Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Fotoradary - kolejny pomysł


kalina

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie Mad_MAX ....jaką matryce musiałyby mieć te aparaty żeby dalo sie tak powiększyc żeby odczytac numery z naklejki...

Pozatym szybka obiektywu w takim fotopstryku po kilku przejechanych autach (zwłaszcza tirach) jest tak brudna że niema mowy o wyraznym zdjęciu.

Swojego sposobu nie wymysliłem...- znam go od misiaków :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma sposób na radary :gwizdanie: zerwać rejestracje z przodu i dać na wycieraczke pasażera :thumbup: a jak policja zatrzyma to wrzucić na podszybie i powiedzieć że odpadła :thumbup: ja tak zrobiłem i sie udało :cool: (wtedy wróciłem z gdańska do katowic w 6godzin [w dzień])

a w SCZ wydymałem nową Sklase 500 :) i nową A6ke 3.0Tdi :drunk: bo oni sie bali a ja leciałem sobie 130-150kph , a najlepsze na CB:

-ty glupku! dwa radary Cie mają

-a niech mają, tablicy nie mają :> bajo i szerokości

-...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ma sposób na radary :gwizdanie: zerwać rejestracje z przodu i dać na wycieraczke pasażera :thumbup: a jak policja zatrzyma to wrzucić na podszybie i powiedzieć że odpadła :thumbup: ja tak zrobiłem i sie udało :cool: (wtedy wróciłem z gdańska do katowic w 6godzin [w dzień])

a w SCZ wydymałem nową Sklase 500 :) i nową A6ke 3.0Tdi :drunk: bo oni sie bali a ja leciałem sobie 130-150kph , a najlepsze na CB:

-ty glupku! dwa radary Cie mają

-a niech mają, tablicy nie mają :> bajo i szerokości

-...

no to kezorku hmm nie wiem jak ci to powiedziec moj kolega jest policjantem i tez zrobił ten sam numer coty tylkonie sciagnąl z tylu rejestracji i ktorys z fotoradarow pstryknol mu fotoska od tylu :-( i kiszka 500 zł musz przyszło haha

znowu jakis kolega opowiadal mi ze tez sciagnol rejestracjie z przodu ale nie zakleił tej naklejki co jest na przedniej szybie z nr reje. i zonk ( ale z tym drugim to tak wydaje mi sie ze nie do końca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te naklejki na szybie jednak po coś są - rozdzielczość radarów pozwala na zdjęcie numerów z naklejki. Sposób na fotoradary? Na przednią blachę liść, albo tak, jak w amerykańskich filmach - obracana blacha... Sam muszę sobie coś takiego wyrezać - naciskam przycisk i blaszka się chowa, tudzież może lepiej, żeby to działało jak żaluzja i przysłaniało numer jakąś folią. Co do naklejki na szybie - ulotka, a najlepiej nakleić ją tak, żeby wycieraczka uniemożliwiała odczyt, lub po prostu jej nie naklejać...Pozdro:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykańskich filmach - obracana blacha... Sam muszę sobie coś takiego wyrezać - naciskam przycisk i blaszka się chowa, tudzież może lepiej, żeby to działało jak żaluzja i przysłaniało numer jakąś folią.

Taaa... bardzo ciekawe :polew: ..kolego mniej filmów :tongue4:

Albo odstawić dragi :D

Na wtorkowym Warszawskim spocie - jeden z kolegów [?] miał chyba naklejony czarny paseczek na tej naklejce na szybie , ktory zasłaniał pierwszą literke numeru :) tez w sumie dobry patent ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze o czym pomyślałem, to o tym, kiedy zaczną stawiać atrapę policjanta, który będzie wychodził z doskonałej atrapy auta i doskonale mierzył w nas suszarką. Albo atrapę atrapy, by ktoś nie pomyślał, iż to atrapa. Wg mnie ciągle wydają kasę na nie te rzeczy co trzeba. Zamiast ograniczenia do 40 km/h ze względu na kiepski stan drogi oraz karmnika dla ptaków za znakiem, może by tak w drugą stronę - lepsze drogi?

A co do odczytania rejestracji po znaku na szybie, no to naprawdę, nie wierzę w takie cuda nad naszymi ulicami. Dostałem jedno zdjęcie i rozdzielczość była niczym z aparatu w telefonie komórkowym, strzelone z kilku metrów. Nie przeczę, że się nie da, ale mamy jeszcze kilka (naście) lat swobody z liściem... (o ile nie można tego w sposób prawny obejść, bo jeżeli jest jedno Audi w PL co ma końcówkę 2345?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtorkowym Warszawskim spocie - jeden z kolegów [?] miał chyba naklejony czarny paseczek na tej naklejce na szybie , ktory zasłaniał pierwszą literke numeru :) tez w sumie dobry patent ..

Ten jeden z kolegów to ja - tylko, że nic nie naklejałem tylko takie coś dostałem z wydziału komunikacji.

Każdy się mnie pyta co to jest, a ja zawsze to samo odpowiadam.

Rzeczywiście zakrywa to po części 2 pierwsze litery rejestracji i ciężko jest odczytać co to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amerykańskich filmach - obracana blacha... Sam muszę sobie coś takiego wyrezać - naciskam przycisk i blaszka się chowa, tudzież może lepiej, żeby to działało jak żaluzja i przysłaniało numer jakąś folią.

Taaa... bardzo ciekawe :polew: ..kolego mniej filmów :tongue4:

Albo odstawić dragi :D

Na wtorkowym Warszawskim spocie - jeden z kolegów [?] miał chyba naklejony czarny paseczek na tej naklejce na szybie , ktory zasłaniał pierwszą literke numeru :) tez w sumie dobry patent ..

a jeden w ogóle nie miał tej naklejki :naughty::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do odczytania rejestracji po znaku na szybie, no to naprawdę, nie wierzę w takie cuda nad naszymi ulicami. Dostałem jedno zdjęcie i rozdzielczość była niczym z aparatu w telefonie komórkowym, strzelone z kilku metrów. Nie przeczę, że się nie da, ale mamy jeszcze kilka (naście) lat swobody z liściem... (o ile nie można tego w sposób prawny obejść, bo jeżeli jest jedno Audi w PL co ma końcówkę 2345?)

Niestety - jesteście w błędzie. Policja wysyła zdjęcie słabej jakości, a u siebie mają w dużo lepszej. Rozdzielczość? 8MPix pozwala na odczytanie rej z nalepki bez problemów (2-3mm/piksel).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wtorkowym Warszawskim spocie - jeden z kolegów [?] miał chyba naklejony czarny paseczek na tej naklejce na szybie , ktory zasłaniał pierwszą literke numeru :) tez w sumie dobry patent ..

Ten jeden z kolegów to ja - tylko, że nic nie naklejałem tylko takie coś dostałem z wydziału komunikacji.

Każdy się mnie pyta co to jest, a ja zawsze to samo odpowiadam.

Rzeczywiście zakrywa to po części 2 pierwsze litery rejestracji i ciężko jest odczytać co to jest :)

Nigdy nie moge poznać , ktore to twoje Auto :decayed:

Ale patent dobry :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to jest czy przed masztem z fotoradarem musi być wcześniej ta niebieska tabliczka informująca o nim, bo ostatnio zauważyłem na trasie 2 nowe i zupełnie nie były oznakowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...