Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż tempomatu w A4 B8 2007-2011

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

a jaki masz MODUŁ ? numery

Modułu nie sprawdzalem, taśme mam 8R0 953 568 N, takze wiem, że taśme też trzeba wymienic. A jest mozliwosc, ze modul bedzie do wymiany?

Opublikowano

Wymienilem caly zestaw, coding 16 wheel sterring ustawione prawidlowo, coding 01 engine niestety nie wyswietla mi w VCDS podpowiedzi w long coding helper, a na pewno nie przestawia sie tego tak jak w przedlifcie byte 06 bit 0 bo ten mam zaznaczony od razu. Ktos wie, ktory bit sie zaznacza w 2013r polift? Mam jeszcze problem z kalibracja czujnika kata skretu, pokazuje kat -360.o po nacisnieciu OFF/ON/NEXT wyskakuje error. Ktos sie orientuje w czym problem?

Pytanie z kalibracja czujnika kata skretu i katem -360 nieaktualne, musialem recznie obrocic tasme o 360 stopni, bo ktos ja przekrecil lub w dziwnej pozycji zdjal kierownice. Ale dalej potrzebuje informacje, ktory byte i bit w engine 01 coding przestawic??

Edytowane przez kacper___

Opublikowano

w polifcie jest inne kodowanie

Musisz miec lepszy kabel aby zakodowac

W polifcie jakby ktos potrzebowal byte 5 bit 5 i 6

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam.

Chciałbym zamontować tempomat w B8 CJCA 2012 Avant po liftingu.

Mam kierę multifunkcję. Czy wystarczy, że zakupię same manetki i zamontuję do swojego modułu i taśmy, to po kodowaniu będzie wszystko chulać? Czy w takim przypadku nie będę musiał robić kalibracji czujnika kąta?

Niestety nie mam kabelka, aby podłączyć się do sterownika i spisać numer modułu...

Ktoś w okolicach Wa-wy mógłby pomóc w modzie?

Opublikowano

Byłem przed chwilą w ASO. Nie podłączałem do kompa, ale wyszło po VIN, że powinienem mieć zamontowany albo Kostal z oznaczeniem M, albo Valeo z oznaczeniem S. Oba według Twojej rozpiski w pierwszym poście obsługują tempomat. Znaczy kupować tylko manetki i dolną obudowę kolumny kierowniczej?

Z góry dzięki za info.

Opublikowano

Dzisiaj mają przyjść części. :banan:
Czy jest ktoś w okolicach Warszawy, kto mógłby pomóc w przeprowadzeniu MODa, no i oczywiście w kodowaniu?

W polifcie jakby ktos potrzebowal byte 5 bit 5 i 6

Sorki, za pytanie z kosmosu, ale co się ustawia w tych bitach 5 i 6 w bajcie 5?

--------------------------------------------

OK, nieaktualne już się domyśliłem po screenach z pierwszego postu.

Edytowane przez cosh

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Na koniec musimy odwiedzić przy okazji ASO celem przypisania naszego kodowania do VIN autka !!!!!!!!!!!

Czy ta usłyuga jest płatna przypisania naszego kodowania do VIN autka ?

Pytam dlatego że w Irlandi zaśpiewali sobie 70 € za tę usługę :(

Opublikowano
  • Autor

Na koniec musimy odwiedzić przy okazji ASO celem przypisania naszego kodowania do VIN autka !!!!!!!!!!!

Czy ta usłyuga jest płatna przypisania naszego kodowania do VIN autka ?

Pytam dlatego że w Irlandi zaśpiewali sobie 70 € za tę usługę :(

Oczywiście ze jest płatna :)

Opublikowano

Witam,

Mam problem z tempomatem proszę o pomoc.

Kupiłem samochód z zamontowanym tempomatem nie wiem czy fabrycznie,ale niestety nie działa. Sprawdziłem wszystkie ustawienia, kodowania jak w poście i wszystko się u mnie zgadza. Wszystko jest ustawione prawidłowo mimo to tempomat nie działa. Zdecydowałem się wymienić całą taśmę z manetkami na inne. Wcześniej miałem taśmę 8K0953568E wymieniłem na 8K0953568F i przy okazji wstawiłem sobie multifunkcyjna kierownice. Zaprogramowałem taśmę zgodnie z opisaną procedurą, czujnik skrętu 85 skalibrowany poprawnie itp nie mam żadnych błędów. Kierownica multifunkcyjna działa natomisat tempomat dalej nie. Zauważyłem że przy testowaniu manetki tempomatu w 16-steering wheel widzę reakcje każdego przycisku tempomatu natomiast jak chce przetestować manetkę tempomatu w zakładce 01 engine jak w załączonym zdjęciu to naciskanie manetki nie wywołuje tam żadnej reakcji cokolwiek naciskam na manetce tempomatu nie wywołuje reakcji przy tym teście w związku z czym mam pytanie czy to prawidłowa reakcja ? Może komunikacja z manetki nie dochodzi to sterownika silnika? Czy ma ktoś schemat elektryczny gdzie wpada sygnał z tempomat ?

Interfejs VCDS 12 12

samochód Audi A4 B8 2008r 2.0 TDI 105KW

zdjęcie z VCDS:

IMG_4203.jpg

http://s18.postimg.org/7dri326ft/IMG_4203.jpg

lub:

http://www.directupload.net/file/d/4097/gskkgp9g_jpg.htm

Właśnie nagrałem serwisówke elsa win 4.0 i znalazłem tam schemat złącza taśmy J527 którego zdjęcie załączam poniżej.

Pomierzyłem napięcia na kablach wychodzących z wtyczki i tak to wygląda:

brązowy - masa jest

biało czerwony jest napięcie 14V

czarny również 14V

pomarańczowo zielony 0,6V

pomarańczowo brązowy 4,4V

drugi pomarańczowo brązowy 2,2V

pomarańczowo niebieski 2,7V

niebiesko zielony - tutaj nic nie ma jak mierze zwarcie do masy też nic czy to jest sygnał: ”5 - GRA zablokowany w położeniu WYŁ”? Jak blokuje manetkę tempomatu cofając ją do tyłu też się nic nie pojawia

Widzę że sygnał idzie do J623 ( sterownika silnika) co powinno się dziać na tym kablu?

Może tu mam problem, nie ma sygnału i komputer cały czas myśli że ma zablokowany tempomat w pozycji wyłączonej. Czy ktoś wie co się dzieje na tym sygnale jak jest włączona manetka tempomatu i cofnięta w pozycje wyłączoną? Ma być jakieś napięcie czy ma zwierać do masy jaka ma zachodzić reakcja :co:

Napięcia mierzyłem w stosunku do masy na włączonym zapłonie.

Czy na obu pomarańczowo brązowych kablach powinno być to samo ?

Dodam że kontrolka tempomatu w ogóle się nie pojawia w zegarach.

Jedyne co nasuwa mi się na myśl to zmierzyć przejścia kabli z J527 do J533 i J285 ale w elsa win która zainstalowałem nie widzę gdzie są te sterowniki/gniazda J533 i J285 bo nie ładują mi się wszystkie zdjęcia.Mam jakąś wybrakowaną wersje elsa win.

Proszę o pomoc bo męczę się z tym drugi tydzień i sam sobie nie poradzę.

J527 schemat :

J527.jpg

http://s4.postimg.org/quexz1ah9/J527.jpg

lub:

http://www.directupload.net/file/d/4097/wicz35if_jpg.htm

Kolejny wieczór męczę się z tempomatem :) dzisiaj zmierzyłem że sygnał : „5 - GRA zablokowany w położeniu WYŁ” czyli kabel niebiesko zielony ze sterownika kolumny kierowniczej J527 ustaliłem że dochodzi do sterownika silnika oznaczonego na schemacie jako J623 , jest ładne przejście 2 omy, ale według schematu powinien wpadać na pin T94 a w praktyce pin T94 jest u mnie pusty ( załączam zdjęcie) natomiast namierzyłem ten kabel na pinie 63 wtyczki B J623 ( załączam zdjęcie )

Reasumując, przejście mam na tym kablu ale nic się nie pojawia jak cofam manetkię. Wydaje mi się że powinna zachodzić jakaś reakcja. Czy powinno się tam pojawiać jakieś napięcie czy masa ?

PROSZĘ O POMOC

Proszę też o podpowiedz czy te dwa pomarańczowo brązowe:

12 - magistrala CAN napędu Low

8 - magistrala CAN systemu Komfort Low

powinny być połączone ze sobą i powinny mieć takie same napięcie ???

schemat_j623_sterownik_silnika.jpg

gniazdo_j623.jpg

gniazdo_w_praktyce_j623.jpg
gniazdo_w_praktyce3.jpg
m_j_sterownik.jpg
gniazdo_w_praktyce.jpg

Proszę o jakąś podpowiedz.

wrclaguna Mistrzu pomóż.

Edytowane przez JOHN777

Opublikowano

Proszę Mistrzu załączam zdjęcia.

załączam też zdjęcie jak testuje mantke tempomatu w zakładce 16-steering whell -> Measuring Blocks —> group 004

ruszanie manetka powoduje zmiany w w pozycji CCS/ACC-Status nacikanie przycisku zmienia status w CCS/ACC Status natomiast nic się nie zmienia w Main Switch. Czy tutaj powinien się zmieniać status jak właśnie cofam manetkę do tyłu ??? Mogę przesłać filmik jak testuje.

Jak pisałem wcześniej cofanie manetki do tyłu w pozycje wyłączenia tempomatu nic u mnie nie wywołuje ani w VCDS anie mierząc fizycznie na kablu niebiesko zielonym.

zdjęcia z VCDS:

IMG_4242.jpg

IMG_4243.jpg

IMG_4245.jpg
Opublikowano
  • Autor

Kodowanie jest jak najbardziej OK

Czyli podczas jazdy nie działa tempomat ? bo od jakies predkosci powinien

sprawdziłbym jeszcze czujnik stop i sprzegła

Opublikowano

OK udało się rozwiązać problem. Opisze bo może komuś się przyda.

W 16-steering whell -> Measuring Blocks —> group 004 w zakładce Main Switch ma sie zmieniac status!

Przy włączonym zapłonie jak manetka jest cofnięta do tyłu swieci sie „OFF” jak na wcześniejszym zdjęciu, natomiast jak pociągniemy manetkie w pozycje on w Main Switch również pojawia sie „ON” jak na zdjęciu poniżej .

IMG_4256.jpg

Problemem były dwie uszkodzone manetki. Obie w identyczny sposób. Przerwana ścieżka przy polu stykowym na płytce drukowanej przełącznika.

zdjęcie poniżej:

IMG_4251.jpg

IMG_4253.jpg

IMG_4254.jpg

a tak to naprawiłem i działa :) :

IMG_4255.jpg

wrclaguna dzięki za chęć pomocy.

Edytowane przez JOHN777

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

wrclaguna

Wielkie dzięki za poradę :notworthy:

Zamontowane manetki poliftowe z tempomatem według opisu i wsjo działa aż miło :banan: .

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Witam, czy ma ktoś pomysł dlaczego przy zmianie taśmy z:

8K0 953 568 M

na

8K0 953 568 L

po próbie kodowania wyskakuje informacja że "nie jest obsługiwana", teoretycznie wg pierwszego posta taśmy powinny bez najmniejszego problemu mogły by być stosowane zamiennie

Opublikowano
  • Autor

Witam, czy ma ktoś pomysł dlaczego przy zmianie taśmy z:

8K0 953 568 M

na

8K0 953 568 L

po próbie kodowania wyskakuje informacja że "nie jest obsługiwana", teoretycznie wg pierwszego posta taśmy powinny bez najmniejszego problemu mogły by być stosowane zamiennie

A co chcesz zakodować ? daj scan

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.