Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Porada w sprawie B7


mcarena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Okoliczności zmusiły mnie do rozejglądania się za A4 B7 z Multitronic (właśanie mi ukradziono B6). Troszkę przyglądałem się silnikom i chciałbym zapytać, który silnik 2.0 najbezpieczniej kupić?

Chciałbym uniknąć problemów z wałkami wyrównaważającymi, pękającymi głowicami, itp diabłami.

Czy warto pakować się w 2.7?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za wszystkie porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił BRD dobre osiągi i w miarę najmniej awaryjny jeśli chodzi o 2.0TDI w Audi A4 :kox:

ale co osoba to opinia więc napewno zostanę zjechany :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co osoba to opinia więc napewno zostanę zjechany

Może nie zjechany ale przypomnę o pomkach Siemensa i DPF...

Jak już to 3.0 albo 2.7 w manualu i nadwoziu C6 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie zjechany ale przypomnę o pomkach Siemensa i DPF...

i ja powoli zaczynam myśleć o B7-właśnie BRD mnie interesowało-co z tymi pompkami i DPFem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam BPW i mogę go polecić :good:

swap pompy oleju najlepiej zrobić przy rozrządzie i przy kastracji DPF zrobić CHIP = całkiem fajne autko :banan3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BLB(16V)- napęd pompy na łańcuchu(większy koszt swapa), BPW(8V)- napęd pompy na kole zębatym, ja powiem tak: przy wymianie rozrządu atakujesz wałki, wywalasz dpf, wymieniasz płyny i oleje i możesz atakować 2.0. Ja osobiście jeżdżę Brd i po tych modach jestem zadowolony z autka( słabą stroną są pizo-wtryski simensa, ale jak narazie :wallbash:, jest si)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BPW na jednym wałku rozrzadu = hydraulika zaworowa tańsza

BLB na dwóch wałkach rozrządu

BPW ma praktycznie całą górę z 1.9 , głowica z 1.9 pasuje do BPW, jak wywalisz DPF to wałek rozrządu też. Mój BPW przez parę dni jeździł nawet na PDekach za AWXa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów.

Okoliczności zmusiły mnie do rozejglądania się za A4 B7 z Multitronic (właśanie mi ukradziono B6). Troszkę przyglądałem się silnikom i chciałbym zapytać, który silnik 2.0 najbezpieczniej kupić?

Chciałbym uniknąć problemów z wałkami wyrównaważającymi, pękającymi głowicami, itp diabłami.

Czy warto pakować się w 2.7?

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Z góry dzięki za wszystkie porady

2.0 tdi to 2.0 tdi, zawsze z "dobrodziejstwem" inwentarza.

sa wałki i tyle. jest ryzyko ze padnie naped lancuchowy, albo wytrze sie zabierak.

Z tym ze wazne jest zalozenie, ze nie jest to regula.

zabierak mozna wymienic - grosze, ew. walki usunac. do ok 2000 PLN i uzyskujemy wspanialy bezawaryjny silnik.

BRD. niestety to piezoPD, a te bywaja mega himeryczne, szczegolnie wspolpracujac z polskim paliwem.

ja i wielu znajomych uzywamy 2.0tdi 16V, moge stwierdzic ze to bardzo dobre silniki.

wczesniej mialem, 1Z, AFN, AJM, AWX, AVF, i kazdy z nich ma swoje mole. jak kazdy mechanizm.

wracajac do wyboru silnika wole ver 16V 140 KM. (maja poprawione mocowanie PD w porownaniu do BPW i odmian 8V) zarzucic softa na 170 KM, niz kupowac BRD chociaz ten ma lepszy wał i korbowy i korbowody ( kute).

na 2,7tdi szkoda kasy, wieksze koszty zakupu, eksploatacji a nic w zamian. 2.0tdi po chipie objedzie go bez wysilku ( lzejszy - R4 vs V6), lepiej dolozyc do 3.0 tdi i wtedy Q na pokładzie.

[br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 09:13_________________________________________________

BLB(16V)- napęd pompy na łańcuchu(większy koszt swapa), BPW(8V)- napęd pompy na kole zębatym, ja powiem tak: przy wymianie rozrządu atakujesz wałki, wywalasz dpf, wymieniasz płyny i oleje i możesz atakować 2.0. Ja osobiście jeżdżę Brd i po tych modach jestem zadowolony z autka( słabą stroną są pizo-wtryski simensa, ale jak narazie :wallbash:, jest si)

zarowno i BPW i BLB do 11.2005 roku miały wałki napedzane łańcuchem.

do tgo dochodza, problemy z osadzeniem PD i wyrabiajace sie ich gniazda, a takze zjechane przez paliwo przedostajace sie do oleju, walek rozrzadu czy hydropopychacze [br]Dopisany: 09 Wrzesień 2011, 09:16_________________________________________________

Może nie zjechany ale przypomnę o pomkach Siemensa i DPF...

i ja powoli zaczynam myśleć o B7-właśnie BRD mnie interesowało-co z tymi pompkami i DPFem?

jak pisalem, piezoPD to problem, ktory moze unieruchomic auto.

DPF, w warunkach miejskich porazka, niegdy nie zostanie wykonana prwidlowo procedura regeneracji, co skutkuje morzem ON w misce olejowej, a to niezbyt dobrze wplywa na mechanike silnika o turbinie nie wspomnę.

biorac pod uwage wczesniejszego wlasciciela, i brak swiadomosci mechanicznej, mozna kupic zajechana minę... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto które mam obecnie przejeździło przez 1,5 roku 20kkm po Radomiu przez co oleju (czyt. ropy) przybyło ponad litr co dało skutek wytarcia się wałka rozrządu wraz z popychaczmi :confused4:

wałek rozrządu + popychacze zmienione, DPF wypróżniony, wyłączony w ECU i teraz jest :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto które mam obecnie przejeździło przez 1,5 roku 20kkm po Radomiu przez co oleju (czyt. ropy) przybyło ponad litr co dało skutek wytarcia się wałka rozrządu wraz z popychaczmi :confused4:

wałek rozrządu + popychacze zmienione, DPF wypróżniony, wyłączony w ECU i teraz jest :good:

a zastanawiales sie jak owo paliwo wplyneło na turbine lub reszte smarowanych czesci? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto które mam obecnie przejeździło przez 1,5 roku 20kkm po Radomiu przez co oleju (czyt. ropy) przybyło ponad litr co dało skutek wytarcia się wałka rozrządu wraz z popychaczmi :confused4:

wałek rozrządu + popychacze zmienione, DPF wypróżniony, wyłączony w ECU i teraz jest :good:

a zastanawiales sie jak owo paliwo wplyneło na turbine lub reszte smarowanych czesci? :mysli:

no nic na to już nie poradzę, z turbulum jak narazie wsio OK, autko jest po programie i jest wszystko git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic na to już nie poradzę, z turbulum jak narazie wsio OK, autko jest po programie i jest wszystko git

byc moze u ciebie zbyt dlugo auto nie bylo na olejowo-paliwowej mieszance eksploatowane. i bedzie ok :good:

jednak w zwiazku z niewiadoma zwiazana z poprzednim wlascicielem, moj wybor to zakup auta bez DPF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma A4 z silnikiem BPW 8 zaworowym jeździ już4 lata nie narzeka,autko sprawuje się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic na to już nie poradzę, z turbulum jak narazie wsio OK, autko jest po programie i jest wszystko git

byc moze u ciebie zbyt dlugo auto nie bylo na olejowo-paliwowej mieszance eksploatowane. i bedzie ok :good:

jednak w zwiazku z niewiadoma zwiazana z poprzednim wlascicielem, moj wybor to zakup auta bez DPF.

żebym ja wiedział, że ten DPF to taki kibel to bym nie zmieniał auta i dalej bym jeździł B6 1.9

druga sprawa: zmiana auta nie była w planie - wyszło to tak bardzo spontanicznie

trzecia rzecz to taka, że po sprowadzeniu auta poprzedni wlaściciel zrobil duży przegląd w ASO i przejechał te wspomniane 20kkm przez 16 miesięcy więc oby było tak jak jest obecnie a autko jeszcze długo pojeździ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma A4 z silnikiem BPW 8 zaworowym jeździ już4 lata nie narzeka,autko sprawuje się świetnie.

co nie znaczy ze majac do wyboru auto z DPF badz bez, lepiej wybrac z DPF.

podobna kwestia dotyczy 8V lub 16V. chociaz tutaj liczy sie stan auta, BPW to jak Antionio pisał konstrukcyjnie 1,9 tdi, wiec prostsza konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siostra ma A4 z silnikiem BPW 8 zaworowym jeździ już4 lata nie narzeka,autko sprawuje się świetnie.

jaki przebieg ma siostra i na ile % pewny? jakie trasy poonuje?

to czy on naprawdę ma się świetnie wyszło by w logach (czyt. diagnostyce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebym ja wiedział, że ten DPF to taki kibel to bym nie zmieniał auta i dalej bym jeździł B6 1.9

druga sprawa: zmiana auta nie była w planie - wyszło to tak bardzo spontanicznie

trzecia rzecz to taka, że po sprowadzeniu auta poprzedni wlaściciel zrobil duży przegląd w ASO i przejechał te wspomniane 20kkm przez 16 miesięcy więc oby było tak jak jest obecnie a autko jeszcze długo pojeździ :)

ja, koniecznie chcialem silnik 16V i 2005 w zasadzie dzieki temu uniknalem DPF-a, pozniej dopiero zaczely wyplywac DPF-owe kwiatki.

w sumie problem "przybywajacego " oleju moze dotyczyc wszystkich PD 8V i jest zwiazany ze sposobem jednopunktowego mocowania PD w glowicy. Jezeli PD byly demontowane i zamontowane niezgodnie z serwisówka wyrelaja gniazda, uszczelnienia i paliwo sobie poplynie do oleju bez pomocy DPF-a....

stad moja decyzja - 16V.

natomiast jak zaznaczyłem istotny jest stan auta. w swiadomych rekach kazdy z silnikow 2.0 tdi to dobra jednostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... istotny jest stan auta. w swiadomych rekach kazdy z silnikow 2.0 tdi to dobra jednostka.

dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...