Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Głośniki 16cm w drzwiach bez przeróbek tapicerki


Krycha

Rekomendowane odpowiedzi

10549213_691847787551728_884477812554819

Witam, na dniach bede miał na sprzedaż dystanse pod głosniki 16cm pasujące P&P wraz z kpl śrub, musze tylko zrobić przymiarke, dobrać odpowiednie śruby i porobic fotki co i jak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10549213_691847787551728_884477812554819

Witam, na dniach bede miał na sprzedaż dystanse pod głosniki 16cm pasujące P&P wraz z kpl śrub, musze tylko zrobić przymiarke, dobrać odpowiednie śruby i porobic fotki co i jak :wink:

I po ile takie bedziesz liczyl ?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zamontowałem te powerbass bez wygłuszenia i jak narazie stwierdzam ze straszna lipa :D, mam nadzieje ze te wygłuszenie pomoże :D, wzmaka podpiąłem do nich helix dark blue two wiec raczej styka a graja ciszej niz ori i do tego bez basu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe czy uzywane te glosniki kupowales? Jesli nowe daj im chwile na "dopasowanie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eheee nówki nówki, wszystko jest stabilnie poskręcane spodziewałem sie duzo lepszego efektu chociaż o jakies 40% narazie jest gorzej o jakieś 20 % hehe, to mówisz że sie rozruszają :D ? a kable dałem te co przysłali może w tym tkwić problem? może potrzebują mocniejszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj im ze 20 godzin bez kayowania,glowu nie dam ale jest duza szansa ze jakosc sie zmieni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem mega nie zadowolony z powerbassów, zmieniłem na płytkie hertze a graja lepiej basem niz tamte, obawiam sie że nawet rozgrzanie nie da dobrego efektu, to były L60c, ale opinie w internecie wszedzie takie same - kiepski bas, u mnie grały pod wzmakiem 80w na kanał, wiec moc wystarczająco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eheee nówki nówki, wszystko jest stabilnie poskręcane spodziewałem sie duzo lepszego efektu chociaż o jakies 40% narazie jest gorzej o jakieś 20 % hehe, to mówisz że sie rozruszają :D ? a kable dałem te co przysłali może w tym tkwić problem? może potrzebują mocniejszych?

zmień kable.

Miesiąc temu kupiłem s-6c, wygłuszyłem, przymocowałem na stałe do ramy. stare kable i te co przysłali zamieniłem na 2,5 kwadrat (wszystkie nawet te do radia i od tweeterów odciąłem oryginalne i przylutowałem 2,5 - w instrukcji od głosników też tak radzą) i bez wzmaka gra mi pięknie na radiu alpine. jestem mega zadowolony. jedynie co musiałem zrobić to zdjąć trochę wysokich tonów i średnich i lekko dodać niskich bo według mnie syczki grają ciut za głośno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie grały na 2,5mm bezposrednio ze wzmaka, ale jak pisałem wyzej model L60C, nic tam nie pomagało :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczekam niech trochę pograją na "dotarciu", a jak znajdę jakiś czas spróbuje z tymi kablami, i wprowadzę małe poprawki dam znać czy coś pomogło :), kowi a dużo lepiej na tych hertza?


Więc tak po różnorakich testach chodzi o wygłuszenie, wyciąłem w bance 10 l dziurę na głośnik wsadziłem dopiero słychać basiora :D, biorę się za wygłuszanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy mógł by ktoś podać dokładne wymiary takich dystansów ? Mam dostęp do takich narzędzi tylko w pracy i nie będę miał możlwiości docinania i próbowania więc przydały by się dokładne informacje jak to ma być wycięta albo jakiś szablon w skali 1:1. czy deska 13-14ustm będzie sie spisywać czy musi być konkretnie jakieś tworzywo sztuczne ? I jeszcze jedno pytanie może nie w tym dziale ale widzę, że jesteście oblatani w temacie planuje zaraz wygłyuszyć drzwi jednak nie mam dużego budrzetu i doszedłem do wniosku że taśma dekarska powinna załatwić sprawę, czy do jej montażu potrzebuje jakąś opalarke lub specjalny klej czy to działa na zasadzie taśmy dwustronnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitro do odtłuszczenia, opalarka/suszarka do włosów żony by ją troszkę uplastycznić i jazda. I tak działa na zasadzie taśmy dwustronnej. :decayed: Miłej zabawy - warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie również zamierzam zamontować u sb w A4 16 tylko ze ALPHARD HANNIBAL CS-H2W, mam oryginalne radio Audi symphony I czy bez wzmacniacza te głośniki dają lepszy efekt niz oryginalne 13 i czy radio to pociągnie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wzmaka myśle że nie ma co, te power bassy bez wzmaka grały licho i bez wygłuszonych drzwi lepiej gra oryginał, no chyba że dozucisz wzmaka i wygłuszysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Koledzy

Jeśli chodzi o wygłuszenie furtek w A4 B5 tosa dwie drogi:

1. Ta uznawana za jedyną słuszną:

- głośnik mocujemy na sztywno do "ramy" drzwi,

- zewnętrzną połać drzwi wyklejamy matami,

- zamykamy blachą lub pleksą otwór rewizyjny,

- wyklejamy matami to co zrobilismy powyżej.

- oklejamy boczek czymś z gąbką, żeby nie "stukało" w rytm basu.

Opis lekko skrótowy ale myślę, że mniej więcej wiemy o co kaman.

Plusy:

- stabilne mocowanie głośnika

- w miarę szczelna komora dla głośnika niskotonowego

Minusy:

- waga drzwi (myslę, że rolka GMS'a 07xl w zupełności wystarczy i powinno jeszcze ciut zostać),

- utrudniony dostęp do wnętrza drzwi w przypadku napraw,

- trzeba wyłamać skrajny, wewnętrzny zatrzask,

- dla niektórych, jak np. dla mnie, koszta takiej zabawy.

2. Metoda "pod prąd". (UWAGA! wymagana ingerencja w boczek!)

- robimy panele pod głośnik 16cm (lub dowolny inny rozmiar, jak się ktoś uprze to zrobi pod 8" i sub będzie zbędny ;)),

- zewnętrzną połać drzwi wyklejamy tasmą dekarską TYTAN z warstwa aluminium - polecam czerwoną,

- boczek od strony wewnętrznej silikonujemy na łączeniach i żywicujemy po całości z dodatkiem maty szklanej 200-450,

- na wyschnięta warstwę żywicy ładujemy taśme dekarską,

- wokół głośnika możemy nałożyć więcej warstw żywicy lub np. gumę na pędzel marki Boll (taki zamiennik dla pasty Brax'a ;))

- gąbką lub peszelkiem osłaniamy wszystkie luźne kable, żeby nie grały razem z muzyką.

Plusy:

- koszt materiałów równy mniej więcej kosztowi samej rolki GMS'a,

- łatwy dostęp do wnętrza drzwi w razie konieczności przeprowadzenia napraw.

Minusy:

- mniej szczelna komora dla głośnika*1,

- konieczność przewietrzenia auta*2,

- ingerencja w zewnętrzny wygląd tapicerki drzwiowej.

*1 - mniej szczelna ale tak naprawdę drzwi w naszych A4 są dosyć szczelne seryjnie i szczelina między poszyciem a tapicerką jest nieduża,

*2 - żywica musi odparować, a najładniej nie pachnie, tasma dekarska również, najlepiej zostawić boczki na 2-3 dni na balkonie lub w garażu,

Dla osób twierdzących, że głośnik zamocowany do tapicerki nie ma prawa grać nadmienię tylko, iż jest w Polsce A4 którego właściciel ma tak zrobione wrota. Nie dość, że według osób postronnych gra to bardzo dobrze to i nazbierał już trochę garnków na zawodach CA zarówno w PL jak i DE.

Pozdrawiam i życzę owocnych prac.

Myślałem że uda mi sie zrobić coś na wzór drugiej metody. Kupiłem arkusz PVC 10mm, wyciąłem dystanse.Z tapicerki wyciąłem wszystko co kolidowało z dystansem. Ten potem wkleiłem jak najbliżej tapicerki, poprawił klejem na około żeby było szczelnie. Na to drugi pierścień i głośnik. Niestety, mimo że zrobiłem to bardzo ciasno, to pomysł padł przy zakładaniu boczka. Stelaż od elektrycznej szyby blokował na głośnik od góry, z boku zaś, ten element metalowy drzwi który wchodzi w tapicerkę. Tak wyglądał stelaż na głośnik:

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Ponieważ miałęm jeszcze trochę tego arkusza PVC, to na szybko tutaj znalazłem te wzory i trochę je przeskalowałem.

Audi_1372.jpg

Audi_1373.jpg

Potem już postępowałem zgodnie z instrukcjami z pierwszego postu, usunąłem jedno mocowanie, wyciąłem trochę pianki i założyłem boczek. Radzę patrzeć czy tapicerka od środka nie tyka zawieszenia i czy przewody nie "przeszkadzają" opadającej szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...