Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Czy taki zestaw bedzie dobry ???


greg24

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki bardzo za pouczenia i porady :)

mam nadzieje ze gdzies dostane ten MDF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greg24, mając kasę rzędu 1000 zł....wiele nie zdziałasz.

Jeśli chcesz po prostu poprawić brzmienie w swoim aucie i chcesz zmienić radio to dorzuć do tego jakiś system odseparowany 16cm (pod warunkiem że chcesz się bawić w panele) ważne żeby głośnik był mocno zamocowany bo 16 jest już ciężka a każda wibracja powoduje zniekształcenie dźwięku. Wygłusz drzwi tak jak w opisie z forum, który zamieściłeś do tego cykacze i to pod radiem spokojnie da rade, tylko nie kupuj zbyt mocnych głośników. Do tego dorzuć skrzynie, w zależności czego oczekujesz

1. mocny niski bas o mniejszej dynamice ale robiący więcej zamieszania, to skrzynia bas-reflex powiedzmy na 30 cm głośniku.

2. trochę słabiej ale i zajmie mniej miejsca to ta sama wersja na głośniku 25 cm

3. wersja jak 1 lub 2 ale w zamkniętej skrzynce, bas będzie szybszy bardziej dynamiczny ale nie zejdzie tak nisko jak w otwartej.

ja osobiście wybrał bym 2 wariant, o ile chcesz po prostu słuchać czując bass a nie tylko słysząc. Jeśli chcesz się wozić po mieście robiąc dużo hałasu to wersja 1 a 3 jest super do podkreślenia niskiego tonu w aucie ale w sedanie może troszkę się gubić, aczkolwiek na 30 cm głośniku też rabanu narobi.

wzmacniacz to poszukał bym używkę ale coś markowego zamiast nowego "maleństwa" no i kondensator to już dodatkowy koszt ale spadek napięcia przy mocnym graniu może być spory i wiele się traci. Do tego musisz pamiętać o porządnej instalacji, czyli grube kable i odpowiedni bezpiecznik.

i głowa do góry, poczytaj przemyśl i bierz się za robotę, moim zdaniem przy takich instalacjach nie ma sensu jechać do firm zajmujących się car audio.

ps. co do radia to wybrał bym Alpine zamiast JVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego kaczmar13

1000zl prawda ale nie liczac w to radia :P wiec z radiem plus kable jakies 1500zl :P

a co do wyboru miedzy 1, 2, 3...

mi zalezy na dzwieku

wytlumacze to tak...

po co kupujemy glosniki 5.1 czy np 2.1

aby poczuc bass i dzwiek byl taki jaki powinien byc a nie po to aby nas sasiedzi slyszeli :P

szczerze mam kumpla ktory wychodziz zalozenia ze musi byc go slychac na 2km mi na tym niezalezy

moze nawet nie byc slychac wcale ale w srodku ma ladnie grac nie jeebac ale grac ladnym miekkim basem nie cieglee buuuuu buuuu i nic po za tym ze nie odroznie kiedy wchodzi kolejny bass

mam nadzieje ze jakos to wytlumaczylem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to już w miarę coś :)

zacznij o dobrze zrobionego przodu jeśli chcesz dobrej jakości, potem może się okazać że do szczęścia wystarczy Ci mała skrzynka. Lub zrób najpierw mocnego suba a wtedy może być tak że przód wystarczy seryjny z małymi poprawkami :)

ja u siebie mam radio Alpine CDA9883 do tego ori 13, gwizdki w słupkach DLS, tył ori 16 w drzwiach ( gra to pod radiem) tył jest zdecydowanie do wymiany ale przód do spokojnego przyjemnego grania starcza. Ty masz sedana a tam nawet fabryczne 16 pod radiem dają radę. Do tego mam ori obudowę od suba BOSE z wbudowanym głośnikiem 20cm Wharfedale-a (obudowa zamknieta ze względu na wielkość) i to pod starym wzmacniaczem kenwooda.

Gra przyjemnie bas jest wyraźnie podkreślony i wyczuwalny.

skoro mówisz że jakość....to najpierw zrób dobrze przedni system odseparowany na 16 a do tego zobaczysz ile Ci brakuje basu i dobierzesz sobie skrzynkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcialem wymienic na 13 przod poniewaz uwazam ze ladnie graja i daja rade sobie 13... tylko moja lewa strona ( od kierowcy ) gra zdecydowanie ciszej i gwizdek praktycznie wcale..

gdy zrobie glosniej charczy wiec mysle ze do wymiany a prawa jak najbardziej wporzadku.

dlatego nie chce bawic sie w przerabianie drzwi na 16.. meczyc zeby nie kolidowalo z szyba itp

niestety z tylu w drzwiach miejsca na glosniki nie ma ale za to jak zrobie tyl mysle ze bass powinien grac nawet gdy bede grac radiem ciszej i to bedzie sprawialo ze scena muzyczna bedzie jak dla mnie za***ista.. grasz ciszej slychac bass, miekki cichy ale zdecydowanie mocniejszy jak z glosnikow z przodu od ktorych wymagam tego co bylo na seryjnych :)

co do tego radia uwazasz ze jest lepsze? mam jvc ale bez mozliwosci sterowania subem dlatego chce zmienic no i nie mam mozliwosci sluchania z usb dlatego mam transmiter ale jakosc nie zawsze jest dobra gdy zrobisz glosniej slychac szum i to mnie drazni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłusz dobrze drzwi bo bez tego nawet najlepszy sprzet będzie Ci grał jak fabryczne nokie(nie dosłownie). Głosnik spróbuj przymocowac do ramy drzwi, nie do tapicerki jak to jest fabrycznie, tapicerke drzwi obij od wewnątrz jakaś gąbka pochłaniajacą dzwieki i powinno być ok. Na wygłuszenie pary furtek będzie potrzebne ci ok 3m2 mat, swoja drogą jest to drogi temat, kupujac materiały botumiczne dzwi zyskaja na masie dosć sporo, polecam butylowe maty

Noi jak kolega mówi bierz jakis 4 kanałowy wzmak, ten co pokazałeś carpower sam myśle do siebie teraz kupić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie napraw serię, dorzuć gwizdki (to dużo daje) jak nie masz głośników w półce z tyłu to może warto poszukać ori i zamontować, do tego dorzuć skrzynie do bagażnika i pozamiatane :)

co do radia... jak kto lubi, miałem ich sporo i sporo słyszałem. Od jakiegoś czasu postawiłem na Alpine i nie założył bym innej marki radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze musze sie okreslic raz a konkretnie

wiec... sluchac mnie dokladnie :)

po 1 gdybym nie mial problemow z glosnikami z prawej strony nie wymienialbym przodu wcale

dlatego ze mam problemy klade tam cos mocniejszego ale rowniez 13 cm powniewaz to gra przyzwoicie, do tego dokladam wygluszenie

po 2 chce wiekszego basu bo przeciez wiadomo ze 13 nie robi szalu dlatego skrzynia na tyl

wystarczy mi dzwiek z przodu dlatego chce kupic wzmacniacz 2 kanalowy ktory bedzie zasilac tylko tyl

po 3 zmieniam radio powniewaz nie mam mozliwosci sterowania subem a nie chce zeby glosniki z przodu byly ustawione jak ten z tylu :)

prosze kierowac sie tym co napisalem :)[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 14:50_________________________________________________kolego kaczmar13 wiem wiem ile daje gwizdek bo z lewej mam sprawny i slychac roznice :)

nie wiem czy naprawiac czy kupic te HERZE bo one sa glebsze i mocniejsze i mysle ze beda grac troszke lepiej jak seryjne no i na dodatek musze je zamontowac na płycie MDF co ma polepszyć dzwiek wiec mysle ze waro to zrobic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze musze sie okreslic raz a konkretnie

wiec... sluchac mnie dokladnie :)

po 1 gdybym nie mial problemow z glosnikami z lewej strony nie wymienialbym przodu wcale

dlatego ze mam problemy klade tam cos mocniejszego ale rowniez 13 cm powniewaz to gra przyzwoicie, do tego dokladam wygluszenie

po 2 chce wiekszego basu bo przeciez wiadomo ze 13 nie robi szalu dlatego skrzynia na tyl

wystarczy mi dzwiek z przodu dlatego chce kupic wzmacniacz 2 kanalowy ktory bedzie zasilac tylko tyl

po 3 zmieniam radio powniewaz nie mam mozliwosci sterowania subem a nie chce zeby glosniki z przodu byly ustawione jak ten z tylu :)

prosze kierowac sie tym co napisalem :)

no to chyba sam sobie wszystko powiedziałeś :)

wiesz co zrobić z przodem, dobierz sobie radio, skrzynię do bagażnika i po temacie. Pamiętaj tylko żeby sub nie wył za mocny w stosunku do wzmacniacza, zdecydowanie powinno być odwrotnie.

greg24, co do gwizdków to piszę Ci na podstawie własnego doświadczenia. Montaż DLs-ów w słupkach dał bardzo dużą różnicę na +. Ori przy tym poprostu nie żyje i jest płytkie. W drzwiach mówiłeś o ori setupie, jeśli chcesz montować panele z MDF to wiąże się to z zamknięciem przestrzeni za głośnikiem za pomocą mat a to już grubsza robota i wtedy warto już zrobić to na 16 skoro już chcesz wymieniać głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze musze sie okreslic raz a konkretnie

wiec... sluchac mnie dokladnie :)

po 1 gdybym nie mial problemow z glosnikami z lewej strony nie wymienialbym przodu wcale

dlatego ze mam problemy klade tam cos mocniejszego ale rowniez 13 cm powniewaz to gra przyzwoicie, do tego dokladam wygluszenie

po 2 chce wiekszego basu bo przeciez wiadomo ze 13 nie robi szalu dlatego skrzynia na tyl

wystarczy mi dzwiek z przodu dlatego chce kupic wzmacniacz 2 kanalowy ktory bedzie zasilac tylko tyl

po 3 zmieniam radio powniewaz nie mam mozliwosci sterowania subem a nie chce zeby glosniki z przodu byly ustawione jak ten z tylu :)

prosze kierowac sie tym co napisalem :)

to co Ci tu więcej powiedzieć jak Ty już wiesz co tam chcesz włożyć i nie słuchasz co się do Ciebie mówi. Wrzuć sobie te 13cm w drzwi, chcesz to głusz nie to nie wiele nie ugrasz (choć lepiej wygłusz) wsadz byle jaki piec w bagażnik i skrzynkę z głośnikiem 25 lub 30cm byle hałasowało i będzie git :przebiegly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo sie dowiedzialem i wiem ze w przyszlosci musze pomyslec o wzmacniaczu na przod lub wymianie 2 na 4 kanalowy

i jesli juz mam wybrac miedzy tylem (bo przod juz wybrałem) to co radzicie za wzmacniacz lub jaka skrzynie bo to mnie teraz najbardziej interesuje powniewaz do glosnikow z przodu nikt sie nie doczepil

moja propozycja CLARION SW3013B a wzmacniacz JBL 75.2 zostala odrzucona

dlatego teraz proponuje

http://allegro.pl/jl-audio-12w1v2-nowosc-30cm-mdf-nowosc-wroclaw-i1655526879.html

i czy ten wzmaczniacz bedzie dobry??

http://allegro.pl/carpower-hpb-602-gw-3lata-sklep-mlawa-promocja-i1650402981.html

szukam czegos na tyl do 1000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamierzam załozyc pod tego wzmaka sub JL Audio 10WX bądź 12WX, albo PB S10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

duzo sie dowiedzialem i wiem ze w przyszlosci musze pomyslec o wzmacniaczu na przod lub wymianie 2 na 4 kanalowy

i jesli juz mam wybrac miedzy tylem (bo przod juz wybrałem) to co radzicie za wzmacniacz lub jaka skrzynie bo to mnie teraz najbardziej interesuje powniewaz do glosnikow z przodu nikt sie nie doczepil

moja propozycja CLARION SW3013B a wzmacniacz JBL 75.2 zostala odrzucona

dlatego teraz proponuje

http://allegro.pl/jl-audio-12w1v2-nowosc-30cm-mdf-nowosc-wroclaw-i1655526879.html

i czy ten wzmaczniacz bedzie dobry??

http://allegro.pl/carpower-hpb-602-gw-3lata-sklep-mlawa-promocja-i1650402981.html

szukam czegos na tyl do 1000zl

hehe, ja akurat wybrał bym ten zestaw pierwszy czyli clarion + jbl :) bo:

clarion to bas reflex ze skrzynią strojoną na 30 Hz a JBL jest mocniejszy od tego carpower

JL to zamknięta skrzynia która będzie bardziej twardo grać a carpower jest do niej za słaby.

a w ogóle to kupił bym za te pieniądze używany wzmak bo za 350 zł można coś naprawdę fajnego wyrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clariona słyszalem w sklepie jak gra dlatego go tu zaproponowalem

ale facet za przeproszeniem debil zaproponowal mi wzmacniacz który mial 120 RMS po mostkowaniu i pokazujac co potrafi glosnik co chwile sprawdzal jak sie grzeje co mnie zainteresowalo i po sprawdzeniu wzmacniacza zobaczylem ze chcial mi wcisnac gowno...

dlatego pytam tuu bo ufam ludzia a nie sprzedawca...

ten wzmacniacz do clariona podali pod samym glosnikiem tak jak i wlasnie pod JL (patrz w linku na prawie samym dole) proponuja to w zestawie a jak sie okazuje jest to za slabe

moze byc uzywany ale bylebyl dobry

prosze o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dla przykładu

http://moto.allegro.pl/alpine-mrv-t707-ampilfier-i1660302688.html

ale to tylko przykład więc szukaj a znajdziesz coś odpowiedniego.

swoją drogą....ciekawie piszą o wzmacniaczach carpower....moc 1x500W a w obudowie pewnie bezpiecznik 25W siedzi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten wzmacniacz ma 340 po zmostkowaniu??

czyli musze szukac czegos o podobnej mocy tak??

no i rozumiem ze proponujesz go pod Clariona ?[br]Dopisany: 14 Czerwiec 2011, 16:02_________________________________________________widze wlasnie ze ten wzmacniacz CARPOWER HPB-1502 500rms jest mega mocny ale podejrzanie tani...

tylko 339zl

ktos mi powie dlaczego?

bo wychodzi na to ze jesli to dobry wzmacniacz to moge miec zestaw carpower + Clarion za okolo 700zl + kable itp

no i pytanie ostatnie

czy przy mocy okolo 350 RMS bede potrzebowal kondensatora czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet ładna ten 4kanalowy :) wzmacniacz

ale rozumiem ze CARPOWER HPB-1502 500rms odradzacie czy tez bedzie dobry??

bo moc ma i mysle ze nawet jesli takiej nie ma to Clariona 350RMS da rade rozkrecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...