Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana przełącznika wycieraczek i odblokowanie pełnego FIS


miro_x

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po odblokowaniu pełnego fisa powinna pojawiać się informacja o spalonych żarówkach ? Bo ja mam już odblokowany ale informacji o spalonych żarówkach nie posiadam ... :confused4: a może ktoś wyjaśnić różnice w kodowaniu :

xx?xx: Driver Information System (DIS)

0 - DIS 1

1 - Highline without DIS

2 - DIS 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po odblokowaniu pełnego fisa powinna pojawiać się informacja o spalonych żarówkach ? Bo ja mam już odblokowany ale informacji o spalonych żarówkach nie posiadam ... :confused4:

to zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po odblokowaniu pełnego fisa powinna pojawiać się informacja o spalonych żarówkach ? Bo ja mam już odblokowany ale informacji o spalonych żarówkach nie posiadam ... :confused4:

to zależy

Od czego zależy ?

I jakie ma być ustawienie w tym :

xx?xx: Driver Information System (DIS)

0 - DIS 1

1 - Highline without DIS

2 - DIS 2

I jaka będzie różnica bo nie wiem o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola przepalonych żarówek zależy np: od włącznika świateł jaki masz w aucie (bez literki na końcu nie będzie miał funkcji przepalonych żarówek)

I jaka będzie różnica bo nie wiem o co chodzi ?

a z tym DIS to nie wnikaj + wszyscy kodują DIS 1

a jeśli jesteś bardzo ciekawy to sprawdź i napisz czym się różnią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola przepalonych żarówek zależy np: od włącznika świateł jaki masz w aucie (bez literki na końcu nie będzie miał funkcji przepalonych żarówek)

I jaka będzie różnica bo nie wiem o co chodzi ?

a z tym DIS to nie wnikaj + wszyscy kodują DIS 1

a jeśli jesteś bardzo ciekawy to sprawdź i napisz czym się różnią

,,np. od włącznika świateł,, to jest główny element czy zależy od czegoś jeszcze ? bo zrozumiałem że jest to jeden z elementów :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola przepalonych żarówek zależy np: od włącznika świateł jaki masz w aucie (bez literki na końcu nie będzie miał funkcji przepalonych żarówek)

I jaka będzie różnica bo nie wiem o co chodzi ?

kontrola niesprawnego oświetlenia zależy przede wszystkim od tego, w jakiej wersji masz instalacje elektryczną.

Włącznik świateł i moduł centralnej elektryki to tylko dodatek w zależności od wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetna robota miro_x :wink4:

dzieki za wyczerpujace podpowiedzi, wczoraj udalo mi sie wszystko zmontowac do konca i tempomat i fis i czujnik poziomu plynu w sprysk wszystko ladnie hula ale co ciekawe kupilem sobie ladnie wszystko w ASO a tu po rozebraniu nadkola okazalo sie ze sam czujnik w zbiorniczku jest;) nie bylo tylko wtyczki i zadnego kabelka ani u gory ani na dole :gwizdanie: wiec gdyby ktos potrzebowal to mam nowy czujnik do sprzedania :gwizdanie:

Wielkie podziekowania dla kolegi Siemiana ktorego level wtajemniczenia w rezanie podziwialem ostatnio;) i bez ktorego pomocy by sie nie obeszlo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

przymierzam sie do wymiany manteki (ktorej nie moge dorwac) tak aby odblokowac fisa...moje pytanie...czy po zamontowaniu manetki i Vagowaniu ruszy mi pelen fis czy nie w kazdej audioli to sie udaje...gdzies czytalem ze cos moze zalezec od jakiegos madulu itd... prosze o odpowiedz bo nie wiem czy dalej szukac manetki obslugujacej pelen fisior :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

przymierzam sie do wymiany manteki (ktorej nie moge dorwac) tak aby odblokowac fisa...moje pytanie...czy po zamontowaniu manetki i Vagowaniu ruszy mi pelen fis czy nie w kazdej audioli to sie udaje...gdzies czytalem ze cos moze zalezec od jakiegos madulu itd... prosze o odpowiedz bo nie wiem czy dalej szukac manetki obslugujacej pelen fisior :confused4:

Odblokowanie pełnego FIS nie zależy od typu modułu jaki masz w samochodzie. Ja miałem F czyli ten najprostszy i nie było najmniejszego problemu z dołożeniem manetki i odpaleniem. Ze znalezieniem manetki nie powinieneś mieć problemu... możesz kupić zamiennik w dowolnej chwili na allegro chociażby, no chyba że wolisz ori używaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem u siebie zamiennik manetki. nie odbiega jakością od kilkukrotnie droższego oryginału. Widać natomiast delikatną różnicę w odcieniu, szczególnie oznaczeń, które na ori części są zdecydowanie bielsze. poza tym bez zarzutu, moim zdaniem kupowanie nowego ori przełącznika to swego rodzaju ortodoksyjna wiara w cudowność części z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ostatnio wymieniałem przełącznik wycieraczek i odblokowywałem pełny FIS.Programowanie zrobiłem zgodnie z opisem

Ostatnio zauważyłem,że nie działa mi jednak komunikat o spalonej żarówce.Miałem spaloną żarówkę w oświetleniu tylnej tablicy rejestracyjnej,a żadnego komunikatu na FIS-ie.

Co może być przyczyną?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz modułu więc nie będzie działało ci powiadamianie o spalonej żarówce.

Odblokowanie Fis w tym przypadku nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest symbol i koszt tego modułu i gdzie na forum znajdę sposób jego założenia?

Może gra warta jest świeczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać. Idzie inny włącznik świateł i chyba moduł świateł. Szukaj. Nawet w tym wątku coś było pisane nt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poszukać. Idzie inny włącznik świateł i chyba moduł świateł. Szukaj. Nawet w tym wątku coś było pisane nt.

O module nic nie wiem ale ktoś już próbował z przełącznikiem świateł obsługującym tę funkcję i coś nie bardzo, były problemy z działaniem nie tylko informacji o przepaleniu ale z działaniem świateł jako takich. Być może moduł ma jeszcze znaczenie, a może są jakieś dodatkowe przewody w wiązkach? Temat wałkowany od jakiegoś czasu więc pewno gdyby to było dość proste i tanie to już mielibyśmy opatentowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świateł to przychodzi inny moduł i inna instalacja. U mnie była zmieniana instalacja na wersje z kontrolą żarówek i trzeba było zmienić moduł z 7 pinowego na 19 pinowy, więc troche kabli było by do dorobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie odpuszczę tą funkcję.ZA dużo oboty,a bez tego można się obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja prędkościomierza cyfrowego w FIS w b7, da się czy ktoś odblokował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywacja prędkościomierza cyfrowego w FIS w b7, da się czy ktoś odblokował?

skąd masz info o takim czymś?

ja mialem poprzednio passata b6 i tam przy tempomacie wyswietlana byla w lewym dolnym rogu cyfrowo predkosc na jaka ustawiono tempomat :wink4:, nie wiem czy o taka cyfrowa predkosc chodzi czy nie :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z tym zetknąłem na forum Audi A6:

15d856e5d5785677.jpg

http://www.a6klub.pl/a6-c6-samodzielne-uruchomienie-pelnego-fis-a-dis-a-vt14296.htm

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...