Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy do mojej 2.0 benzyna potrzebuję coś jeszcze oprócz manetki 8E0 953 521 D i modułu 8E0 953 549 L aby uruchomić tempomat?

Pasuje jeszcze obudowe zmienic lub wyciac w plastiku miejsce na manetke :wink:
Obudowę posiadam Czyli żadnych kab!i nie muszę dokładać ? Tylko montaż i adaptacje.... Żadnych gruszek itp.. Bo gdzieś czytałam że z benzyną są problemy... Edytowane przez Agnieszka Lipowczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam pytanie czy do mojej 2.0 benzyna potrzebuję coś jeszcze oprócz manetki 8E0 953 521 D i modułu 8E0 953 549 L aby uruchomić tempomat?

Obudowę posiadam Czyli żadnych kab!i nie muszę dokładać ? Tylko montaż i adaptacje...

Tylko.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem tutaj pierwszy raz, śledzę forum ale potrzebuję konkretnego opisu bo tak to z każdego zczytuję po trochu i już się zakręciłem :)

Posiadam A4 B7 Avant 2006 1.9 tdi BRB .

Muszę obszyć kierownicę ( zwykła ) .

Skoro już chcę się tego podjąć pomyślałem o zakupie multifunkcji. Podejrzałem że mam u siebie moduł S więc lipa:/ A więc :

Jaki dokładnie muszę kupić moduł żeby działał napewno z multi oraz fajnie gdyby również działał z manetką tempomatu.

Czy poza kierownicą , modułem i ewentualnie manetką ( choć na niej mi tak nie zależy ) potrzebne jest cos jeszcze ?

Nr które spisałem z górnej cześci kolumny to:

- 8E0953549 S :(

- 00 2044 05

Proszę o dokładny opis i ewentualną pomoc czy ma ktoś może takie rzeczy na sprzedanie ( może być w Łodzi :)).

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Q, taśma airbag z końcówką A, dojedź do mnie to Ci ogarnę montaż i podłàczenie, bo konieczna jest adaptacja pompy ABSu do nowego modułu. Z Łodzi masz około 130km.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki pomyślimy :-) najpierw muszę zakupić :-) pytanie jeszcze małe - czy mogę narazie założyć sobie multifunkcyjna a z czasem dokupić moduł i taśmę?czy sama multifunkcyjna oczywiście bez jej funkcji również może być założona?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multifunkcja wymaga odpowiedniej taśmy. Inaczej nie podłączysz klaksonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam A4 B7 1.9TDI 115KM z 2005 roku VIN: WAUZZZ8E06A115361 ,ladne nie zniszczone wiec chcialbym troche zmian wprowadzic .Rozumiem ze temat walkowany byl juz wielokrotnie lecz ja na swoj wiek nie ogarniam wszystkiego. Przeczytalem duzo postow odnosnie wymiany kierownicy ,oczywiscie juz to zrobilem. Lecz nie dziala,tempo mat,computer,nie podswietla sie i brak sterowania radiem. Air bag zgaszony. Dzisiaj przeczytalem ze nalezy sprawdzic jaki ma sie modul i to widac po zdjeciu pokrywy obudowy kolumny kierownicze. Tak tez zrobilem,po odkreceniu pokrywy obudowy ukazalo mi sie kilka naklejek,wiec nie mam pojecia ktora jest ktora?Po odslonieciu obudowy zauwazylem na obudowie pierwsza naklejke 8E0 953 515F 6PS po nizej 05S MAGNA i ponizej tego napisu data 26.09.05 SOUL . Druga naklejka w dolnej czesci kolumny kierowniczej : 8E0 953 549Q i ponownie po nizej tego napisu IE K01 05 1144 10

Trzecia z boku pionowo 00 2044 05 po nizej tego napisu WK36/05 H06 . Ostatnia na gorze przy kole kierownicy posiadajaca hologram i z literami pionowo:

A: 0440 4615

H: 000

S: 000

D: 26905

T: 0941

N: 06608

M: 00306

C: 10

4E09 53541

CZ K03

Prosze o pomoc w wyjasnieniu lub rozwiazaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam A4 B7 1.9TDI 115KM z 2005 roku VIN: WAUZZZ8E06A115361 ,ladne nie zniszczone wiec chcialbym troche zmian wprowadzic .Rozumiem ze temat walkowany byl juz wielokrotnie lecz ja na swoj wiek nie ogarniam wszystkiego. Przeczytalem duzo postow odnosnie wymiany kierownicy ,oczywiscie juz to zrobilem. Lecz nie dziala,tempo mat,computer,nie podswietla sie i brak sterowania radiem. Air bag zgaszony. Dzisiaj przeczytalem ze nalezy sprawdzic jaki ma sie modul i to widac po zdjeciu pokrywy obudowy kolumny kierownicze. Tak tez zrobilem,po odkreceniu pokrywy obudowy ukazalo mi sie kilka naklejek,wiec nie mam pojecia ktora jest ktora?Po odslonieciu obudowy zauwazylem na obudowie pierwsza naklejke 8E0 953 515F 6PS po nizej 05S MAGNA i ponizej tego napisu data 26.09.05 SOUL . Druga naklejka w dolnej czesci kolumny kierowniczej : 8E0 953 549Q i ponownie po nizej tego napisu IE K01 05 1144 10

Trzecia z boku pionowo 00 2044 05 po nizej tego napisu WK36/05 H06 . Ostatnia na gorze przy kole kierownicy posiadajaca hologram i z literami pionowo:

A: 0440 4615

H: 000

S: 000

D: 26905

T: 0941

N: 06608

M: 00306

C: 10

4E09 53541

CZ K03

Prosze o pomoc w wyjasnieniu lub rozwiazaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz modol z konciwka F ktory nie obsluguje multi i tempomaty, musisz zmienic modol i go zakodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz modol z konciwka F ktory nie obsluguje multi i tempomaty, musisz zmienic modol i go zakodowac.

Nic bardziej mylnego, kolego masz najlepszy moduł z możliwych do tej zmiany, ten moduł z końcówką Q obsługuje wszystko prócz grzanej kiery, to cos z końcówką F to jest nr obudowy i tyle.

W twoim przypadku problemem prawdopodobnie jest zły zwijak /taśma kierownicy (brak pinów do multi) oraz samo kodowanie modułu kierowniczego.

Jak chcesz się upewnić to sprawdź jaki nr ma taśma tj ten element do którego wpinasz wtyczkę od airbagu, żeby multi działała musi to być jedna z poniższych :

- Taśma 12 PIN - 4E0953541 z końcówką A, B lub E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej sprawdz vagiem jaki masz modol, jesli F to musisz go wymienic jesli Q to trzeba go zakodowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiem że temat wałkowany kilka lat, ale przebrnąć przez 144 strony to sztuka...

posiadam moduł 8E0 953 549 S, czteroramienną kierownicę i ostatnio założyłem pełen FIS, jednak chciałbym wymienić teraz kierownicę na multifunkcję i dołożyć tempomat. Wiem że muszę zmienić moduł i taśmę (ewentualnie dolną osłonę lub wyrezać). Tu rodzi się moje pytanie: czy muszę kupić moduł highline dla B7 z końcówką Q lub R czy mogę poszukać coś z B6 - J, L, M, N, P? Pytam bo jest spora różnica w cenie i dostępności. Czy ewentualnie moduł z B6 obsłuży multifunkcyjną kierownicę z B7 (chcę przełożyć poduchę z mojej zwykłej czteroramiennej) i już zamontowaną manetkę FIS? Audi A4 B7 Avant.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł b6 nie obsłuży kiery b7.


Przeciez jest info na 1 stronie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jestem pierwszy, który to pisze, ale mam skórzana trójramienną kierę (2PV w kodach wyposażenia również), więc mówię, zapewne mam moduł obsługujący tempomat, bo z pierwszej strony wynika, że najniższy moduł F był tylko w połączeniu z czteroramienną a tu zonk. Moduł F vag pokazał. Możnaby tam poprawić :)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie czy po odłączeniu aku zawsze trzeba wpisywać kod do radia ? Ponieważ chce dołożyć tempomat już mam graty ale po zakupie auta niestety nigdzie nie mam kodu w papierach. Dawniej gdzieś wyczytałem że jeśli radio jest przypisane do danego modelu tzn zakodowane to tylko przy pierwszym montażu trzeba wpisywać..

Jak to wygląda w rzeczywistości ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczywistości i z doświadczenia w montażach powiem Ci jedno. nie odłączaj akumulatora. to jest zbędne.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...