Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż aktywnego układu kierowniczego Servotronic


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Udało mi sie dzis kupic potrzebne czesci wtyk do zaworu, przekaźnik z gotowym gniazdem i pinami, za wszystko lacznie zaplacilem 120 zł. Pominolem wtyke na slupku A bo jak i ASO i w uzywkach nie moglem doszukac. Przystapiłem do montażu wszystkiego wiazke miałem z lusterka akuratnie na 5 kabli. Wszystko robiłem zgodnie ze schematem na 1-szej stronie. Podłączenie aku próba. Jest nie porównywalna roznica po prostu mozna powiedziec ze wczesniej nie mialem wspomagania. Czesci jaki uzyłem.:

* Wtyczkę 1J0 973 722 + 2 piny 000 979 021

* Przekaźnik 8E0 907 307 A (Kupilem z oznaczeniem 638 servotronic Audi) taki był zamontowany na demobilu A4 B6

* Wtyczka 443 937 527

* Przewody z lusterka 5 kabelkow w oryginalnej otulinie

* lutownica, cyna

Edytowane przez bartek_454
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj przywiozłem auto od mechanika po zmianie maglownicy na nową z wspomaganiem servotronic. Twierdził że nie podłączył bo nie pasowała wtyczka w co ja nie wierzyłem i sam próbowałem ją nałożyć na zawór i faktycznie nie pasuje.

Jaka musi być dokładnie ta wtyczka?

Posiadam taką:

123445_x800.jpg

I nie da się jej osadzić niby pasuje ale wchodzi tylko trochę, później coś ją blokuje. Nie wiem czy muszę dokupić dodatkowo tą wiązkę 8E1 971 323 servotronic czy zmienić wtyk na jakiś inny?

Edytowane przez dawid.bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś podobny problem z jedną wtyczką... spróbuj wszystko porządnie oczyścić, u mnie mała drobinka piasku nie pozwalała zatrzasnąć blokady :)

No i ten plastik fioletowy należy wcisnąć do środka :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem i znalazłem.

Więc sytuacja wygląda następująco:

Żeby podłączyć się bezpośrednio do zaworu bez dodatkowej wiązki trzeba wyposażyć się w specjalną wtyczkę: 4D0 971 992 (16zł ASO), która ma specjalne wycięcia i pasuje bez problemu. Taka sama wtyczka znajduje się w dodatkowej wiązce. Ta z postu powyżej tzn: 1J0 973 722 nie pasuje! Poniżej przesyłam foto pasującej kostki:

39252_x800.jpg

4D0 971 992

Dzisiaj podłączyłem i wszystko działa bez problemu. Jednak trzeba uważać bo jest odwrotne oznaczenie pinów (tzn. 1 - 2, 2 - 1) jak w tej kostce na schemacie.

Pozdrawiam.

Edytowane przez dawid.bary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podłączał sterownik Servotronic'a do CAN-a i linii diagnostycznej K?

Co to daje, oprócz ewentualnej możliwości odczytu błędów i grup pomiarowych?

Widzę, że w pierwszych B6 połączenia wyglądają tak:

https://drive.google.com/file/d/0B0dJexHLU-b8X0hxSWxYdXpqMWM/view?usp=sharing

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma na zbyciu przekaźnik? Najlepiej z końcówką D


Panowie ma ktoś zamontowany przekaźnik od a6 c5 4D0907307A? Jaka jest jego charakterystyka utwardzania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem otoz wymienilem akumulator na nowy nie wiem czy ma to jakis zwiazek z usterka. Parkujac rano auto zauwazylem ze kierownica dziala ciezko w jesna strone mianowicie w lewo w prawo dzialo leciutko.dlaczego stalo sie to nagle i co dokladnie odlaczylem przekaznik na moment w lewo dalej ciezko w prawo dziala jak bez przekaznika wiec chyba przekaznik dobry .czego mam sie spodziewac tak jak na 1 stronie wymiana magla .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Witam,mam problem otoz wymienilem akumulator na nowy nie wiem czy ma to jakis zwiazek z usterka. Parkujac rano auto zauwazylem ze kierownica dziala ciezko w jesna strone mianowicie w lewo w prawo dzialo leciutko.dlaczego stalo sie to nagle i co dokladnie odlaczylem przekaznik na moment w lewo dalej ciezko w prawo dziala jak bez przekaznika wiec chyba przekaznik dobry .czego mam sie spodziewac tak jak na 1 stronie wymiana magla .?

padl ci zawor na magli musisz go wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poszukuje kogoś pewnego z woj. łódzkiego aby mi zalozyl to cudo do b6 na poczatku roku.

Chce aby byly uzyte ori czesci, oczywiscie sie zaopatrze we wszystko przed robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow mam servotronik i przekaznik 8e0907307 i kierownica lekko chodzi wogule sie nie utwarzdza czy tak ma byc i jaki przkaznik bedzie pasował jak podepne inny przekaznik to zadziała ten drugi jak to jest jaki polecacie przekaznik z jaka literka zeby srednio sie utwarzdzal mam auto audi a4 b6 1.9tdi 131km avf 2003rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 strony wczesniej pisalem ze z koncowka D dziala chyba najfajniej. Jesli dalej sie nie bedzie utwardzalo sprawdz wiazke, jesli jest ok, to juz pozostaje do wymiany zaworek.

Ps. Uzywaj kropek i przecinkow bo ciezko zrozumiec o co pytasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2-3 strony wczesniej pisalem ze z koncowka D dziala chyba najfajniej. Jesli dalej sie nie bedzie utwardzalo sprawdz wiazke, jesli jest ok, to juz pozostaje do wymiany zaworek.

Ps. Uzywaj kropek i przecinkow bo ciezko zrozumiec o co pytasz

a obojetnie od jakiego audi zadziała.I tylko zamontowac przekaznik, i powinno zadziałac tak.Reszte mam sprawne zaworek i wiazke

2-3 strony wczesniej pisalem ze z koncowka D dziala chyba najfajniej. Jesli dalej sie nie bedzie utwardzalo sprawdz wiazke, jesli jest ok, to juz pozostaje do wymiany zaworek.

Ps. Uzywaj kropek i przecinkow bo ciezko zrozumiec o co pytasz

Czyli mam włozyc inny tylko i zadziała ten co włozyłem tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma byc numer taki jak w pierwszym poscie. Koncowka numeru D. Z innym numerem moze zadzialaja, a moze nie, ale po co kombinowac, nie kosztuja te przekazniki duzo. D zmienia utwardzenie w zaleznosci od predkosci, przy 60km/h jest juz to mocno odczuwalne i kiera chodzi juz ciezej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

Ok czyli numer 8E0 907 307D ,taki ma byc dokładniec chce sie upewnic i juz nie bede wam głowy zawracał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

ok dzieki a od ilu km\h utwarzdza ten z literka D.I od kazdego audi zadziała inny przekaznik od b7 albo od a6 tak. Jmam a4 b6

Dzieki wielkie takiego bede szukał przekaznika bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...