Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Dziwne buczenie


Gość ZeeBee

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam pytanko. W mojej A4 1.9 TDI 130KM gdy schodzi z obrotów słychać wyrczenie z okolicy filtra powietrza. Czy ktoś miał coś takiego lub ktoś może wie co to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienilem plecionke i ustalo :)

a jak wyglądała plecionka? Widać było zewnętrzne uszkodzenia? wydech latał? a jesli tak to w którym miejscu? u mnie silnik lata(drga) dużo za dużo i też wydech w cześci za katem lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koledzy.

Mam podobny problem z buczeniem z okolic filtra. Też do końca nikt nie wie co to jest. Zaczęło się to tak:

oprócz tego że mam huczenie to jeszcze w 013 na drugim cylindrze pokazywało 2,4. Oczywiście nikt nie wiedział skąd to huczenie - sprawdzałem nawet turbinę. Dałem sobie spokój, ale postanowiłem zawalczyć z pompowtryskiem. Postanowiłem pojechać do serwisu diesla no i w sumie zregenerować pompowtrysk bo to chyba jego wina tak wysoka dawka. Mechanior wymienił pompkę na nową bo tamta juz była po regeneracji i zadzwonił do mnie z inf ze niestety nic się nie zmieniło i dawka dalej taka sama.No to mu poradziłem żeby zamienił pompki miejscami 1 z 2. Jak piszę tak zrobił i dalej nic. Olałem temat i do dzisiejszego dnia żyłem w nieświadomości.

Dziś jednak doszedłem do wniosku że to może być wina szklanki na 2 cylindrze. Ostatnio miałem sytuację stukania z silnika na 2 biegu i lekkim przyśpieszaniu. Jeżeli mu daję w palnik to idzie ok.

Podzielę się informacjami jak odwiedzę warsztat- oczywiście będę musiał naprowadzić mechanika:)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomogła wymiana kata i plecionki. Zakupiłem cały zamiennik ( kata zastąpił tłumik przelotowy) od Pana Gruchota :cool1: Polecam, wrażenia pozytywne. Auto lepiej się wkręca na obroty i nieznośne buczenie ustało w znacznej części. Także znikł nieprzyjemny, metaliczny dźwięk. Polecam ten zabieg :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej B5 też pomogła wymiana kata i plecionki. Zakupiłem cały zamiennik VFM BOSAL jak rękom odjął cena jak za podróbkę jakość oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie czy możecie polecić jakiegoś dobrego sprzedającego te plecionki? Ja znalazłem na Allegro 2 zamienniki:

http://allegro.pl/reperaturka-zlacze-vw-passat-audi-a4-a6-1-9-tdi-i1268329751.html

http://allegro.pl/zlacze-elastyczne-audi-a4-a6-vw-passat-superb-tdi-i1251100071.html

Czy będą one odpowiednie czy lepiej nie ryzykować i kupić gdzie indziej? (najlepiej w okolicach Wa-wy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie

Podłącze się pod wątek z dziwnym buczeniem z okolic filtra powietrza. U mnie ten dzwięk pojawił się po czyszczeniu turbiny, przynajmniej tak mi sie wydaje bo juz powoli glupieje osluc**jac ten silnik :) Dodam jeszcze, ze przy podnoszeniu dzwigni od klapy gaszacej dziwne buczenie ustaje. Czy ktos moze wie z czym to moze byc zwiazane ? Czy to oznaka padajacej turbiny ? Z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja też usunałem usterkę - okazało się że przy zakładaniu nowego prawego błotnika ktoś zapomniał o tłumiku zasysanego powietrza - jest ono zasysane nie tylko przewodem biegnącym od przodu grilla, ale także posiada dodatkowy dolot z nadkola - i ten otwór nie był odpowiednio tłumiony. Koszt odpowiedniego plastikowego elementu w salonie Audi - 100 zł. Cisza - bezcenna :cool:

Czy może ktoś pokazać na zdjęciu jak wygląda ten dodatkowy dolot z nadkola? U mnie coś buczy z filtra powietrza, po zdjęciu plastyków doprowadzających powietrze z przedniego pasa i zasłonięciu ręką właśnie tej dziury co wychodzi do nadkola jest o wiele lepiej tj. mniej buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też występuje te buczenie tak jak w tym temacie.

Tu jest mój temat w którym poruszałem tą kwestie ale nic sie nie wyjaśniło . http://a4-klub.pl/uklad-wydechowy-100/buczenie-rezonans-247764/

Przed zimą dałem sobie z tym spokój bo tak nie drażniło ale teraz zaś temp w okolicach 0st i daje po uszach.....:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...