Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Turbosprężarka Gtb1756vk do 1,9 TDI


Jarol

Rekomendowane odpowiedzi

okazało sie ze turbina KKK to nie garett i nie da sie jej przerobić . Szybki telefon do sprzedawcy i okazało sie że jest kumaty i Gtb22 wklada też do swojego leona . Powiedział że mi wymieni na garetta bez dopłaty:banan::banan::banan::banan::banan::banan:

Do Leona czy innego poprzeczniaka to i ja bym wkładał GTB22. Takich projektów jest cała masa. Co drugi dzień na Facebooku CTR tuning pokazuje takie auto zrobione przez siebie. W A6 jest pewnie więcej miejsca więc nie powinno być większych problemów z montażem. Poza tym buda większa i cięższa to i turbo trzeba wkładać konkretne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do specjalistów od gtb22 , czy wszystkie auta na gtb 22 tak dymią mocno na czarno??? ogladałem pare filmików na Youtube i wszystkie walą na czarno jak tralala:kox::kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko w rękach tunera ale jak wtryski nieciekawe i wałek rozrządu zużyty,podlanie z dołu powoduje batorego-zwłaszcza gdy turbo wstaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik jak nowy przebieg 15 tyś z 2010 roku . obecnie na caha MAM 205 KM i dymek tylko widac wieczorem jak inne auto za mną jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymienie głównie zależy od przerobienia turbo - od początkowego ustawienia sztangi i od mapy n75. Z dołu zawsze puści bąka. Większość aut na gtb22 jeździ bez przepływki, więc to zrozumiałe. Dawka ustalana jest po mapsensorze. Najważniejsze, żeby za autem nie ciągnął się dym, z dołu zawsze będzie chmura. Najlepsza moc jest wtedy jak za autem jest przysłowiowy kurz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie do specjalistów od gtb22 , czy wszystkie auta na gtb 22 tak dymią mocno na czarno??? ogladałem pare filmików na Youtube i wszystkie walą na czarno jak tralala:kox::kox:

Jak masz 16V to jest nadzieja że turbo szybciej wstanie bo będzie dużo lepszy przepływ i o niego trzeba walczyć czyli zrobić dobrze wydech wtedy nie dość ze szybciej będzie się napędzać turbo to i będzie potrzebne mniejsze doładowanie żeby utrzymać moc/moment, i ja na twoim miejscu nie dałbym sobie wyłączyć przepływki:) ustaw też popychacze pompek i wałek na odpowiednie wartości:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zaineresowanie. przepływka zostanie a co do wydechu to początek będzie 3 cale i dalej 2,5 na dwa wydechy puszki ostatnie chce zostawic narazie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W CTR Tuning zawsze usuwają MAFa przy projektach z gtb22 :P

Piotrek, a gdzie będziesz robił swoje 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strojenie bedzie robił Rogal i tez od niego dostałem namiar na goscia co przerabia turbiny. Jutro musze zadzwonic i sie umówić na przerobienie turbo:naughty:,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zaineresowanie. przepływka zostanie a co do wydechu to początek będzie 3 cale i dalej 2,5 na dwa wydechy puszki ostatnie chce zostawic narazie .

Pozwól ze wycofam się na razie z tej przepływki, jak przełączą ci na MAP to muszą dopracować dobrze mapę i też nie powinno bardzo dymić a przeróbka jak Krystian pisał jest prosta tylko szkoda ze tyle osób robi to źle:( albo nie do końca dobrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś wykresy gtb17 w 1.9tdi B6 interesuje mnie jak jedzie te turbo z dołu.

Możesz mieć 360+Nm przy 2000rpm, jeszcze zależy od stanu pompek. Więcej momentu przy tak niskich obrotach moim zdaniem nie ma sensu. Auto ma mieć moment tam gdzie ma dużą moc, wtedy jedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodzwoniłem sie dzisiaj do pana od turbo i paczka juz poszla . Ma przerobic na podciśnienie i dopasowac kolektor. Teraz tylko pozostało czekać:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...