Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylne światła LED do Audi A4 B7


ba$ior

Rekomendowane odpowiedzi

Albo sie cos zmienilo z S5 (moze dlatego ze pakuja LEDy do S4 B8 teraz) albo sa to samorobki. S5 ledow nie mialo:

audi_s5_draw2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Audi A5/S5 produkowana od grudnia 2008 dostaje nowe ORI światła tylne LED oraz nową, III generację MIM, a poźniej podobno ma być nowy silnik taki jak w S4 B8, czyli w oznaczeniu AUDI to 3.0 T. Zaczyna się "update" modelu :good:

082scaled600oq8.jpg

082scaled600oq8.ac1168e091.jpg

035mi7.jpg

w800.png

084scaled600sc2.jpg

w600.png

Światła cofania (te srebrne) przenieśli na dół lampy i jest fajnie :evil:.

Kończymy ten OT :naughty: i czekamy na coś do B7 :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe czy sie doczekamy... btw. do poki nie pojawi sie nic gotowego.. nie biore sie za rezanie lamp.. dzisiaj przygladalem sie tym ledom w A8 po lifcie... to tez odpada panowie.. bardzo ladne sa niestety bez ciecia sie nie obejdzie.. a w tym wypadku juz lepsze beda te od allroada.. ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zacząłem rezanie lamp w B7 sedan i wielka kupa :(

Wkłady od A6 są za długie i za wysokie, a co za tym idzie nie mieszczą się w lampach tylnych A4 B7 sedan :wallbash:

Dla chętnych i odważnych mam do sprzedania kompletne wkłady x 2 do lamp tylnych - błotniki i

1 wkład do lampy w klapę (prawa strona). Wkłady pasują idealnie do lamp tylnych A4 B7 avant, co udowodnili Hiszpanie :good:

img3588dz4.jpg

w3270.png

Próbowałem... ;( i się nie poddaje.

Dzisiaj dokonałem pomiary lamp od A3/S3 Sportback i są idealne !!

Szukam teraz lamp z rozbitka i będę działał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał avanta to bym chętnie wziął. Fajnie, że przecierasz szlak. Mam nadzieję, że uda Ci się zaadoptować ledy od a3 do naszych lampek. Albo pojawi się po prostu gotowe rozwiązanie firmy 3ciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał avanta to bym chętnie wziął. Fajnie, że przecierasz szlak. Mam nadzieję, że uda Ci się zaadoptować ledy od a3 do naszych lampek. Albo pojawi się po prostu gotowe rozwiązanie firmy 3ciej.

DzienX za wsparcie.

Te gotowe rozwiązania... :mysli: no zobaczymy :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej spróbować teraz wyrezać i cieszyć się że ma się szybciej takie coś ? :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba$ior a ile bys chcial za te graty... Jak wiesz podejmuje temat w avancie.. Najpierw potne troche starych lamp od starych modeli a jak juz bede wiedzial gdzie inni popelniali blad to wyrezam b7.Myslalem tez nad tym zeby zaprzegnac laser ( ktory tez mamy w pracy) i zrobic maskownice do modulow LED z A6 np z blachy RVS 1,5 mm i dogac pod odpowiednim kontem, a nastepnie wpasowac ten modol z A6... Ja mam dostep do maszyn ,ale chekam na wasz :notworthy:e podpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba$ior a ile bys chcial za te graty... Jak wiesz podejmuje temat w avancie.. Najpierw potne troche starych lamp od starych modeli a jak juz bede wiedzial gdzie inni popelniali blad to wyrezam b7.Myslalem tez nad tym zeby zaprzegnac laser ( ktory tez mamy w pracy) i zrobic maskownice do modulow LED z A6 np z blachy RVS 1,5 mm i dogac pod odpowiednim kontem, a nastepnie wpasowac ten modol z A6... Ja mam dostep do maszyn ,ale chekam na wasz :notworthy:e podpowiedzi i sugestie.

Ja już dawno sprzedałem 3 lampy, a raczej same wkłady.

Jeżeli masz dostęp do maszyn to już jest wielki sukces :notworthy:.

Ja myślałem nad adaptacją "środków" od nowego Adui A3/S3 Sportback bo są "prawie" identyczne jak w B7 i "styl" poprowadzenia didó bardziej mi się podoba niż w A6 Avant (ale to kwestia gustu).

Maskownica z blachy, koleś z USA też robił na cienkiej blaszce, w której zrobił otwory na ledy.

A jak byś te wkłady z jakiegoś plastiku, coś podobnego jak jest w ORI lampach ?? Nie znam się na dokładnych specyfikacjach materiałów bo jestem głupi :(:embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj myslałem zeby najpierw wyrezac wkladt od a6 i w mojej lampie a ewentualne szpaey zakryc wycieta laserem blaszce a potem ja pochromowac. Szczerze mowiac nigdy nie myslalem o A3 po lifcie, widzialem gdzies wizualizacje w photoshop ale tam widzialem ze te linie diod opadaja troche pod innym kątem niz zarys lampy . no mie jestem pewien jak to bedzie wygladało real.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze kolejny uparty - ja swoje graty tez juz dawno temu sprzedalem ;-)

jesli chcesz pociagnac temat i uniknac bledow poprzednikow to na poczatek badz oszczedny z wycinaniem lamp od A4. BTW jesli chcesz moge Ci odsprzedac 3szt tych lamp - kupilem je zeby na ich bazie robic LEDy.

Jesli nie masz LEDow to sprawdz sobie w ASO cene samego wkladu (to jest osobna czesc) - cos mi mowi ze jest tansza niz cala lampa z allegro, ktora i tak potniesz i wywalisz ;)

Lampy od A4 na poczatek rozklej, dopiero potem dopasuj LEDY i ostroznie wytnij zostawiajac miejsca montazu lamp. W ogole sie nie sugeruj zdjeciami hiszpanow bo to co oni zrobili to jakas masakra jest. Dziury ktore Ci powstana przy montazu ledow mozesz zalatac sylikonem dekarskim w kolorze chromu. Ew mozesz sie wesprzec lakierem w kolorze chromu. Klosze naklej dopiero po dokladnym dopasowaniu ledow i usunieciu sladow wycinania. Niestety b7 nie ma chyba dlugiego kodowania i nie nie da sie zaprogramowac swiatel przeciwmgielnych jako dodatkowe stopy i bedizesz musial pociagnac jeszcze kabel od stopa nad szyba (inaczej bedziesz mial tylko stop w blotniku). Tak podsumowaujac zwroc uwage na:

- dziury po wycieciu (rob to przemyslanie)

- sruby montazowe lampy

- mozliwosc wymiany pozostalych zarowek

- ledowy stop w klapie

mimo wszystko powodzenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się w końcu na ebay.de. I to w miarę w rozsądnej cenie.

http://cgi.ebay.de/Audi-A4-8EC-Lim-Bj-05-LED-Rueckleuchten-Heckleuchten_W0QQitemZ190320616669QQcmdZViewItemQQptZAutoteile_Zubeh%C3%B6r?hash=item2c4ffe24dd&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A12%7C66%3A2%7C39%3A1%7C72%3A1229%7C293%3A1%7C294%3A50

ebay_product_images.php?x=2643_0.jpg

Ciekawe czy by się dało wyłączyć środkowe LEDy tak żeby świeciły tylko te zewnętrzne. Udałoby się stworzyć wtedy coś na wzór lamp z A6.

Szkoda tylko, że wrzucili LEDy tylko w zewnętrzne lampy.

Tutaj mała symulacja:

led2.jpg

No to jak? Który odważny? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie są drogie ale mogli lepsze zrobić (pełne) a nie tylko zewnętrzne ledy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nareszcie coś się ruszyło, ale ja jeszcze zaczekam. może pojawi się coś lepszego.

Tak się zastanawiam czy nie jest w nich tak że "normalnie" świecą zewnętrzne ledy a przy hamowaniu wszystkie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz bylo o nich wczesniej - to te dactane'y ktore wylukal kiedys ba$ior. Sa srednie bo ledy sa tylko w bocznej lampie i zapewne swieca cale a nie konturowo jak w a6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje nadal czekać :( ciekawe czemu nikt do tej pory tego nie zrobił? czyżby to było nie rentowne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...