Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Czy termostat ma wpływ na zwiększenie spalania??


Michaloo24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Avanta AJM w automacie i wydaje mi sie ze cos duzo pali :( ... Jak zapalił mi się zyd to zalałem 27 litrów wskoczylo tyci za polową i teraz wskaznik dochodzi mi do 1 białej kreski a ja mam dopiero przejechane 170 km.

Wiem że lepiej by bylo zalać pod korek i przejechać 100km ale samo to wydaje mi sie dość dziwne, gdyż chyba siadł mi termostat bo nie trzyma mi nawet w jezdzie po mieście 90stopni.

Może macie jakieś sugestie co do tego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że niedogrzany silnik pali więcej

wymień termostat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automacik zawsze trochę więcej łyknie zwłaszcza po mieście ( u mnie klima trochę korków około 10l/100km ) , a spalanie sprawdzisz przy tankowaniu pod korek :) bo takie dolewki po trochę to nigdy nie wyjdą

Jeśli masz pełnego FIS-a to u mnie wskazanie zaniża o jakieś 0,5l /100 km

Co do temperatury - u mnie wskazówka wariowała , nagle podczas jazdy potrafiła zanurkować do 70 C i potem znów 90 C i tak oscylowało co parę minut - winny był czujnik temperatury ( na VAG-u żadnych błędów ) zresztą temat o tym jest bardzo obszerny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem tak .. jesli masz uszkodzony termostat to spalanie zwiększa się, jednym bardziej drugim mniej, ale w każdym razie wzrasta ! u mnie było to do 1,5 l :wallbash: czyli bardzo wiele . Jeśli masz uszkodzony termostat to zaleca się ori , ale na tym świat się nie kończy. Prawdę mówiąc jest kilka dobrych firm które w cale nie odbiegają mu jakością wykonani i sprawnością ;) lecz co prawda muszę przyznać że u mnie ori wytrzymał 15 lat czyli bardzo długo :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest kilka dobrych firm które w cale nie odbiegają mu jakością wykonani i sprawnością ;)

Znam jedną, Behr, który produkuje termostaty na pierwszy montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automacik zawsze trochę więcej łyknie zwłaszcza po mieście ( u mnie klima trochę korków około 10l/100km ) , a spalanie sprawdzisz przy tankowaniu pod korek smiley bo takie dolewki po trochę to nigdy nie wyjdą

Bardzo dużo Ci pali jeśli piszesz o średnim spalaniu a nie chwilowym. Ja mam automat, 17tki fele i 1,9 AHU 90 koni czipowane na około 115 koni. Ostatnio robiłem codziennie przez miesiąc trasy po 3-4km na zimnym silniku po mieście. Czasami pojechałem 40km w cyklu mieszanym. To było w marcu i kwietniu, a jak rzecze stare polskie porzekadło: w marcu jak w garncu. I spalił mi średnio 8,5L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedogrzewany silnik będzie palił nawet 20% więcej,a termostat warto mieć sprawny także ze względu na właściwą temperaturę pracy motoru.

według klimatronica to na bloku silnika jesli dobrze pisze kanał 51 mam 90 stopni a na 49 pokoazuje mi prawie tak samo jak na wskażniku.

no nic bedzie trzeba tak jak koledzy mowią wymienic termostat, i zalać pod korek i wtedy się okaże jak wygląda sprawa ze spalaniem.mimo to dzieki za pomoc :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego poza tym niedogrzany silnik to nieefektywne ogrzewanie kabiny, szczególnie w niskich temperaturach a poza tym większe spalanie no i przede wszystkim obniżone parametry smarne oleju czyli niewłaściwe smarowanie współpracujących powierzchni częsci w silniku...na dłuższą mete myśle że nie powinno się tego tak lekceważyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrzy producenci termostatów to tak jak pisał kolega Behr(to grupa Hella) i jest dostawcą OE,polecam firmę Wahler (w wielu samoczodach OE),ujdzie Gates,ostatecznie Vernet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat tylko ori z ASO. Jeśli nei chcesz niebawem wymieniac znowu to kup ORI. Było duzo na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz jakis badziew jak ja to zapytaj o cene oryginalnego, u mnie tu roznica w cenie wyniosla jakies 2 funty wiec sie nie oplacalo kupowac szajsu bo znowu wyladowalem pod autem na conajmniej godzine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał mlodyabc termostat tylko ori, duzo użytkowników na forum pisało o tanich zamiennikach i po 2tyg kolejna wymiana...ale to pewnie też zależy jak trafisz :gwizdanie:

Twój wybór..ori w ASO ja kupowałem w marcu kosztował coś ok.100zł...tu masz poczytaj:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=72731.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jazda z popsutym może tylko zaszkodzić,norma ze więcej będzie palił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo naczytałem watków na forum i juz mi sie miesza wszystko. na klimatronicu na kanale 49 pokazuje temeprature cieczy a na 51 temperature silnika?

Jesli tak jest to na 49 mam praktycznie to samo co na wskaźniku +/- 5 stopni a na 51 mam 90 stopni jeśli już trochę przejadę drogi.

Czujnik temperatury cieczy jest to ten co znajduje się miedzy zderzakiem a chłodnicą?

Chyba wymienie go wraz z termostatem zeby nie robić podwójnej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik o którym mowa znajduje się z tyłu silnika stojąc przed samochodem. Jest koloru zielonego z kostka na cztery piny. Jak sobie zajrzysz za pokrywę silnika to na pewno go zobaczysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie zgodze z tym tylko ORI tak naprawde niektore czesci sa duzo lepsze od ORi;o sam mam termostat walher czy tam jakos tak i juz pol roku i nic ;O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sie nie zgodze z tym tylko ORI tak naprawde niektore czesci sa duzo lepsze od ORi;o sam mam termostat walher czy tam jakos tak i juz pol roku i nic ;O

Spamujesz Kolego :gwizdanie: co to jest pół roku? To jest nic. Już się nie czepiam i nie pytam, które zamienniki są lepsze niż ori, one co najwyżej mogą być porównywalnej lub tej samej jakości jeżeli idą z logo audi na pierwszy montaż.

Poza tym Kolega mgas już na poprzedniej stronie pisał że Wahler jako zamiennik ori termostatu ujdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

automacik zawsze trochę więcej łyknie zwłaszcza po mieście ( u mnie klima trochę korków około 10l/100km ) , a spalanie sprawdzisz przy tankowaniu pod korek smiley bo takie dolewki po trochę to nigdy nie wyjdą

Bardzo dużo Ci pali jeśli piszesz o średnim spalaniu a nie chwilowym. Ja mam automat, 17tki fele i 1,9 AHU 90 koni czipowane na około 115 koni. Ostatnio robiłem codziennie przez miesiąc trasy po 3-4km na zimnym silniku po mieście. Czasami pojechałem 40km w cyklu mieszanym. To było w marcu i kwietniu, a jak rzecze stare polskie porzekadło: w marcu jak w garncu. I spalił mi średnio 8,5L.

Weź po uwagę że na pompowtryskach palą troszkę więcej , te 10l/100km to tak uśrednione według komputera po zatankowaniu kiedyś zrobiłem tylko 200km po mieście odcinki po 5 km i tak pokazywał. wystarczy wyjechać na trasę i już spada. A średnie spalanie z 15000 km mam w podpisie z motostata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...