Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż tempomatu w A4 B8 2007-2011

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ten problem o którym wcześniej pisałem, chciałem zaadaptować czujnik kąta skrętu.

I jakby częściowo wyszło - linie na kamerze już nie znikają, ale ESP i kierownica ciągle się święci.

Sprawdzając w ABS mam informację przy G85 jako "nie współpracujący"

Opublikowano
  • Autor

Ten problem o którym wcześniej pisałem, chciałem zaadaptować czujnik kąta skrętu.

TU masz procedure :

Ustawienie podstawowe

Czujnik kąta skrętu kierownicy G85 Kalibracja

[Wybierz]

[16 - Kierownica]

Włącz kierownicy co najmniej 30 ° w lewo lub w prawo iz powrotem prosto (tolerancja: ± 5,0 °).

[Access Security - 16]

Wpisz 40168

[Do It!]

[ustawienia podstawowe - 04]

Grupa 001

[idź!]

Uaktywnij ustawienia podstawowego.

[ON / OFF / Dalej]

Po udanym ustawienie podstawowych, pole 3 należy powiedzieć "OK".

[Gotowe, powrót]

[Pom. Blocks - 08]

Grupa 032 Pole 1 (kąt skrętu kierownicy Sensor-G85-)

Specyfikacja: 0.0 °

Tolerancja (po prostej): ± 1,5 °

[Gotowe, powrót]

I jakby częściowo wyszło - linie na kamerze już nie znikają

mozesz jaśniej kolego bo nie mam pojecia o co chodzi .

Sprawdzając w ABS mam informację przy G85 jako "nie współpracujący"

daj scan z błedami z Adresów sterowników 03 i 16

Opublikowano

Witam, zmieniłem taśme na kolejną - dalej kodowanie taśmy przechodzi a active streeting ustawienia postawowe już nie.

Pojechałem do osoby która niby super ogarnia diabnostyke audi - tez poległa mówi że pierwszy taki przypadek gdzie nie udaje sie ustawić poprawnie.

Macie jakieś pomysły co jeszcze może być nie tak ?

Problem rozwiązany - wymieniłem tasmę na taką którą miałem pierwotnie - z numermiem M i zadziałało wszystko od 1wszego kliknięcia (dzwoniąć do ASO powiedzieli że tylko taśma M lub Q ewentualnie V może zadziałać - nie wiem najle to prawda)

Edytowane przez xirus

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, Czy wiecie może dlaczego nie mogę zakodować modułu silnika aby włączyć Cruise Control podstawową, dostaje coś takiego jak Error 22... Próbowałem też w ASO aby mi zakodowali i nic nie przechodzi. Jakieś pomysły ? Podeśle skan wieczorem.

Edytowane przez xine

Opublikowano
  • Autor

co kupowałes ? zmieniałes ?

Pasuje scan ze sterownika silnika 01 oraz Moduł kierowniczy 16 :wink:

Opublikowano

co kupowałes ? zmieniałes ?

Pasuje scan ze sterownika silnika 01 oraz Moduł kierowniczy 16 :wink:

Kupiłem manetki z tempomatem (nie ACC, tylko zwykłe), taśmę przełożyłem z poprzednich, wszystko wymienione, kodowanie przeszło na module kierownicy 16 ale na silniku już nie. Poniżej skan błędu z silnika i 16


Chassis Type: 8T0
Scan: 01 02 03 05 08 09 10 15 16 17 19 42 46 47 52 53 55 56 62 6D
          72 77
 
VIN: XXXXXXXXXXXXXXX   Mileage: 151740km/94286miles
 
01-Engine -- Status: Malfunction 0010
08-Auto HVAC -- Status: Malfunction 0010
16-Steering wheel -- Status: OK 0000
 
-------------------------------------------------------------------------------
Address 01: Engine (J623-CAHA)       Labels: 03L-906-022-CAG.clb
   Part No SW: 03L 906 019 AS    HW: 03L 906 022 B
   Component: R4 2,0L EDC   H04 8476  
   Revision: 11H04---    
   Coding: 01210023240F2018
   Shop #: WSC 00060 259 82077
   ASAM Dataset: EV_ECM20TDI03L906019AS A01008
   ROD: EV_ECM20TDI03L906019AS.rod
   VCID: 7CF3F0C3442B
 
1 Fault Found:
4332 - Check Coding of ECUs on Powertrain Data Bus  
          P1647 00 [167] - Electrical Fault in Circuit
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00000001
                    Fault Priority: 2
                    Fault Frequency: 1
                    Mileage: 151746 km
                    Date: 2010.01.22
                    Time: 00:23:50
 
Readiness: 0 0 0 0 1 
 
-------------------------------------------------------------------------------
Address 08: Auto HVAC (J255)       Labels: Redir Fail!
   Part No SW: 8T1 820 043 AN    HW: 8T1 820 043 AN
   Component: KLIMA 1 ZONE  H08 0180  
   Revision: A1000000    Serial number: 01260520100629
   Coding: 34010000
   Shop #: WSC 06335 000 00000
   VCID: 7DF5FDC75F31
 
1 Fault Found:
01206 - Signal for Duration of Ignition Off Time 
            008 - Implausible Signal - Intermittent
             Freeze Frame:
                    Fault Status: 00101000
                    Fault Priority: 7
                    Fault Frequency: 1
                    Reset counter: 83
                    Mileage: 1048575 km
                    Time Indication: 0
 
-------------------------------------------------------------------------------
Address 16: Steering wheel (J527)       Labels: 8K0-953-568.clb
   Part No SW: 8K0 953 568 F    HW: 8K0 953 568 F
   Component: Lenks.Modul   H16 0014  
   Revision: --------    Serial number: 90319JEO000BU 
   Coding: 000017
   Shop #: WSC 06335 000 00000
   VCID: 3D753DC71FB1
 
   Component: E221 - MFL  H04 0010 
 
No fault code found.
 
End   ---------------------------------------------------------------------

Wszystko załatwione, nikt wcześniej nie napisał, że trzeba kodować moduł silnika przy WYŁĄCZONYM SILNIKU :wink: Więc dla potomnych zostawiam tutaj takie info. Pierwsza moja przeróbka zakończyła się sukcesem :D

Edytowane przez xine

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Mam pytanko ,

chce zmienić manetki na lifta + zwijak :kox: mam już tempomat seryjnie , coś będę musiał kodować ?

Opublikowano

nie będę musiał jechać do aso przypisać kodowania do Vin auta ?

Opublikowano

nie będę musiał jechać do aso przypisać kodowania do Vin auta ?

Nie będziesz musiał ...:)
Opublikowano

:)

Sent from my 6039Y using Tapatalk

Opublikowano

Hej. Proszę o pomoc. W Aso Audi otrzymałem info że moj sterownik silnika nie może zostać uaktualniony tak, żeby obsłużyć dołożony tempomat. Czy to możliwe?

Opublikowano
  • Autor

W skrócie napisze tak : :facepalm:

Pracownicy ASO sa THE BEST :thumbup1:

Przeciez jest nawet kod SVM

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie podpinam się pod temat chociaż oryginalnie mam ACC. Pytanie, co oznaczają dane opcje w MMI dla tej funkcji?

http://i66.tinypic.com/23ksyza.jpg

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Hej. Troche kwas, ze nie mozna dolaczyc tempomatu jak robilismy to w B6/7... :thumbdown: Wrclaguna mam pytanie odnosnie obslugi wyposarzenia tasmy 8K0 953 568 F

W Q5 mam lopatki zmiany biegow i zastanawiam sie czy nie bedzie problemow. Mam mozliwosc kupic caly zestaw z w/w numerem tasmy i nie wiem czy sie bawic w przekladanie jej ze starych przelacznikow..?

Aha czy u was ASO robi nieodplatnie ten update wyposarzenia?

Edytowane przez jendker

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Zlecę montaż tempomatu, A4 B8 '10 rok. Poznań / Piła lub okolice. Info Priv.

Opublikowano
  • Autor

mam pytanie odnosnie obslugi wyposarzenia tasmy 8K0 953 568 F

W Q5 mam lopatki zmiany biegow i zastanawiam sie czy nie bedzie problemow. Mam mozliwosc kupic caly zestaw z w/w numerem tasmy i nie wiem czy sie bawic w przekladanie jej ze starych przelacznikow..?

obsluzy MF oraz łopatki :wink:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam

Panowie jest problem tego typu - w Audiku został dołożony tempomat . Zmieniono taśmę + dołożona została kierownica multifunkcyjna. Multifunkcja w kierownicy działa bezproblemowo, natomiast kłopot jest z tempomatem. Otóż sprawa wygląda następująco : przy pierwszym uruchomieniu silnika ( po całej nocy postoju) tempomat nie działa. Wystarczy zgasić silnik i ponownie uruchomić i tempomat działa, i następnie po całej nocy postoju pojawia sie ten sam problem. Po podłączeniu do komputera wyskakuje błąd czujnika na wałku rozrządu ? Może to mieć wpływ na to iż tylko przy pierwszym odpaleniu nie działa tempomat ( wogóle nie reaguje na ruchy manetką ). Mowa jest o a4 b8 sedan 2012 r ( polift ).

Opublikowano

Btw zapomnialem podziekowac za super foto story, bardzo przydatny material... :thumbup1: Mielismy majówkowy weekend, wiec zabralem sie za montowanie tempomatu. Wszystko pieknie do czasu kodowania, gdzie pojawily sie schody... :kwasny: Tak jak pisales, po montazu modulu odpalilem vcds wszedlem do 16 -> 07 i nastepnie Long coding helper. Pod czwórka nie mam jednak tych opcji co u Ciebie. Daje screena :

1462350149-520-x-322px-scr.jpg

i jestem w kropce :kox: nie wiem czy to problem z modulem czy VCDS za cienki. Grzes pomocy!

Edytowane przez jendker

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.