Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

a gdzie jest ten modul?? jezeli chodzi o licznik to nawet gdy posiadam ten czujnik to tez wyskakuje ten blad?? nie mozna go skasowac vag??

Moduł mówiąc skrótowo i bardzo laicko to jest to ustrojstwo do którego wpiąłeś manetkę tempomatu i wycieraczek. Poczytaj w wątku o instalacji tempomatu a pewne sprawy sobie przybliżysz. Jeśli chodzi o spryskiwacze to zacznijmy od tego, że to co ci się wyświetla to nie jest błąd a jedynie komunikat o niskim poziomie płynu w zbiorniczku spryskiwacza. Zazwyczaj ten komunikat pojawia się wszystkim, którzy odblokowali FIS ponieważ nie posiadają fabrycznie zamontowanego i podpiętego czujnika. Bez tego czujnika (sprawnego oczywiście) będzie cały czas lamentował o płyn... chyba że tak jak kolega wcześniej już napisał zewrzesz do masy odpowiedni pin. Jeśli jesteś przekonany o posiadaniu czujnika to powinien być on prawidłowo podpięty i komunikat nie powinien się wyświetlać. No chyba że masz czujnik uszkodzony albo po prostu nie masz płynu w zbiorniku :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem juz. czyli raczej nie mam tego czujnika i wole go zamontowac. dzieki za info. a z tempomatem to sprobuje zmienic w kodzie z 4 na 3. modul mialem oryginalny i nie zmienialem, dodalem tylko manetki od fis i tempo. dzieki za info pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz oznaczenie tzn. literke na koncu.

Mozesz vagiem jak i odkrecic obudowe i zobaczyc.Wiecej w watku o tempomacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam[br]Dopisany: 09 Grudzień 2009, 17:07_________________________________________________tak mi sie wydaje ze mam bo jak zakladalem manetke to bylo miejsce z kostka na tempomat wiec ja przykrecilem

Wszystkie moduły tak maja. Nawet te bez obsługi tempomatu. Sprawdz numer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oka. dzieki serdeczne. mowisz ze to moze byc przyczyna za nie chce sie zaprogramowac. kod 4 odpowiada napewno za tempomat/komputer

Oczywiście. Podasz w końcu ten numer???? :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na koncu jest litera L[br]Dopisany: 11 Grudzień 2009, 13:07_________________________________________________dokladny nr to 8E0953549L tylko problem polega na tym ze ten modul kupilem wraz z przelacznikami tempomatu i fis ale go nie przelozylem, tylko same manetki. czy ten modul obsluguje tempomat bo jak tak to zamierzam go przelozyc pytanie tylko czy na nim bedzie dzialac tempo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L Obsluguje. A szczegoly, ktory modul sie nadaje pod tempomat i komputer sa TUTAJ

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, na koncu jest litera L[br]Dopisany: 11 Grudzień 2009, 13:07_________________________________________________dokladny nr to 8E0953549L tylko problem polega na tym ze ten modul kupilem wraz z przelacznikami tempomatu i fis ale go nie przelozylem, tylko same manetki. czy ten modul obsluguje tempomat bo jak tak to zamierzam go przelozyc pytanie tylko czy na nim bedzie dzialac tempo

A czemy przekładałeś manetki jak miałeś wszystko zespolone??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak naprawde to nie robilem tego ja tylko mechanik i nie chcialo mu sie wszystkiego przekladac a teraz czeka go podwojna robota:)[br]Dopisany: 11 Grudzień 2009, 21:03_________________________________________________wraz z odblokowaniem fis pojawil sie dodatkowy problem. tak jak pisaliscie ze zapali sie kontrolka od poziomu plynu spryskiwaczy i przez to nie dziala spryskiwacz lamp, ale to chyba normalne gdyz pamietam ze jak jest maly poziom plynu to nie wlaczaja sie spryskiwacze lamp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, po przeczytaniu całego tematu, mam pytanie. Ktoś juz je zadał, ale nie dostał odpowiedzi. Czy podany instruktaż dotyczący odblokowania pełnego FISu jest możliwe w b5 po drugim lifcie, konkretnie rok 2000?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 masz inne manetki i sterownik więc ten opis nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wlasnego doswiadczenia nie wystarczy zmienic manetke zeby uruchomic tempomat, ja musialem zmienic jeszcze modul bo nie moglem zaprogramowac kodowania.[br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 16:51_________________________________________________manetka bedzie dzialac jakakolwiek ale chodzi o symbol modulu. jezeli masz C to nie bedzie dzialac tempo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy po założeniu nowej manetki beda dzialaly wycieraczki bez kodowania vagiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...