Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BRD] Popsuty wtryskiwacz


Śmierć z nieba

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ale w serwisie VW bo u mnie w mieście nie ma audi, ale na wszystkie przeglądy jeżdżę do audi w toruniu, bo mam zaprzyjaźnionego mechanika i w sumie to on sam doradził bym zrobił to na miejscu i wziął FV bo jak padnie drugi to jest duża szansa że uda się to załatwić na gwarancje nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przechodzę to samo. Padł mi wtryskiwacz. Przebieg też 120tyś. To już ewidentnie wskazuje na jakąś wadę... Właśnie czekam na wycenę od zaprzyjaźnionego mechanika. Też się strasznie na audi wściekłem. Ciągle się coś z tym audi dzieje. Zaczęło się od czujnika ciśnienia spalin (przebieg 40tyś). Później był czujnik zapięcia pasów kierowcy (ciągle piszczał mimo ze pasy były zapięte). Kolejna usterka to filtr cząstek stałych. Podobno się zapchał a jeżdżę głównie odcinki po 100km więc ma się kiedy wypalić. Poprzednio padł czujnik pod sprzęgłem i tempomat się nie włączał. A teraz to... Masakra! Poprzednio jeździłęm passatem 1,9 TDI AWX podkręconym do prawie 170KM. 250 tyś km przebiegu i nic! Następnym samochodem miała być Q5 ale chyba mam Audi w d*pie. Kupię Subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest ratunek dla audi . podobno bardzo dobrze zapowiadaja sie silniki 2.0 cr po 2010 roku:) sam czekam na opinie uzytkownikow tych silnikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam nadzieję bo bardzo lubię tą markę. Podoba mi się solidne wykończenie wnętrza i materiały. Ale, żeby samochód za ponad 200tyś tak się psuł to nie przystoi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowymi Subaru też bez liku kłopotów,chyba więcej nawet niż Audi.Lepiej chyba BMW zaufać bo ich diesle dobrze się sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jestem tak zły na Audi, że nawet w stronę Mazdy patrzę. CX-5 lub 7 ze 175 konnym dieslem wygląda całkiem OK. Muszę poczytać opinie. Tym czasem mam nadzieję, że następny wtrysk nie padnie bo jeszcze chce ze 2 lata pojeździć swoją A4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się dołączę do felernych silników audi z moim to samo 30 tyś km temu zmieniłem szklany teraz padł wałek masakra olej zmieniam co 10 tyś wcześniej miałem volvo 0 problemów z silnikiem :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a nie lepiej regenerowac wtryski. Mi w drugim aucie Opel Vectra siadly dwa wtryski. Opel sobie liczy za jeden wtrysk 2600 zl to jest dopiero smiech na sali. Co zrobilem wyslalem wszystkie 4 do regeneracji. Cena 1800 zl za wszystkie 4 sztuki a auto smiga az milo takze nie ma sensu w aso przeplacac.

100% zadowolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś, przypadkiem, jechałem nową Kia Sportage z 184 konnym dieslem i napędem AWD. Muszę powiedzieć, że jestem pozytywnie zaskoczony. Kiedyś jechałem taksówką kia i to była jakaś masakra. A w Sportage? Zawieszenie ciche, nawet na technicznej drodze z betonowych płyt. nic nie stuka, nie puka, żadnych trzasków deski rozdzielczej. Bryła mi się podoba. Wnętrze na prawdę ładne. Jedynie te tandetne plastiki w kilku miejscach... W porównaniu do Audi jakość materiałów na desce rozdzielczej sporo gorsza. No ale za tak wyposażoną Q5 2.0 TDI 170KM z padającymi wtryskami po 120tyś km trzeba zapłacić ponad 200tyś. A tu niecałe 120. Ciekawa propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CR-ach pekają głowice koledzy:) a tak ogólnie jakieś tam bolączki mają. Co do pompek to jeszcze co nieco uda się zrobić na gwarancji:) Z tego co sobie przypominam to BPW to jest na BOSCH-u a DPF-a da się usunąć:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się dziwię

jak bardzo trzeba poprawiać fabrykę aby autko miało trwałośc porównywalną z tymi z lat 90 :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać cen bo co roku jest inne podejście ASO i inne ceny, jak mi padł pierwszy wtrysk to musiałem za niego sam płacić i nic w tej sprawie nie szło zrobić,a w tym roku padł drugi w lutym i aso wymieniło mi już wszystkie za free - bo niby audi uznaje już zjebane wtryski siemensa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dzwoniłem do ASO Audi w Warszawie. Powiedziałem o usterce. W odpowiedzi doradca zaproponował mi odpłatną wymianę wtryskiwaczy w cenie 2700PLN za sztukę plus robocizna. Powiedział, że AUDI nie ma żadnej akcji serwisowej i nie ma możliwości bezpłatnej wymiany wtrysków. Szkoda, że w VW wiedzą o sytuacji i wtryski są wymieniane bezpłatnie. W odpowiedzi na to zaproponował mi kontakt z głównym importerem VW group na Polskę. Napisałem do nich maila. Ciekawe co odpowiedzą. Kto z was ostatnio miał taki problem? Jak sobie poradziliście? Może rzeczywiście oddać wtryski do regeneracji? Tylko czy wadliwe a nie zużyte wtryski da się zregenerować? Macie jakiś namiar na dobry zakład?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemensów nie ma co regenerować bo i tak padają. Już nie raz sie spotkałem jak one wygladaja po regeneracji. Silnik chodzi jak kaczka i tresie na boki + kosmiczne dawki. Wiem bo prawie co dziennie w jakims b6 pompki wymieniam na akcji. Kiedyś to nówki sztuki sprzedawałem tutaj ale nikt nie był zainteresowany. Teraz jak popyt jest to wtrychów już nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak podejrzewałem, żę Siemensy można wyrzucić na śmietnik. Są jakieś zamienniki czy trzeba po prostu z innej serii znaleźć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...