Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie przełącza się na gaz


kielbiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie: Od wczoraj autko nie chce mi się przełączyć na gaz kontrolka cały czas miga pomimo rozgrzania się płynu chłodniczego nawet do 90stopni. zwarłem na stałe kabelki od czujnika temperatury reduktora i zadnej zmiany więc czujnik jest wykluczony. Co może być przyczyną.Instalacja autogaz ac ale nie wiem dokładnie jaki model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zrobić tak włącz zapłon nastepnie przytrzymaj przycisk benzyna/gaz na włączniku tyrzymajac przycisk odpal auto powinien odpalić automatycznie na gazie daj znać jak wynik :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podłaczysz kabelka to sie nie dowiesz niestety. MOże padł jeden z wtryskiwaczy, może za niskie ciśnienie na reduktorze. Szkoda gdybać trzeba laptop i kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinnia jechać do ludzi co sie znają na tym , bo samemu możesz wiecej zaszkodzić i zdziałać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wtryskiwacz padł :wink4: ale bez lapka i kabla nie sprawdzisz tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacz interfejs i sprawdz cisnienie LPG moze padł mapsensor i dlatego Ci sie nie przełacza na LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki nie chce zakładac takiego samego tematu ale mam pytanko.Też nie chce przełaczac mi sie na gaz, ani na zimnym ani na ciepłym silniku dodam ze nigdy wczesniej nie mialem problemów z gazem.

Bywa tak ze czasem sie przełaczy na gaz lekko szarpie i znów włacza sie benzyna.Bylem u gazownika i wskazał na kontroler wtrysku gazu ze jest padniety...Lecz nie widziałem aby sprawdzał coś dogłebnie.

Koszty nowego sami pewnie wiecie 500 zł.I nie wiem czy kupywac to czy jechac do innego gazownika, może wy macie jakies propozycje?

Komputer AC Stag 300-4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź do innego gazownika, niech przypnie interfejs i się przyjrzy sprawie. Komputer zawsze zdążysz wymienić, a podejrzewam że przyczyna jest banalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie tak jak mówisz,dodam ze rozbierał ten kompter sprawdzał czy nie jest zalany i poprzepalany i nic takiego nie zdiagnozował wiec bede szukał dalej.

Dodam ze gdy właczam gaz awaryjnie na wyłaczonym silniku trzymam przycisk i odpalam to pali sie na zielono tak jak by chodził na gazie, lecz sam nie wiem czy tylko moze to sie swieci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...