Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierunek na studiach. Który ?


Reggi

Rekomendowane odpowiedzi

Pany.

Brat cioteczny mojej żony wybiera się na studyja i nie wie co wybrać.

Gówniarz oscyluje między :

* Kierunek Zarządzanie! -

Specjalności

Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą

Zarządzanie potencjałem społecznym

*Stosunki międzynarodowe!-

Specjalności

Biznes międzynarodowy

Urzędnik Europejski

Służba dyplomatyczna i konsularna

Współpraca transgraniczna

Nie wiem co mu doradzić. Który kierunek stwarza lepsze możliwości na przyszłość.. to zarządzanie to chyba jakaś lipa :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po stosunkach międzynarodowych i powiem, że bez jakichś znajomości ciężko mu będzie później znaleźć pracę zgodną ze studiami. Tak jest z większością kierunków humanistycznych niestety ;-) .

Stosunki ogólnie są dosyć ciekawe i interesujące, ale trzeba to lubić bo to niezły miks przedmiotów i trochę nauki.

Ja swojego wyboru nie żałuję, zawsze później może po nich dokształcać sie, robić jakieś kursy, podyplomówki etc.

Co do specjalności niech sobie o nich poczyta i wybierze taką której oferta programowa i obowiązujące przedmioty najbardziej pasują. Ja ukończyłem dyplomację i negocjacje międzynarodowe i było ciekawie i fajnie.

Sent from my GT-I9000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany.

Brat cioteczny mojej żony wybiera się na studyja i nie wie co wybrać.

Gówniarz oscyluje między :

* Kierunek Zarządzanie! -

Specjalności

Przedsiębiorczość i zarządzanie małą firmą

Zarządzanie potencjałem społecznym

*Stosunki międzynarodowe!-

Specjalności

Biznes międzynarodowy

Urzędnik Europejski

Służba dyplomatyczna i konsularna

Współpraca transgraniczna

Nie wiem co mu doradzić. Który kierunek stwarza lepsze możliwości na przyszłość.. to zarządzanie to chyba jakaś lipa :naughty:

Ja jestem po zarzadzaniu(mgr juz) i c**j robie na magazynie :decayed: Ale ide na logistyke podyplomowa :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoj... to chyba lepiej będzie jak wróci do czasów gimnazjum i pójdzie do zawodówki :decayed:

A to zarządzanie to gdzie? Będzie miał po tym inż.? czy to nie jest na uczelni technicznej? Jeśli nie to tak ło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finanse i Rachunkowość, potem zrobi kilka kursów, egzamin i otwiera biuro rachunkowe :decayed:

Kierunek taki sobie. Raczej nudny... Nie piszę czy ciężki czy nie bo zależy od uczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja studiuję zarządzanie, specjalność zarządzanie i marketing w organizacji gospodarczej. kierunek nie należy do najtrudniejszych, ale nie jest też taki łatwy jak niektórzy uważają (bynajmniej na mojej uczelni). gdybym miał jeszcze raz wybierać studia to wybrałbym to samo bo mnie to akurat interesuje. kolega jest na stosunkach międzynarodowych i za specjalnie nie jest zadowolony... w sumie nawet nie pytałem dlaczego. z tych trzech, które napisałeś wybrałbym "Biznes międzynarodowy" bo wydaje się być ciekawą opcją, a w przyszłości na pewno takowy biznes się rozwinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o zarzadzaniu ile jest bezrobotnych po tym bardzo modnym kierunku ..... zarzadzanie to dobry kierunek na pozniej zeby zostac kierownikiem albo dyrektorem :) moze politechnika ?[br]Dopisany: 18 Sierpień 2011, 12:02_________________________________________________aha i przynajmniej 1 jezyk obcy bo nie znajdzie pracy .... a wiec jak nie zna to niech sie odrazu uczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach bronie inż. (informatyka) i mgr (zarządzanie) na dwóch uczelniach - ze znalezieniem pracy aktualnie nie mam większego problemu, ale to też dzięki temu, że pracuję na cały etat od 3. roku studiów, przy czym jeden kierunek dziennie, a drugi wieczorowo.

Z zarządzania jestem bardzo zadowolony, ale trzeba przyznać, że większość ofert łączy się z informatyką, w głównej mierze dlatego, że tam zyskuje się po prostu bardzo konkretną wiedzę i umiejętności. Z drugiej strony, 95% moich znajomych z zarządzania pracuje, w różnych branżach - bo taka jest specyfika tego kierunku - zyskujesz wiedzę w wielu obszarach działania przedsiębiorstwa i dzięki temu nie powinno się mieć problemów z odnalezieniem się na różnego typu stanowiskach, raczej biznesowych.

Ja z mojej strony mogę polecić Finanse i rachunkowość, ewentualnie zarządzanie i wybrać specjalizację rachunkowość - jedni z najlepszych księgowych na świecie to właśnie Polacy, sporo firm ma w naszym kraju zlokalizowane tylko działy księgowości, więc jest sporo ofert na tego typu stanowiska. Zdobyć trochę doświadczenia, zrobić odpowiednie uprawnienia, nauczyć się przygotowywać sprawozdania skonsolidowane i taka osoba jest praktycznie ustawiona do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze finanse, rachunkowość, ekonomia - coś w tym kręgu. Jak ja widzę ile tam $$ się zarabia za wklepywanie cyferek to wyglądam tak :shocked: a potem się zastanawiam czemu nikt mi o tym nie powiedział, przed pójściem na studia :wallbash::mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze finanse, rachunkowość, ekonomia - coś w tym kręgu. Jak ja widzę ile tam $$ się zarabia za wklepywanie cyferek to wyglądam tak :shocked: a potem się zastanawiam czemu nikt mi o tym nie powiedział, przed pójściem na studia :wallbash::mysli:

a przy ilu wygldasz tak :shocked: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech bierze finanse, rachunkowość, ekonomia - coś w tym kręgu. Jak ja widzę ile tam $$ się zarabia za wklepywanie cyferek to wyglądam tak :shocked: a potem się zastanawiam czemu nikt mi o tym nie powiedział, przed pójściem na studia :wallbash::mysli:

Potwierdzam, finanse i rachunkowość jest przyszłościowym kierunkiem (sam po roku studiowania elektroniki przeniosłem się na to)

Osobiście uważam, że powinien zadać sobie pytanie co chce w życiu robić i wybrać odpowiedni kierunek, bo późniejsze męczenie się w pracy raczej mija się z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zastanowi się raczej nad kierunkami technicznymi, np, robotyka itp, lub inżynieria środowiska, kierunki po których znajdzie prace i to dobrze płatną, ja osobiście obroniłem mgr z stosunków międzynarodowych, specjalność handel zagraniczny, i nie pracuje w zawodzie, bo ciężko o prace a bez znajomości to wiadomo jak to w pl wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze swojej strony mogę polecić elektronikę, automatykę, elektrotechnikę. Tylko trzeba pamiętać ze samo skończenie studiów i zdobycie papierka nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zarządzanie to gdzie?

Podawał mi linki do uczelni WSPA w Lublinie.

Ogólnie chłopak zaczerpnął trochę języka u starszych kolegów i finanse, rachunkowość odpada bo z matmy nie jest za mocny także odpada.

Z tych dwóch kierunków które dostępne są na WSPA to raczej stosunki i biznes międzynarodowy patrząc na przedmioty :

Przedmioty obowiązkowe

Przedmioty podstawowe: Prawo, Ekonomia, Demografia, Statystyka, Geografia polityczna i ekonomiczna, Wstęp do nauki o państwie i polityce, Historia stosunków międzynarodowych, Polityka gospodarcza.

Przedmioty kierunkowe: Międzynarodowe stosunki kulturalne, Międzynarodowe stosunki gospodarcze, Międzynarodowe stosunki polityczne, Integracja europejska, Organizacje międzynarodowe, Prawo międzynarodowe publiczne, Współczesne systemy polityczne, Polityka zagraniczna RP.

..to też jakby ciekawie się zapowiadało.

Ogólnie to odkąd go znam to jęczy na temat marketing i PR..ale w Lublinie ciężko chyba z takimi kierunkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech zastanowi się raczej nad kierunkami technicznymi, np, robotyka itp, lub inżynieria środowiska, kierunki po których znajdzie prace i to dobrze płatną, ja osobiście obroniłem mgr z stosunków międzynarodowych, specjalność handel zagraniczny, i nie pracuje w zawodzie, bo ciężko o prace a bez znajomości to wiadomo jak to w pl wygląda.

Studiuję inżynierię środowiska i uważam że to bardzo fajny i przyszłościowy kierunek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja studiuje inżynierie bezpieczeństwa pracy .. czyli potocznie BHP .. czemu wybrałem taką uczelnie, w każdym zakładzie pracy musi być BHP'owiec ... czy to wynajęty czy nie..a dodatkowo szkoła wykonuje kursy na audyta zewnętrznego dzięki czemu będe mógł przeprowadzać szkolenia BHP czyli kolejna $$$$ wpadnie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

talib1990 ja akurat pracuję w tym zawodzie. Od ponad 5 lat. Praca jest bardzo ciekawa, tylko czy te pieniądze takie duże :thumbdown: Fakt, że tutaj jest kilka rozwiązań jeśli chodzi o pracę. Bo możesz się zatrudnić w jednej dużej firmie (tak jak ja :tongue4:) albo możesz mieć kilka małych. Możesz też założyć własną działalność i prowadzić kilka firm. Jak masz okazję to zrób sobie też inspektora ppoż i pierwszą pomoc. Dobrze by było jakbyś jeszcze miał coś z ochrony środowiska, bo często łączą te specjalności. No i oczywiście trzeba lubić organizować i prowadzić te szkolenia dla różnych grup zawodowych, bo inaczej to będzie męczarnia a nie przyjemna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...