Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

na emeryta to nawet 5.6l/100 zrobiłem, jak nie idzie wyprzedzić przez 10km i wszyscy jadą równo pod 70km/h to bardzo łatwo schodzi do 6.0l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie


Spalanie przy dynamicznej jezdzid kolo 10 trasa, 14 miasto..

Hmm..., tyle to mi nigdy nie spalił, a mam avanta..... :eusathink:

W mieście pali mi 10 lt, a poza miastem c.a. 7-8 lt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie przy dynamicznej jezdzid kolo 10 trasa, 14 miasto..

Hmm..., tyle to mi nigdy nie spalił, a mam avanta..... :eusathink:

W mieście pali mi 10 lt, a poza miastem c.a. 7-8 lt....

Kwestia pewnie stylu jazdy... zoabczymy ile bedzie po wymianie turbo, obecne jest zasyfione.. moze to ma wplyw na spalanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę normalnie. Ani zbyt wolno, ani zbyt szybko.

Może coś Ci auto szwankuje, bo spalanie 14 lt/100km to ja mam w CCWA przy prędkościach 190-230 km/h....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ CCWA, to ja też swoje 3 grosze.

Spalania na poziomie 8,1-9,5 l/100, jeżdżę cały czas w trybie Dynamic i raczej ciężką nogę mam (co by się układ dobrze przedmuchał :kox: ) mowa o trasie, po mieście bardzo mało latam, więc nawet nie wiem ile spala.

Na autobanie przy tempomacie 190 km/h wessał 9,3 l (wg. kompa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie laczki? ja latam na 245/40/18 Michelin PS4... 2.6/2.3 bar... jesli mnie pamiec nie myli po przejsciu na te kolo, z 225 16'... spalanie wzroslo o okolo 0.5l... najwiekszy przyrost spalania mialem po programie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki macie laczki? ja latam na 245/40/18 Michelin PS4... 2.6/2.3 bar... jesli mnie pamiec nie myli po przejsciu na te kolo, z 225 16'... spalanie wzroslo o okolo 0.5l... najwiekszy przyrost spalania mialem po programie :)

Ja u siebie 245/45/18 lato, wzrosło Ci spalanie po programie? Mi spadło przy spokojniej jeździe, natomiast przy normalnej "mojej" raczej nie widzę różnicy w spalaniu.

PS. wg. mnie bardzo dobry jest ten silnik 3,0 TDI - ale na trasę, po mieście, trzeba by się zastanowić. . .

Edytowane przez mlody020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jaki macie laczki? ja latam na 245/40/18 Michelin PS4... 2.6/2.3 bar...

Mam takie same jak Twoje :wink:

Felgi ET29 z A5 :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest ciśnienie 2,8 / 2,5 - wg wlepki na drzwiach.

W manualu to autko pali mniej niż w automacie, ale nie powinno palić aż 14 lt/100 km w mieście.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje rekordy spalania w 2.0TDI na 255/30/20

Trasa prędkości 160-230

a70085f563eb42171d45377ca4b65595.jpg

Miasto w korkach:

ea951ce7d1d6144c3ed7fc8446768e9c.jpg

Trasa prędkości 90-100

6e74d1f435e777df64d5771d97278984.jpg

Trasa prędkości 70-90-120

8e23d76b34fa23d2d560b225baf8c127.jpg

Tryb mieszany prędkości do 140

1de8fb1922d82b2d86276a0e42efd8e9.jpg

Wysłane z Note 3

Czyli sygnał do zapalenia jest. Połowa sukcesu.

Otwieraj ELSĘ i patrz na schemat instalacji :D

Nie mieć ELSY... :(

Wysłane z Note 3

do sprawdzenia przejścia z kostki przy lampce pin 1 to masa a pin 2 zasilanie z MK kostka T17P (brązowa) pin 8
Dziękuję sprawdzę :)

Wysłane z Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kosiarki, to moja przy 180km/h pali jakieś 14 litrów w trasie, 2.0TDI A tak to 8/10 przy dynamicznej (więcej na lewym niż na prawym)

Uspokoiłeś mnie :)

Już się bałem że mój tylko tak chleje :P

2.0 tdi w b8 wg. mnie wcale nie pali mało jak na diesla u mnie pali jakieś 7.5-8 przy jeździe 40T/60M.

Dyskusje na temat wyższości benzyny nad dieslem w przypadku audi b8 są trochę nie na miejscu, bo sądzę że w tym wypadku 80% użytkowników świadomie wybrało 2.0 tdi cr ze względu na rażące błędy konstrukcyjne 1.8 i 2.0 tfsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia z 5tys

7,9 krótkie odcinki ,liczone z paliwa nie z fisa

średnia prędkość 32km/h :decayed: z baku

Ale coś mi się widzi że Pb by było mało 12l /100

Edytowane przez skotmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sądzę że w tym wypadku 80% użytkowników świadomie wybrało 2.0 tdi cr ze względu na rażące błędy konstrukcyjne 1.8 i 2.0 tfsi.

Błędy benzyny które można relatywnie tanio naprawić i cieszyć się z fajnego silnika ;) Po zrobieniu pierścieni nie zamienił bym mojego tfsi na tdi.

2.0 tdi w b8 wg. mnie wcale nie pali mało jak na diesla u mnie pali jakieś 7.5-8 przy jeździe 40T/60M.

To u mnie z quattro i manualem mam z długodystansowego ok 8,3-8,5 przy podobnym rozkładzie trasa/miasto.

Edytowane przez zabiello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo sądzę że w tym wypadku 80% użytkowników świadomie wybrało 2.0 tdi cr ze względu na rażące błędy konstrukcyjne 1.8 i 2.0 tfsi.

Błędy benzyny które można relatywnie tanio naprawić i cieszyć się z fajnego silnika ;) Po zrobieniu pierścieni nie zamienił bym mojego tfsi na tdi.

2.0 tdi w b8 wg. mnie wcale nie pali mało jak na diesla u mnie pali jakieś 7.5-8 przy jeździe 40T/60M.

To u mnie z quattro i manualem mam z długodystansowego ok 8,3-8,5 przy podobnym rozkładzie trasa/miasto.
Ja też mam quattro, ale uważam, że te błędy w pb nie są takie łatwe w naprawie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 jest za ciasne ma auto rodzine.. nie bierz diesla.. hmm i co jeszcze..

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Potwierdzam pojemnością bagaznik nie grzeszy. Kanapa tylna tez ciasna. Na wakacje z dzieciakami box dachowy konieczny :)

Tapniete z SGS7

Nie wiem co wy tam z tymi dzieciakami bierzecie (całą piaskownicę z zabawkami?) ale ja z ekipą, czyli łącznie 4 dorosłe osoby mieszczą się bez problemu na wyjazd tygodniowy [emoji14]

Spalanie przy dynamicznej jezdzid kolo 10 trasa, 14 miasto..

A ile ma palić 300konny samochód, z automatem, Quattro, masą 1700kg przy dynamicznej jeździe? 6 litrów na 100km? Wszystko zależy od punktu widzenia, moja stara B5 w 1.6 101km paliła 10 trasa, 14 miasto, a kunia trzy razy mnie już nie mówiąc o Q czy automaciej.

Że głośno w aucie? To nie ta klasa samochodu, że przy 180km/h słyszysz cichacza puszczonego przez pasażera z tyłu, to nadal tylko A4 dla plebsu z silnikiem trochę bardziej zbliżonym do tego z Zetora niż kosiarki. A co do kosiarki, to moja przy 180km/h pali jakieś 14 litrów w trasie, 2.0TDI :facepalm: A tak to 8/10 przy dynamicznej (więcej na lewym niż na prawym) i w sumie byłoby 3.0TDI zamiast 2.0, gdyby nie fakt, że w tym roczniku różnica między 2.0TDI a 3.0TDI to jakieś 30tyś, a trasy robię okazyjnie, reszta koło komina więc szkoda mi było wyrzucać tyle kasy na większy motor, którego bym nie wykorzystał. A do polatania, raczej benzyna, lecz benzyny w A4 skończyły się w B7, źle reaguje na magiczne TFSI :facepalm:

Co do bagażnika to jak masz np zone i malutka corke i jedziesz na 2-4 tyg do Chorwacji czy Włoch i jeszcze zabierzesz tesciowa do pilnowania dziecka to bez boxa dachowego dla tych dam nie ma szans heheh :)

Co do silnikow to i TDI i TFSI maja troche wad ale co kto lubi. W miescie moja benzyna 1.8 pali 11-12, w trasie na emeryta 7-8 a korzystajac z dobrodziejstw tego ze jest dlubniety i do 200-220 idzie jak dziki to na autostradzie 15-16l.

TFSI mysle maja wieksza przyszlosc bo diesle powoli przynajmniej z Europy Zachodniej sa wypierane. W Anglii dostaja dopłaty taksowkarze np zeby kupic benzyne lub hybryde. We Francji i przede wszystkim w Niemczech zamykane sa centra miast dla samochodow z duza emisja NO2 i PM. Zeby dostac zielona naklejke na wjazd do centrum np Hannoveru czy Berlina mozna miec 15letniego benzyniaka a juz ok. 5 letni diesel nie spelnia tych norm. A smog w Polsce wiekszy niz w tych krajach wiec do nas kiedyś to tez dotrze. Ale najpierw masa TDI z niemieckich wyprzedazy ;)

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...