Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B6] Komunikat Rucklicht links, rechts ?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Wiecie może panowie jak sobie poradzić z tym problemem ? Na FIS'ie ukazuje mi sie taki komunikat właśnie z błędem RUCKLICHT, wszystkie żarówki mam sprawne wszystkie światła działają w czym może być problem ?

Opublikowano
  • Autor

Tak sprawdzałem, działają idealnie. Nie wiem właśnie jak sobie z tym poradzić.

Opublikowano

Sprawdź żarówki w tylnych lampach. Jedna żarówka jest dwu-włóknowa.

Opublikowano

O przeciwmgielnych też często się zapomina.

Opublikowano

RUCKLICHT - oznacza światła pozycyjne, może żarówka pozycyjnych jest spalona bo z tyłu oczywiście wiesz że w sedanie są dwie pozycyjne żarówki ?

Opublikowano

nie prościej język zmienić na EN.... wtedy jest wszystko prostsze :D

Opublikowano

RUCKLICHT - oznacza światła pozycyjne, może żarówka pozycyjnych jest spalona bo z tyłu oczywiście wiesz że w sedanie są dwie pozycyjne żarówki ?

Miałem taki komunikat od tygodnia - pojawiał się przy wrzuceniu biegu wstecznego. Wymieniłem żarówkę od świateł cofania i problem zniknął. Więc to nie pozycyjne.

Opublikowano

RUCKLICHT - oznacza światła pozycyjne, może żarówka pozycyjnych jest spalona bo z tyłu oczywiście wiesz że w sedanie są dwie pozycyjne żarówki ?

Miałem taki komunikat od tygodnia - pojawiał się przy wrzuceniu biegu wstecznego. Wymieniłem żarówkę od świateł cofania i problem zniknął. Więc to nie pozycyjne.

Mi też się wydaje że to nie tylko pozycyjne, tłumacząc to dosłownie na polski to po prostu światła tylne.

Opublikowano

RUCKLICHT - oznacza światła pozycyjne, może żarówka pozycyjnych jest spalona bo z tyłu oczywiście wiesz że w sedanie są dwie pozycyjne żarówki ?

Miałem taki komunikat od tygodnia - pojawiał się przy wrzuceniu biegu wstecznego. Wymieniłem żarówkę od świateł cofania i problem zniknął. Więc to nie pozycyjne.

Możliwe że żarówka dawała już za słaby opór albo była za słabo wciśnięta i świeciła ale komputer głupiał. Ważne że problem zniknął :good:

Opublikowano

Mialem taki sam komunikat w sedanie "rucklicht links" i byla spalona 5W zarowka od postoju. Tak jak wczesniej bylo pisane w sedanie sa dwie zarowki w kazdej z lamp ktore robia za postoje ( jedna 5W, a druga 2-wloknowa).

  • 6 lat później...
Opublikowano
W dniu 26.06.2011 o 20:25, maciekpolanica napisał:

Mialem taki sam komunikat w sedanie "rucklicht links" i byla spalona 5W zarowka od postoju. Tak jak wczesniej bylo pisane w sedanie sa dwie zarowki w kazdej z lamp ktore robia za postoje ( jedna 5W, a druga 2-wloknowa).

W lampach z tyłu pojazdu nie ma świateł postojowych (tak samo jak nie ma świateł mijania), są w przednich. Z tyłu są zawsze tylko pozycyjne. Żarówka pozycyjnego/stopu do sprawdzenia.

Opublikowano

Któraś żarówka jest stara i pomimo że świeci to ma za małą oporność i wali błędem. Weź nową żarówkę i podmieniaj patrząc za każdym razem czy błąd znika. Lub zmień wszystkie na nowe i powinno być ok. 

Opublikowano
W dniu 29.11.2017 o 20:18, jacek70 napisał:

Któraś żarówka jest stara i pomimo że świeci to ma za małą oporność i wali błędem. Weź nową żarówkę i podmieniaj patrząc za każdym razem czy błąd znika. Lub zmień wszystkie na nowe i powinno być ok. 

Nie istanieje coś takiego jak "oporność", przynajmniej u żarówek...

Jasne - zmień wszystkie żarówki i POWINNO być ok :D:D:D Ta porada jeśli nie jest "Di Best 2017" to napewno w top 3.

Opublikowano
22 godziny temu, Decybell napisał:

Nie istanieje coś takiego jak "oporność", przynajmniej u żarówek...

Jasne - zmień wszystkie żarówki i POWINNO być ok :D:D:D Ta porada jeśli nie jest "Di Best 2017" to napewno w top 3.

Skoro nie istnieje oporność to po co każesz zmieniać żarówki na nowe jak stare świecą ☺

Gdyby nie było to Can jak rozpoznał by spalone żarówki.  

A poza tym oporność na żarówce jest ale zwykłym miernikiem nie zmierzasz.  Trza mieć np. Mostek Thomsona. 

( 30 lat pracy jako elektryk )

 

 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 5.12.2017 o 17:19, jacek70 napisał:

Skoro nie istnieje oporność to po co każesz zmieniać żarówki na nowe jak stare świecą ☺

Gdyby nie było to Can jak rozpoznał by spalone żarówki.  

A poza tym oporność na żarówce jest ale zwykłym miernikiem nie zmierzasz.  Trza mieć np. Mostek Thomsona. 

( 30 lat pracy jako elektryk )

Ano nie istnieje "oporność".... Za to występuje rezystancja, ewetualnie opór elektryczny... 

Za to słyszałem o występowaniu tej całej "oporności" u elektryków z 30-letnim stażem właśnie... 

:kox:

A że szanuję ludzi z doświadczeniem (co prawda nie za zdolności do wytłumaczenia czegokolwiek z reguły, a za umiejętności praktyczne), zdradzę Ci tajemnicę - CAN właśnie za pomocą tej rezystancji (też nie bezpośrednio) rozpoznaje, że żarówka jest przepalona ;)

 

Opublikowano
W dniu 5.12.2017 o 17:19, jacek70 napisał:

Skoro nie istnieje oporność to po co każesz zmieniać żarówki na nowe jak stare świecą ☺

Jak przeczytasz jeszcze raz mój post to się zorientujesz (prawdopodobnie), że nic nie każe wymieniać, tylko śmieję się z typa, który doradzał wymienić wszystkie żarówki...

Opublikowano
W dniu 24.12.2017 o 21:34, Decybell napisał:
W dniu 24.12.2017 o 21:34, Decybell napisał:

tylko śmieję się z typa, który doradzał wymienić wszystkie żarówki...

Ja pisałem i jednej .

Ewentualnie jak chce to może wymienić wszystkie. ( nie majatek)

Ważne aby usterka została rozwiązania.  

 

 

Opublikowano

Ja mam od dawna podobny problem tylko, że z kierunkowskazem tylnym. Od dawna co jakiś czas pokazuje mi błąd. Żarówka wymieniona dwukrotnie na tańszą i droższą , styki wyczyszczone itp.Dodam,że kierunek działa normalnie(żarówka świeci). Wystarczy ,że uruchomię kierunek na chwilę i błąd znika. Przypuszczam,że może być problem z modułem haka ,że on powoduje sporadyczny błąd.

Opublikowano
23 godziny temu, Gregorski3 napisał:

Ja mam od dawna podobny problem tylko, że z kierunkowskazem tylnym. Od dawna co jakiś czas pokazuje mi błąd. Żarówka wymieniona dwukrotnie na tańszą i droższą , styki wyczyszczone itp.Dodam,że kierunek działa normalnie(żarówka świeci). Wystarczy ,że uruchomię kierunek na chwilę i błąd znika. Przypuszczam,że może być problem z modułem haka ,że on powoduje sporadyczny błąd.

Kolego to nie moduł haka.

Wypnij wtyczkę zasilającą tylną lampę i zobacz w jakim stanie jest masa w obudowie lampy i wtyczce.

Przeważnie jest utleniona i powoduję to ,że wywala błąd od kierunkowskazów a po włączeniu na chwilę błąd znika.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.