Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z głośnością radia Chorus - podgrzewanie "procka"


pre_pl

Rekomendowane odpowiedzi

miałem ten sam problem z głośnością w moim radio audi chorus, wyciągnołem je za pomocą wycietych paseczków ze starej karty do budki telefonicznej i wyszło bez zadnego problemu, znalazłem na a....o ofertę z naprawą ( czyli wymianą procesora na nowy i zczytanie danych ze starego na nowy i odrazu zczytanie kodu radia ) zapłaciłem za to 170zł z dwiema przesyłkami i gra ładnie i mam dwa lata gwarancji :) a podgrzewanie zapalniczką to naprawa na krótką metę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie sie samo naprawiło. podgrzewalem przez dwa lata raz na 2 miesiace. teraz od poł roku jest ok :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podgrzewanie procka to już historia. Wymiana na nowy to spore koszty.

Ale uwaga:

Jest nowa metoda znacznie tańsza i skuteczniejsza. Raz naprawione radio nie wróci już do serwisu z tą samą usterką. Tak jak pisałem jakiś czas temu opracowałem alternatywną metodę naprawy. Działa to w moim aucie od około roku. Nie miałem jednak czasu na wykonanie większej ilości, żeby móc zaoferować na forum. Dziś wystawiłem aukcje na allegro. Napraw radio i uwolnij swoje uszy :D. Dla użytkowników forum promocja -10zł (minus 10zł).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowa metoda znacznie tańsza i skuteczniejsza. Raz naprawione radio nie wróci już do serwisu z tą samą usterką. Tak jak pisałem jakiś czas temu opracowałem alternatywną metodę naprawy.

grzejesz procek w piekarniku :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie ma to nic wspólnego z podgrzewanie, pieczeniem czy smażeniem :shocked:. Podszedłem do tematu z innej strony. Skoro procesor jest sprawny a problem dotyczy tylko regulacji poziomu głośności to nie ma potrzeby jego wymiany. Obszedłem zatem funkcję regulacji volume. Dodam tylko że cała zabawa z lutownicą sprowadza się do przylutowania dwóch przewodów i zapięciu adaptera na procesor. Sam wykonałem adapter oraz napisałem do niego oprogramowanie. Teraz przymierzam się do zastąpienia wyświetlacza FIS. Jeżeli ktoś posiada uszkodzony licznik z FIS to mogę naprawić radyjko za licznik :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też podgrzać lutownicą. Rozpuścić kroplę cyny na procesorze i przez chwilę ją tam potrzymać. Trzeba jednak uważać aby się spłynęła obok procka bo będzie kiła. Ja zrobiłem wyciąłem sobie okienko nieco mniejsze od procesora z preszpanu i tam podgotowałem cynę. Jak na razie usterka ustąpiła. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...