Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem z tempomatem w audi b7 mianowicie zakodowałem manetki od fisa i tempomatu ale nie działa tempomat manetke komputer widzi dodatkowo nie mogę zrobić kalibracji czujnika skrętu czy na tym module będzie działał tempomat 8e0 953 549 n

Moduł z końcówką N jest z B6 i tam będzie działał. Jeżeli zamontujesz go do B7 tempomat nie odpali poczytaj sobie kilka stron wcześniej ktoś też miał taką sytuację. Ty potrzebujesz moduł Q lub R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, podczas kodowania ABS trzeba podac jaki sie ma hamulace, czyli cos listy:

* 0x?xx: Hamulce

o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ)

o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 4 = HP2 16" (PR-1LX)

o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG)

o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 6 = C54 (PR-1LZ)

Gdzie mogę się dowiedzieć jakie mam? Wiem, że pytanie może wydać się głupie, ale jak je oglądałem to nic z tego nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas kodowania ABS trzeba podac jaki sie ma hamulace, czyli cos listy:

* 0x?xx: Hamulce

o 2 = Brembo 17" (PR-1LJ)

o 3 = FN3 16" (PR-1LT/1LF)

o 4 = HP2 16" (PR-1LX)

o 4 = FNR 16" (PR-1LA/1LG)

o 5 = FN3 15" (PR-1LB/1LE)

o 6 = C54 (PR-1LZ)

Gdzie mogę się dowiedzieć jakie mam? Wiem, że pytanie może wydać się głupie, ale jak je oglądałem to nic z tego nie znalazłem.

A jaki kod będą miały 321 na przodzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz w wlepce z kodami masz tam PRy

A ktora pozycja na tej wlepce to hamulce... w 3-ej kolumnie, pierwsze pole od góry (tam gdzie jest zawarte wyposażenie dodatkowe) mam wpisane 1LT... czy to chodzi o hamulce? Co prawda koła mam 17", ale może to nie ma związku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj któregoś z tych kodów co podałeś: 1LJ lub 1LT itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w kodowanie (na podłączonym starym module) i sprawdź 3 cyferkę i będziesz wiedział jakie masz hamulce. Z tego co wiem to i tak da się zakodować tylko z poprawnymi hamulcami więc może spróbuj jedne z tych większych, jak kodowanie się zapisze to znaczy, że ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź w kodowanie (na podłączonym starym module) i sprawdź 3 cyferkę i będziesz wiedział jakie masz hamulce. Z tego co wiem to i tak da się zakodować tylko z poprawnymi hamulcami więc może spróbuj jedne z tych większych, jak kodowanie się zapisze to znaczy, że ok

A czy w kabriolecie moze byc jeszcze jakaś niespodzianka? Chyba sterowanie dachu obsługuje sterownik komfort, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej nie powinno być, W kodowaniu ABS'u nie ma opcji 'dach' czy 'bez dachu' jest tylko własnie rozmiar hamulców, silnik itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm raczej nie powinno być, W kodowaniu ABS'u nie ma opcji 'dach' czy 'bez dachu' jest tylko własnie rozmiar hamulców, silnik itp

No tak :) Ale czy nie ma informacji o dachu w innym miejscu? Mam jednak nadzieje, że ten sterownik nic do tego nie ma, ale pewności niestety nie mam, bo na liczniku jest przecież kontrolka otwierania/zamykania dachu... hmmmm ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego teraz dążysz? Czy trzeba przekodować dokładając tempomat/fis? Nie, nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do czego teraz dążysz? Czy trzeba przekodować dokładając tempomat/fis? Nie, nie trzeba

O to oczywiscie chodzilo... wielkie dzieki za informacje :) Jeszcze ostatnie pytanie i nie zawracam głowy... czujnik poziomu płynu spryskiwaczy ma być podłączony pod pin 1, czy pin 6 tego niebieskiego gniazda? Bo trafiłem na takie dwie wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin numer 1 a 'z drugiej strony' do masy :):good: Spoko, najważniejsze, że teraz wszystko jest jasne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, ja już ogarniam wszystko w około 45 minut, tylko, że trochę ich już założyłem :cool1: Tylko to jest czas na zmasowanie czujnika a nie jego montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dasz radę, ja już ogarniam wszystko w około 45 minut, tylko, że trochę ich już założyłem :cool1: Tylko to jest czas na zmasowanie czujnika a nie jego montaż

Czujnik to sie okazuje, że jest... ale niepodłączony niestety, więc podczas rozkręcania kieratu będe musiał pociągnąć kabelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...