Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Procedura wypalania DPF w A4 B8 2.0 TDI CR


antonio

Rekomendowane odpowiedzi

nie, a trzeba to robić? Jeszcze doczytałem że te rurki po ściągnięciu czujnika trzeba przedmuchać tak?

jeszcze troche mnie powkurza to dziadostwo i wycinam :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wypalałem po wymianie czujnika roznicy cisnien poniewaz to zapewnia prawidlowa prace w pozniejszym czasie blad 5262 to wlasnie czujnik roznicy cisnien ale ten drugi blad nie wiem za co odpowiada , wypal filt skoro dyponujesz VCDS-em i wtedy sprobuj skasowac blad 5262 i co do rurek to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos nie mogę uruchomić tego wypalania, w momencie kiedy każe mi nacisnąć sprzęgło, hamulec, a później gaz, wskakuje komenda "running" ale poza mryganiem kontrolki sprężynki na fisie nic się nie dzieje, trwa chwile w takim stanie i wskakuje napis "aborted for safety reasons"

Nie wiem czemu tak się dzieje, czy mój kabel klon vcds 10.6.0 tego nie ogarnia czy coś robię źle?

Wypalałem świeżo po powrocie z dlugiej trasy, więc samochód zagrzany, paliwo i wszystkie warunki opisane spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wskakuje napis "aborted for safety reasons"

A to nie jest czasem tak, że po uruchomieniu procedury stoisz w miejscu i "anulowanie z powodów bezpieczeństwa" ma ochronić Ciebie przed spaleniem fury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wypalano podczas jazdy DPF-a , widzialem Q5 to miala wypalany na postoju ale moje A4 w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektornika silnika szczytaj kody bledow i je tutaj podaj , mi sie palila jak walniety byl CZUJNIK ROZNICY CISNIEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo wypala się Wam DPF z czasie jazdy? Zauważylem, że kiedyś 5minut i się wypalił ... teraz czasami 25minut czekam aż obroty spadną, żebym mógł wyłączyć silnik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj pojawił mi się symbol dpf i info" particular filter malufunction, see manual" czy coś w tym stylu, a że wracałem z trasy to cisnąłem auto powyżej 2-2,5tyś i po 30-40 minutach alarm zgasł. dziś podłączyłem vcds i oto 4 błędy jakie znalazłem:

7144 - Please Check DTC Memory in CAN Gateway (J533)

U1008 00 [032] - -

Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

5253 - Diesel Particle Filter; Differential Pressure Sensor

P2452 00 [036] - Elect. Malfunction

Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

Freeze Frame

Fault Status: 00000001

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 14

Mileage: 262338 km

Date: 2000.00.00

Time: 00:00:00

5615 - Door Control Module - Driver's Door

U0199 00 [032] - No Communications

Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

10085 - Neutral Gear Sensor

P15A1 00 [096] - Implausible Signal

Intermittent - Not Confirmed - Tested Since Memory Clear

Po skasowaniu błędów i odpaleniu auta błędy nie wróciły.

Do tego robiłem logi dynamiczne: particle filter pressure difference 074, 58 hPa

particle filter ash oil value 079, 0,18l

particle filter offset for differentia press 080, 17 hPA

particle filter soot mass calculated 8,62g

particle filter soot mass measured -3,28g

I tu moje pytanie , czy czasem jakiś czujnik nie szwankuje, wartość zmierzona popiołu jest ujemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie zawsze po wypalaniu dwie wartości sa dodatnie, co do kodu bledu 5253 odpowiada za to czujnik roznicy cisnien, kod 5615 blad w komunikacji ze sterownikiem drzwi kierowcy tym bym się nie przejmowal ,jeżeli chodzi o czujnik roznicy cisnien to nie ma no co czekac tylko wymiana ponieważ będzie on zaklocal procedurę wypalania filtra DPF nie zapomnij o jego kalibracji po wymianie :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wskazania mojego DPF to 7mg. Czy powinienem przeprowadzić wypalanie na postoju czy raczej poziom w normie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wartosci okolo 20 - 25 g powinien sterownik rozpoczac regeneracje sam przynajmniej u mnie tak jest :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za info będę kontrolował stan co jakiś czas. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nie udzielił się nt. ujemnej wartości zasyfienia zmierzonego dpfa ..... bledów zwiazych z dpfem brak. profilaktycznie zerknąłem na wartości dpfa...i wyszlo cos takiego (czy powinienem sie jakoś specjalnie martwic skoro wszystko chodzi? chce autem jechac w sierpniu za granice na wakacji i wolałbym nie miec przygód :) :

Address 01: Engine (03L 906 022 NN)

12:12:59

140 Oil fill level 55.828 mm

143 Particle filter; difference pressure 2 hPa

144 Particle filter; field regeneration lock status 0

145 Particle filter; field regeneration request status 0

146 Particle filter; fuel consumption since last regeneration 14.48 l

147 Particle filter; kilometers since last regeneration 185372 m

148 Particle filter; offset for differential press. 0 hPa

149 Particle filter; oil ash volume 0.16 l

150 Particle filter; soot mass calculated 12.41 g

151 Particle filter; soot mass measured -2.95 g

152 Particle filter; time since last regeneration 17765 s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomiono dzis w moim aucie wypalanie DPF i nie zostalo zakonczone :( czemu ??

---------- Post dopisany at 16:56 ---------- Poprzedni post napisany at 16:13 ----------

Dodam że filtr ma tylko 33% zapylenia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33% osadu nieusuwalnego chyba? To już powinieneś wywalić dawno temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze chyba chodziło o usunięcie całego DPF'a a nie nieusuwalnego osadu z filtra. Robi się takie rzeczy ale ważne jest by zabrał się za to fachowiec a nie jakiś magik. Wymianę na nowy filtr odradzam jak chyba każdy na tym forum.

Zresztą poczytaj o tym bo bardzo dużo tego jest. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nic nie robie tylko czytam :/ robili dziś wypalanie i komputer nie zakończył procedury :( jutro rano założą nowy czujnik i zrobią wypalanie ponownie jeśli to nie pomoże to nie będę już nic z tym robił :/ w aucie nie było 1/4 baku paliwa czy to mogło mieć wpływ na niezakonczenie procedury wypalania ??

---------- Post dopisany at 18:19 ---------- Poprzedni post napisany at 18:15 ----------

Mieszkam w UK tu nikt się nie bawi w usuwanie filtra :/ trzeba będzie wdrożyć bardziej radykalne czynności . Choć zrobię to z ciężkim sercem bo lubię to auto :/ ale ostatnio dwumas ze sprzęgłem rozrząd to za dużo wydatków :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...