Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

jeden kabelek od czujnika do masy. ten z pinem jedna strona do wtyczki druga przedłuzasz i do czujnika. wazne jest ktory

do ktorego pina. najlepiej sprawdzic po podpieciu przed zlozeniem wszystkiego czy dziala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś jestem posiadaczem pełnego komputra :kox: A co będzie jeśli wyłączę fis a zacznie się rezerwa paliwa albo ostrzeżenie o jakimś problemie typu płyn do sprysków?

sprawdzone: rezerwę paliwa pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzone: rezerwę paliwa pokazuje

Jeżdziles w kółko az ci paliwa brakło czy spusciles?? :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez jestem po odblokowaniu fis-a :) Super sprawa i nie taka trudna jakby sie wydawala na poczatku. Mam tylko pytanie. Może ktoś wie gdzie idzie ten kabelek od Pin 1 (brozowo-czerwony) w kostce niebieskiej od licznika. Ja na razie zmasowalem to, ale mysle o dodaniu czujnika spryskiwacza i moze nie ma potrzeby ciagnąc dodatkowego kabla tylko uzyć juz tego co jest. Moze wystarczy juz podpiać sie gdzies to wytczki w komorze silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany, dorwać tą manetkę w rozsądnej cenie, ori a nie zamiennik graniczy z cudem! Ale w końcu kupiłem... .

I zanim zabiorę się do wymiany, walczyłem dziś z kluczami Torex T8, cholerstwa nigdzie nie idzie dostać (cienkiego i długiego)...

Kupiłem sobie więc na plastikowej rączce made in germany... i przez ponad godzinę wszelkimi sposobami próbowałem ściąć 1cm rączki (bo była zbyt krótka) i powiem Wam tyle! Koszmar! Mogłem kupić polski odpowiednik... pewnie by zlazł bez problemu... .

Jutro zabieram się do wymiany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam tez jestem po odblokowaniu fis-a :) Super sprawa i nie taka trudna jakby sie wydawala na poczatku. Mam tylko pytanie. Może ktoś wie gdzie idzie ten kabelek od Pin 1 (brozowo-czerwony) w kostce niebieskiej od licznika. Ja na razie zmasowalem to, ale mysle o dodaniu czujnika spryskiwacza i moze nie ma potrzeby ciagnąc dodatkowego kabla tylko uzyć juz tego co jest. Moze wystarczy juz podpiać sie gdzies to wytczki w komorze silnika?

miałem tak samo - niestety w komorze silnika nigdzie w okolicy zbiorniczka nie znalazłem żadnej wolnej kostki pasującej do czujnika ani też żadnego wolnego kabelka - ten kabelek wyciągnąłem po prostu z kostki licznika, zaizolowałem i na jego miejsce poprowadziłem nowy bezpośrednio do czujnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem, montowałem manetkę tempomatu i wycieraczek a teraz próbuje zaprogramować tempomat i komputer ale nie mogę :wallbash:. Nie mogę wejść np. na kanał 19 w adaptacji. Nie mogę również zmienić parametrów w 03-ABS - Recode. Jaka może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem u siebie manetkę i zaprogramowałem, przycisk działa, płynu brak. ale nie wyświetla mi spalania średniego, tylko w obu funkcjach 1 i 2, tą sama wartość czyli ilość kilometrów do przejechania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem u siebie manetkę i zaprogramowałem, przycisk działa, płynu brak. ale nie wyświetla mi spalania średniego, tylko w obu funkcjach 1 i 2, tą sama wartość czyli ilość kilometrów do przejechania.

pierwsze kodowanie zrobiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem u siebie manetkę i zaprogramowałem, przycisk działa, płynu brak. ale nie wyświetla mi spalania średniego, tylko w obu funkcjach 1 i 2, tą sama wartość czyli ilość kilometrów do przejechania.

jaki kod zakodowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adres 17 - Instruments : 01100

Adres 16 Steering Wheel : 00012

takie mi wyszły, w 17 próbowałem rożne opcje, przy 01200 się wysypuje error.

w STG 17 spróbuj: 31001, powinno być :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ten kod :( cholera... próbowałem wszystkie możliwości.

Gdzie jeszcze może być problem z brakiem wyświetlania średniego spalania? Aktualni FIS ma 3 opcje do wyboru, 1 z nich pokazuje puste okno.

ps. ta 3 z przodu, fajna rzecz wskazówki są podświetlane cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa ten kod :( cholera... próbowałem wszystkie możliwości.

Gdzie jeszcze może być problem z brakiem wyświetlania średniego spalania? Aktualni FIS ma 3 opcje do wyboru, 1 z nich pokazuje puste okno.

ps. ta 3 z przodu, fajna rzecz wskazówki są podświetlane cały czas :)

popróbuj jeden kod kilka razy, ja tak miałem że nie chciał zaskoczyć i chyba za czwartym razem zakodował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też odblokowałem same kodowanie i montaż to pikuś.

Jedyne na czym poległem i dzięki pomocy Antonia i opisowi Boberka przebrnąłem to kodowanie Abs i esp oraz kalibracja czujnika skrętu. :hi:

Opis bardzo przydatny miro_x :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...