Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jeep Grand Cherokee ZJ 5.9 v8 :)


Gamling

Rekomendowane odpowiedzi

No i w domu pojawiło się coś nie ze znaczkiem Audi. Zachciało nam się samochodu do wypadów w teren + wycieczek z psem w co większe krzaki. Niestety Audi nie robi niczego co by nam pasowało wiec padło na Jeep Grand Cherokee "98 5.9 v8 Limited. Co ciekawe powstało ich z tym silnikiem tylko niecałe 15 tyś.

Trafiła się zupełnie z przypadku bardzo fajna sztuka na pełnym wypasie wiec specjalnie się nie zastanawialiśmy:

- klimatronik

- pełna elektryka (fotele z pamięcią, ustawiane z pilota, lusterka)

- grzane stołki, skóra z jakimiś masażami itp

- lusterka podgrzewane fotochrom

- szyber elektryczny

- 2 poduszki - jak na jeepa to wypas :)

- skrzynia oczywiście automat

- napęd full time 4x4 - prawie jak quattro :decayed: oczywiście z reduktorem

- felgi 16" i znowu jak na jeepa to wypas, standardowo są 15"

- automatyczny włącznik świateł

- podłokietnik do którego można schować plecak :kox:

- multifunkcyjna kierownica

- tempomat

- i pewnie jeszcze sporo inny rzeczy o których nie pamiętam

Z rzeczy które zrobiłem zaraz po zakupie:

- wydech Magnaflow dedykowany do tego silnika, w tej chwili słychać go zaje.,. nie jest bardzo głośny ale duże v8 robi swoje

- właśnie zakłada się instalacja gazowa, oczywiście sekwencja na stagu 300

- ze stanów już płynie kompletny lift 3.5" do tego nowe opony + amortyzator skrętu

Do zrobienia zostaje:

- prędzej czy później muszę się zabrać za remont mostów

- dodatkowe oświetlenie na dach, planuje 4x Hella FF75

Zdjęcia postaram się dodać jak auto wróci od gazownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką to ma moc :) ?

300 kuców :) ?

Idealny ciągnik w teren :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wytrzymałości to :good: co do wyposażenia :good: co do Nm to :good: Magnaflow mam więc :good: :good: :good: co do ekonomiki to już :thumbdown: części bardzo dostępne w cenach czasami niższych niż zwykłe euro auto :good:

wstawiaj foty, aha, raczej tego w PL nie zhamujesz ze względu na sprzęgło hydrokinetyczne :thumbdown:[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2011, 02:00_________________________________________________BTW ja mam instalację BRC z 200 L butlą i w trasie przy śmiganiu jak emeryt pali ok 20 L/100, szczyt to średnia 28 w korkach, ciekawe ile twoja bestia będzie żarła :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś strasznie mocne jak na pojemność silnika to to nie jest 245 kucy moment bardzo zacny 470 niuktów. Jeździ to strasznie fajnie, i do 100 ma jakieś 6.8 :)

O dziwno nie pali jakichś straszliwych ilości paliwa. Po mieście przy normalnej. dynamicznej jeździe wyszło nam jakieś 18-19. W trasie przy 110-120 koło 11, więcej tym raczej jeździć nie planujemy bo nie do tego to auto jest. W terenie za to 40+ :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, oglądnąłem twoje zdjęcia i jestem pod wrażeniem tych w podczerwieni :good: Wygląda to jak ogród królowej śniegu ;) Pozostałe zdjęcia też oczywiście rewelacyjne. Dlatego tez zniecierpliwiony czekam na fotki Jeepa :) . Mi chodzi po głowie Cherokee, ale jakiś starszy nieco, w tym samym celu (na wypady na bezdroża z psami lub bez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też się zastanawialiśmy nad Cherokieem ale uznaliśmy, że jednak czasem może być trochę mały no i przede wszystkim tam nie ma silnika v8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to słabo z tymi kucami, ja mam ok 290 teraz, jeszcze zrobiłem sobie Gotts moda i dużo lepiej się zbiera od dołu a momentu mam fabrycznie 480 Nm przy 3000 a teraz to nie wiem ale 5 tonową maszynę wyciągałem bez problemu na samych nogach bo kółek nie miała wspawanych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-150 2000 5.4 V8 Triton wersja XLT ext cab

Bardzo zacne auto, miałem okazje kiedyś trochę nim jeździć w stanach.[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2011, 19:02_________________________________________________

Gamling masz spory garaż chyba :tongue4: 3 fury :kox:

No właśnie z tym niestety jest problem, Jeep parkuje pod chmurką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zayebiste auto :shocked:

Ten biały lakier na tle bielutkiej Tundry na dalekiej białej Syberii urywa suty ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gamling super wybór też nad takim myśle :good:

Z niecierpliwością czekam na foty :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten gazownik na amen go zagazował .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Jeep już z gazem. Byliśmy nim nawet na małych wakacjach. Kika obiecanych zdjęć, tak wygląda teraz, jeszcze przed założeniem lifta:

dsc7689m.jpg

dsc7692m.jpg

dsc7699m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...