Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa biegaczy, triathlon


Rekomendowane odpowiedzi

Triathlon poznań 1/4 ironmana czyli 950-45-10,5 czas 2:43:30

na jakim rowerze jeździsz?

póki co mam mtb zrobionego na szose trek 4500 alpha, jak na górala jest szybki, średnio na 45km wyszło mi 33km/h na kołach 26cali. Na następny sezon wrzucam szosówke na 28 kołach i najlepiej shimano ultegra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a opony zmieniałeś, czy dalej na szerokich jeździsz? pytam, bo myślałem na swoje 26" wrzucić 1,25 albo 1,30 szerokie, "lemondkę" i pedały z koszyczkami, na razie przeprowadzam testy na trasie, gdzie będę trenował na przyszły rok-sprawdzę na sobie jakie korzyści to przyniesie:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomóżcie, mam dylemat. Nie biegam ostatnio regularnie, a mój rekord to przebiegnięcie ok 20km.(zrobiłem to tylko dwa razy) W mojej firmie są zapisy do maratonu warszawskiego, który odbędzie się 29 wrzesnia. Nie wiem czy warto się rzucać z motyką na słońce. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie biegasz regularnie to w 8 tygodni nie zrobisz formy na maraton:wink: do tego potrzebujesz trochę więcej czasu i więcej, niż 20km przebiegnięcia jednorazowo-choć nie jest to niemożliwe, ale baaardzo ciężkie do wykonania...

maraton-potrzebuje czasu i "wybiegania" odpowiednio ok. 40-50 km tygodniowo i jeden długi bieg w "łikend" przynajmniej przez 3-4 m-ce, w zależności od formy, jaką prezentujesz :whistling:

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

a tak poza tym-trochę późno zbierają zapisy na Maraton- takie rzeczy przynajmniej dla "amatorów" to z półrocznym wyprzedzeniem powinny być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby dali znać wcześniej szlifowałbym formę, a tak po urlopie to jakoś brak mi motywacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie biegasz regularnie to w 8 tygodni nie zrobisz formy na maraton:wink: do tego potrzebujesz trochę więcej czasu i więcej, niż 20km przebiegnięcia jednorazowo-choć nie jest to niemożliwe, ale baaardzo ciężkie do wykonania...

maraton-potrzebuje czasu i "wybiegania" odpowiednio ok. 40-50 km tygodniowo i jeden długi bieg w "łikend" przynajmniej przez 3-4 m-ce, w zależności od formy, jaką prezentujesz :whistling:

---------- Post dopisany at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

a tak poza tym-trochę późno zbierają zapisy na Maraton- takie rzeczy przynajmniej dla "amatorów" to z półrocznym wyprzedzeniem powinny być...

ja maraton zrobiłem po 2 latach biegania. Mój max przed maratonem to 21km i na strzała na maratonie podwoiłem ten dystans. Przebiegniesz 20km przebiegniesz maraton, kwestia rozłożenia siły i determinacji

---------- Post dopisany at 00:20 ---------- Poprzedni post napisany at 00:15 ----------

a opony zmieniałeś, czy dalej na szerokich jeździsz? pytam, bo myślałem na swoje 26" wrzucić 1,25 albo 1,30 szerokie, "lemondkę" i pedały z koszyczkami, na razie przeprowadzam testy na trasie, gdzie będę trenował na przyszły rok-sprawdzę na sobie jakie korzyści to przyniesie:wink4:

na codzień śmigam na mtb 2,1 na zawody zmieniam na szose 1,5 i jest mega petarda, jade 2 zębatki niżej ta samą siłą. Mam szosowe opony authora, w które można naładować 4,5 bara, do tego wyregulowanie hamulcy, zeby nic nie tarło, naoliwienie sprzetu i ogień :) Co do pedałow to zainwestuj w SPD, jest mega róznica,bo pedałujesz podciągając nogi i nic sie nie slizga. Ja już nie wyobrażam sobie jazdy bez SPD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rozmawiałem z gościem w sklepie rowerowym i pytał mnie, czy znam miejscowy Klub Triathlonowy-bo wielu z nich jeździ na zwykłych "Góralach":whistling: osobiście wiem, że średnia prędkość na "moim" góralu-to dolna granica przy cut-off time, więc wolę "dopracować" te szczegóły na długo , zanim gdziekolwiek wystartuję, bo trenować można na każdym rowerze, ale na Event-to już trzeba mieć coś pod taką imprezę, szczególnie, że sporo jeździłem rowerem, a bieganie jest takie sobie z czasem, a pływanie, też trzeba podkręcić tempo-więc od zimy, trzeba postawić najpierw na pływanie, potem bieg, a potem rower i na początku lipca połówka Ironmana jest blisko mnie-więc będzie można to sprawdzić...generalnie kieruję się zasadą, że wszystkiego nie da się opanować, więc coś będzie za coś-pływanie-kraul, żeby nie zmęczyć nóg za bardzo już na wstępie, potem szybszy rower i wolniejszy bieg, choć z bieganiem już czasem robię trening pod tri-zobaczymy, na razie półmaraton za 6 tyg, potem odpoczynek i trzeba coś zaplanować:wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa cena za niezły zegarek Garmin Forerunner 210 HRM - Watches/GPS, od ceny -20% wpisując hasło rabatove LRVTEM , cena wyjdzie ok 430 pln zł(86.40 gbp), plus wysyłka do PL 10 gbp ,całość ok 480 zł.

Myślę że lepszej w kraju nie znajdziecie, ja dalej czekam na Ultrasporta, ma być za niedługo, pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa cena za niezły zegarek Garmin Forerunner 210 HRM - Watches/GPS, od ceny -20% wpisując hasło rabatove LRVTEM , cena wyjdzie ok 430 pln zł(86.40 gbp), plus wysyłka do PL 10 gbp ,całość ok 480 zł.

Myślę że lepszej w kraju nie znajdziecie, ja dalej czekam na Ultrasporta, ma być za niedługo, pozdrawiam...

nieźle, łaczy sie z gps a to podstawa, jak ma trenera to opcja bdb

---------- Post dopisany at 14:00 ---------- Poprzedni post napisany at 13:56 ----------

ostatnio rozmawiałem z gościem w sklepie rowerowym i pytał mnie, czy znam miejscowy Klub Triathlonowy-bo wielu z nich jeździ na zwykłych "Góralach":whistling: osobiście wiem, że średnia prędkość na "moim" góralu-to dolna granica przy cut-off time, więc wolę "dopracować" te szczegóły na długo , zanim gdziekolwiek wystartuję, bo trenować można na każdym rowerze, ale na Event-to już trzeba mieć coś pod taką imprezę, szczególnie, że sporo jeździłem rowerem, a bieganie jest takie sobie z czasem, a pływanie, też trzeba podkręcić tempo-więc od zimy, trzeba postawić najpierw na pływanie, potem bieg, a potem rower i na początku lipca połówka Ironmana jest blisko mnie-więc będzie można to sprawdzić...generalnie kieruję się zasadą, że wszystkiego nie da się opanować, więc coś będzie za coś-pływanie-kraul, żeby nie zmęczyć nóg za bardzo już na wstępie, potem szybszy rower i wolniejszy bieg, choć z bieganiem już czasem robię trening pod tri-zobaczymy, na razie półmaraton za 6 tyg, potem odpoczynek i trzeba coś zaplanować:wink4:

dokładnie jak piszesz, śmigając na góralu, jest ciężej, robisz siłę, na zawodach wsiadając na coś szosowego lekko jadącego po asfalcie robisz dobry czas.

Zgadzam się, bieganie z czasem się nudzi, biegasz dla siebie żeby podtrzymać formę, triathlon daje kopa i odkrywasz na nowo przyjemność z rywalizacji, rywalizacji do 3 potęgi :)

ps. może macie jakies fajne rowerki szosowe na sprzedaż, potrzebuje 2 sztuki w dobrej cenie oczywiscie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz na próbe pożyczony zegarek który jest owocem współpracy nike i apple, wkłada się taki czujnik w buta, zegarek na rękę i mierzy kroki, metry itp itd a później na kompa podpinasz usb i widać staty ale jedyne co zauważyłem to to, że dane nie pokrywają się z endomondo :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo endo lekko przekłamuje:wink: na pewno nie raz "złapałem" na tym, że pokazuje więcej, niż w rzeczywistości przebiegłem...:wink:

---------- Post dopisany 27-08-2013 at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany 19-08-2013 at 22:44 ----------

a mi dziś przyszedł 310XT i pierwszy trening zrobiony-porównałem jedną z tras-Endo pokazywał tak samo, ale przy bezchmurnej pogodzie...wniosek-endo jest dobre z telefonem z dobrym GPSem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo endo lekko przekłamuje:wink: na pewno nie raz "złapałem" na tym, że pokazuje więcej, niż w rzeczywistości przebiegłem...:wink:

a w moim przypadku odwrotnie,endo zaniza,aplikacje mam na N8,zauważyłem,ze im bardziej kręta trasa,tym bardziej sie gubi,GPS "nie widzi" małych zakrecikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo endo lekko przekłamuje:wink: na pewno nie raz "złapałem" na tym, że pokazuje więcej, niż w rzeczywistości przebiegłem...:wink:

---------- Post dopisany 27-08-2013 at 23:05 ---------- Poprzedni post napisany 19-08-2013 at 22:44 ----------

a mi dziś przyszedł 310XT i pierwszy trening zrobiony-porównałem jedną z tras-Endo pokazywał tak samo, ale przy bezchmurnej pogodzie...wniosek-endo jest dobre z telefonem z dobrym GPSem

310xt, konkret, jak wrażenia? ile dałeś za niego???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie staram się ogarnąć funkcje-daje radę :wink4: cena 160F, z HRM i polskim menu i instrukcją, ale teraz to chyba już standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie staram się ogarnąć funkcje-daje radę :wink4: cena 160F, z HRM i polskim menu i instrukcją, ale teraz to chyba już standard

dobra cena. to jest prawdziwy kombajn :)

---------- Post dopisany at 21:16 ---------- Poprzedni post napisany at 21:14 ----------

własnie sie zapisałem na poznań maraton :))

wczoraj 10km w 46:15

w międzyczasie zrobiłem ćwiartke iron mana w poznaniu

pływanie 950m - 19 min

rower - 45km - 1h:22: min

bieg - 10,5km - 56 min

160 miejsce na 650

:))

a przed chwilą 30km na rowerze w deszczu i błocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra cena.

http://www.amazon.co.uk/Garmin-Forerunner-310XT-Sports-Monitor/dp/B0025VKUPM/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1377719623&sr=8-1&keywords=garmin+310xt

---------- Post dopisany at 20:55 ---------- Poprzedni post napisany at 20:54 ----------

własnie sie zapisałem na poznań maraton :))

ja za 3 tyg połówka:wink:

---------- Post dopisany 08-09-2013 at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany 28-08-2013 at 20:55 ----------

bieganie.pl - Trening, Kalkulatory

ciekawy licznik-miał ktoś robione badanie VO2 max? na jakim dystansie to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obydwa są ok;-)

choć ja skłaniałbym się do tego drugiego, bo lepiej-jak dla mnie, się prezentuje, ale to tylko pojęcie estetyczne, bo w praktyce obydwa się sprawdzą;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...