Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem ile ma :)

bo sie nie przyglądałem ;)

zdejme w sobote i zobacze

ale wydaje mi sie ze jest 12

u ciebie tez jest 12 tak jak sie na zdjeciach przyglądałem

dobra nie wazne dzis łukasz sie podłaczy i zobaczymy czy zadziała

jak nie to sprawa jasna bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no i lipa :(

trzeba bedziekupic pierścien ślizgowy :(

tylko pytanie czy nie trzeba potem kabli jakis ciągnąc jeszcze :(

bo to poprostu lipa straszna :(

trzeba rozebrać kogos kto ma multi funkcje [br]Dopisany: 20 Luty 2008, 09:42 _________________________________________________nie wydaje mi sie zeby ślizg był inny bo e ETCE jest tylko jeden numer

prędzej trzeba nebdzie doprowadzić zasilanie to tego modułu kotka która jest z tyłu ma tylko 2 kabelki a w MF są 4 szt

no moze sie myle

ale tak mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy moduły z tych aukcji będą pasowały pod tempomat?? W jednym numer kończy się na literę S a w drugim na L...

http://www.allegro.pl/item305720979_audi_a4_przelacznik_swiatel_8e0953549s.html

http://www.allegro.pl/item305721639_audi_a4_przelacznik_swiatel_wycieraczek_8e0953549l.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz zadam pytanie za 100 punktow...

Czy masz aby pierscien slizgowy, zwany czasem tasma poduszki powietrznej o nr 8E0 953 541 (nie jestesmy tylko pewni jaka literka powinna byc na koncu), ze zlaczka do airbaga 12 pinowy, czy 6 pinowy?? U mnie okazalo sie, iz w wersji bez MF zamontowany jest niestety ten 6 pinowy i teraz szukam, odpowiedniego modelu :(

Witam,

Ja juz jestem po wymianie poduszki w B6 '04 na multi przy okazji dokladnia tempomatu. Najpierw wymienilem modul kierownicy na ten z N na koncu i przy okazji tasme. Wczesniej mialem tasme 8E0 953 541 C (6 pinow w zlaczce), ktora wymienilem na 8E0 953 541 D (12 pinow w zlaczce) - taka kupilem na allegro po zapewnieniach sprzedajacego, ze pochodzi z samochodu z multifuncja. W ETCE jest numer z E na koncu - niestety nie potrafie powiedziec czy bedzie dzialac z multi w B6.

Z tego co sie orientuje tasma z B7ek ma po pierwsze inny ksztalt wtyku, po drugie airbag w B7 jest dwustopniowy i prawie na pewno jest roznica w okablowaniu - takze nie polecam ze wzgledow bezpieczenstwa ladowac tego do B6.

Wszystko smiga az milo zadnych dodatkowych kabli nie musialem ciagnac - mam nadzieje, ze troche kolegom pomoglem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no super ze pomogłes :) teraz wiemy czego mamy szukać :P

[br]Dopisany: 22 Luty 2008, 12:57 _________________________________________________juz dokupiłem :) tasme :P za śmieszny pieniazek :P juz do mnie jedzie :)

wiec mysle ze w sobote podąłcze ;P :kox::tongue4::wink4:[br]Dopisany: 27 Luty 2008, 15:11 _________________________________________________chromos a moze powiesz czy cos kodowałes oprucz MF

bo ja wsadziąłem ten pierscien przyciski swiecą :)

zakodowałem STG 16 ze mam MF i nie działa

wywala błąd ze nie ma komunikacji ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chromos a moze powiesz czy cos kodowałes oprucz MF

bo ja wsadziąłem ten pierscien przyciski swiecą :)

zakodowałem STG 16 ze mam MF i nie działa

wywala błąd ze nie ma komunikacji ??

Ja mam RNS-E i musialem zakodowac STG 56 na ostatniej pozycji, ze mam zmieniarke i MF (7).

A sama MF to bodajze (5).

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPW bo ja zakodowałem w STG 16

Ale w rnsie nie bo mój babelek nie dostaje sie do rnsa

we wtorek zrobie sobie na spocie

dzieki za info [br]Dopisany: 17 Marzec 2008, 06:06 _________________________________________________

chromos a moze powiesz czy cos kodowałes oprucz MF

bo ja wsadziąłem ten pierscien przyciski swiecą :)

zakodowałem STG 16 ze mam MF i nie działa

wywala błąd ze nie ma komunikacji ??

Ja mam RNS-E i musialem zakodowac STG 56 na ostatniej pozycji, ze mam zmieniarke i MF (7).

A sama MF to bodajze (5).

pzdr

no to musiąłes cos chyba jeszcze zrobic

ja zakodowałem w STW 16 02042 i wyskakuje mi błąd http://wiki.ross-tech.com/index.php/01426

łukasz wczoraj zakodował RNSa i tez pupa :(

klawisze sie świecą

ale nie działaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać Ci rację malik... ja o tej kierze z TT również myślałem

Jednak tam są też te poduchy z innym systemem i już wolę swojego ogóra (kierownicę, bez skojarzeń )

Ale za to w B7 będzie pole do popisu

Duzo przerabiania bedzie??

Ja planuje wrzucic do siebie kiere mutli.. ale jesli ta od TT czy RS nie bedzie duzo drozsza to chetnie kupie i zamontuje ;) tylko ciekawy jestem czy duzo rezania i jakie koszty.. :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy poduszka multi z A6 z 2002 roku moze sie róznic od poduszki do A4

moze być tak ze nie bedzie działała ??

bo ja juz szukam po tych forach i mnie szlak trafia

:(

juz wszytsko mam podłaczone a to nie działa :(

ale plusem jest to ze klawisze juz świeca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pytałeś o połączenie modułu z A6, to chyba pisałem Ci ,że jakiś problem może wystąpić.

Co prawda nie pamiętam na jakiej podstawie tak twierdziłem :przebiegly: ...

Może z poduchą też tak jest ?

Nie ma nic prostszego niż wytarganie poduchy od kogoś z multi (lukaszr ma takie coś ? :evil: )

i podłączenie do Ciebie... Tylko tak to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że odświeżam temat ale nie chciałem nowego zakładać a tu chyba najlepiej zapytam.

Znalazłem na alle takie przełączniki

http://allegro.pl/item346478569_audi_a4_01_04_przelacznik_zesp_tempomat_nowy_.html - tempomat

http://allegro.pl/item346481107_audi_a4_01_04_przelacznik_wycieraczek_nowy_.html - do pełnego FIS

Pytanie: są to nie oryginalne części jak myślicie może być problem z podłączeniem? Cena niezła ale jak się namęczę z montażem a potem jakieś jaja będą z odblokowaniem funkcji VAG-iem albo coś to dziękuje poczekam i uzbieram na ori. Miał ktoś do czynienia z nie ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno dzialac, ale musisz jeszcze znalezc odpowiedni modul. Twój moze nie obslugiwac tempomatu. Podlacz VAG i sprawdz jego numer i litere na koncu. Wtedy powiemy cos wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez uważa m ze powinno dziąłać bez problemowo :) ale ciekawe jak jest z wykonaniem takich manetek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że na spociku w tym tygodniu uda mi się zgadać o sprawdzenie VAG-iem wtedy zapodam jaki mam model modułu :th: mam nadzieję że nie F :)

Co do jakości :mysli: jeśli tylko moduł okaże się ok to zaryzykuję i kupię, opiszę jak to wygląda w dotyku :> jak będzie lipa to oddam do sprzedawcy :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale pytałem goscia co sprzedaje te manetki i ta od wycieraczek jest do sedana, a widze w profilu ze masz kombi tak wiec lipa niestety -nie bedzie obsługiwała tylnej wycieraczki i tylnego spryskiwacza.[br]Dopisany: 16 Kwiecień 2008, 18:51 _________________________________________________Ok no wiec dostałem cały komplet do avanta - manetka kierunków, manetka tempomatu, manetka wycieraczek z komputerem i ten cały moduł z literką L - nawet nie wiem jaki ja mam :>, ale zapewne S bo mam typową serie. I teraz najlepsza kwestia gdzie to zamontowac :decayed:

Nie mam vaga a z moją skłonnoscią do psucia to pewnie po montazu musiałbyc dac 1000zł w aso za rekonstrukcje :kox:

Moze macie jakis warsztat który podjąłby sie montazu tych wszystkich manetek - jestem ze Śląska i najlepeij gdzies tu na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...