bedzie zdziwko i wierz mi ich nie bedą obchodzić twoje tłumaczenia w sądzie że nie wiedziałeś.Nie masz 13 lat żeby sie nie dowiedzieć a moim zdaniem hasło że ''nie wiedziałem'' powiedzieć w sądzie to tak jakbyś sędziemu prosto w oczy powiedział że jest idiotą.A do tego nigdy nie wiadomo jakich masz sąsiadów..podpadniesz,ktoś zadzwoni gdzie trzeba i dobiorą ci sie do tyłka.Ja juz miałem taki cyrk tyle że z socjalem i wole juz nie kombinować za dużo.Za mojego parcha wyszło mi 120e podatku do tego niech te 300e przemeldowania plus ubezpieczenie.Wole to zapłacić niż pare tysi kary plus to co wyzej bo i tak trzeba bedzie je pózniej zameldować lub sprzedac.Prawda moim zdaniem jest taka że przez tych uchodzców Niemcy zaczną cienko piszczeć wiec bedą szukać kasy...z tych co nie płacą za auto moga mieć żyłe złota z minimalnym wysiłkiem.Takie jest moje zdanie i tyle

+1. ja jeździłem przez 8 miesięcy i luz ale jak mnie zatrzymali auto stało w garażu i jezdzilem tylko nowym bo wiedziałem ze jak mnie drugi raz zatrzymają będzie nie ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luz bez stresu. Wiem, że to cwaniakowate może się wydawać, uwierz mi tak nie jest.

Po prostu chce zobaczyć co by było gdyby.... i tak jeżdże. Na przekór po prostu.

Po prostu nie przerzuce tablic i tyle.

:facepalm: sory chłopacy, ta sama rzecz dwa odmienne podejścia, i tak i tak można, Wy mi, i Ja wam nie przetłumacze, czasem tak bywa

nie ma co sie boczyć.. :P

Miałem takie myślenie jak Ty. TV nie płaciłem bo po co,3 lata auto na pl blachach aż jednego roku 3 razy ten sam policjant mnie zatrzymał,on swoje a ja swoje a jeśli mieszkasz pracujesz w de masz obowiązek płacić tv czy auto na de blachach. Mi się udało bo dostałem 200 eu ale inni nie mieli takiego farta i dostawali w tys.

Po prostu chce zobaczyć co by było gdyby.... i tak jeżdże. Na przekór po prostu.

A tv tez Cię nie ominie,dostaniesz któregoś dnia sumę 500eu i z niej będzie rosło bardzo szybko w górę jeśli bie będziesz płacić a za chwilę komornik itp. Niemcy nie popuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klejmy zjazd, dużo kontrowersji dużo tematów, jest baza do rozmów...

brawa dla Lewego, nawet nie ma opcji, żeby nie było, panowie.... szacun :thumbup1:

Edytowane przez Shiftback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...