Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

B8 jest za ciasne ma auto rodzine.. nie bierz diesla.. hmm i co jeszcze..

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

A co z tym dieslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Mam i mnie bardzo irytuje.. wiecej nie kupie diesla w zyciu i tyle, taka prywatna opinia.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Edytowane przez st4yKool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Cię tam wkurza tak z ciekawości ? bo myslałem że 3.0TDI to udana konstrukcja i nawet taką rozważam :) chętnie posłucham negatywów na ten temat od użytkownika a nie od kolegi kolegi koleżanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 jest za ciasne ma auto rodzine.. nie bierz diesla.. hmm i co jeszcze..

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Potwierdzam pojemnością bagaznik nie grzeszy. Kanapa tylna tez ciasna. Na wakacje z dzieciakami box dachowy konieczny :)

Tapniete z SGS7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli poprzedni wlasciciel jezdzil PSJotem to... egr zawalony.. turbo zawalone...
Spalanie przy dynamicznej jezdzid kolo 10 trasa, 14 miasto..

Na trasy krotsze niz 10km nawet sie sssanie nie wylaczy.. auto typowo na dlugid trasy, przy czym ponad 180 jest juz glosno..

Masa robi swoje, przy ponad 300 koniach zapakujesz 4 osoby i znowu robi sie zamulacz :)

Zaluje ze nie wzialem 3.0tfsi.. :)

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Edytowane przez st4yKool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i mnie wk***ia.. wiecej nie kupie diesla w zyciu i tyle, taka prywatna opinia.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

:grin:

Chętnie bym zrobił ankietę na forum, jakie jest wykorzystanie diesli - przede wszystkim jakie są klepane przebiegi rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B8 jest za ciasne ma auto rodzine.. nie bierz diesla.. hmm i co jeszcze..

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

Potwierdzam pojemnością bagaznik nie grzeszy. Kanapa tylna tez ciasna. Na wakacje z dzieciakami box dachowy konieczny :)

Tapniete z SGS7

Nie wiem co wy tam z tymi dzieciakami bierzecie (całą piaskownicę z zabawkami?) ale ja z ekipą, czyli łącznie 4 dorosłe osoby mieszczą się bez problemu na wyjazd tygodniowy :P

Spalanie przy dynamicznej jezdzid kolo 10 trasa, 14 miasto..

A ile ma palić 300konny samochód, z automatem, Quattro, masą 1700kg przy dynamicznej jeździe? 6 litrów na 100km? Wszystko zależy od punktu widzenia, moja stara B5 w 1.6 101km paliła 10 trasa, 14 miasto, a kunia trzy razy mnie już nie mówiąc o Q czy automaciej.

Że głośno w aucie? To nie ta klasa samochodu, że przy 180km/h słyszysz cichacza puszczonego przez pasażera z tyłu, to nadal tylko A4 dla plebsu z silnikiem trochę bardziej zbliżonym do tego z Zetora niż kosiarki. A co do kosiarki, to moja przy 180km/h pali jakieś 14 litrów w trasie, 2.0TDI :facepalm: A tak to 8/10 przy dynamicznej (więcej na lewym niż na prawym) i w sumie byłoby 3.0TDI zamiast 2.0, gdyby nie fakt, że w tym roczniku różnica między 2.0TDI a 3.0TDI to jakieś 30tyś, a trasy robię okazyjnie, reszta koło komina więc szkoda mi było wyrzucać tyle kasy na większy motor, którego bym nie wykorzystał. A do polatania, raczej benzyna, lecz benzyny w A4 skończyły się w B7, źle reaguje na magiczne TFSI :facepalm:

jakie jest wykorzystanie diesli - przede wszystkim jakie są klepane przebiegi rocznie.

06.2012 rok, 172tyś, więc co roku w dojczach 40tyś km, u mnie w trzy miechy 12tyś km, więc tradycję podtrzymuję :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się lata po torach to za raz każdy to zamulacz [emoji14] poważnie bierze Ci 14l w mieście ? dużooo

To jest tak.. przez pierwsze 10 min pali 16.. potem kolejne 10 min 12.. a potem juz kolo 10... im dluzej jedziesz tym mniej:)

Jak dojezdzalem do pracy trase 60km w korku to spalal 9.. teraz mam 3x blizej.. to spala 11..

Ale w miescie.. gdzie co chwila stoisz i ruszasz itp.. mega trudno zejsc ponizej 12.. jak sie nie staram oszczednie to zawsze 14.. i tyle :)

Mam i mnie wk***ia.. wiecej nie kupie diesla w zyciu i tyle, taka prywatna opinia.

Sent from my SM-T815 using Tapatalk

:grin:

Chętnie bym zrobił ankietę na forum, jakie jest wykorzystanie diesli - przede wszystkim jakie są klepane przebiegi rocznie.

Pol roku temu kupilem z przebiegiem 96kkm.. teraz mam 134kkm..

@JawoR36

Masz racje.. niestety masz racje :)

Bardziej komfortowe auto automatycznie jest cięższe..

Jechałem A6 z tym silnikiem co ja.. zamulacz nieziemski.. a tylko 200kg różnicy mniej więcej.

Nowa A4 B9 cicha tez nie jest.. jezdzilem caly dzien 1.4tfsi i według mnie jest porownywalnie glosno szczegolnie w zakresie 140-200..

Jaka alternatywa? Audi jej jestety nie ma...

Co do wyboru 2.0tdi vs 3.0tdi.. różnica jest kolosalna w kulturze pracy, mocy, bezmieniu.. ale kosztuje.. wedlug mnie nieoplacalnie duzo.. generalnie 3.0tdi jest za drogie zeby kupic jako nowe.. i bez sensu na latanie kolo komina.

Osobiście sklaniam sie teraz ku nowemu 2.0tfsi ktore jest już mocno dopracowane.. lub 3.0tfsi ktore jest rozpracowane :)

Wszystko niestety laczy skrzynia stronic.. a wolalbym zf 8hp..:)

Niestety na Europe nadal daja stronici gdzie moga.. dobrze sie na nich zarabia.. sypia sie tak jak sobie jakis inzynierek policzyl :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Edytowane przez st4yKool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zew mają około 90mm a te dysze, bo tak to sie nazywa, pasują do rurki od 2.0 czyli około 55mm.

Numer końcówek to 8T0071910.

--------

Zmierzyłem te dysze, wchodzą w rurę 65mm i zmniejszają przpływ na 45mm.

Nikt, nic?

Dysza to numer 10, wpija się w rurę.

2454056000_1477487398.jpg

Macino teraz i tak masz ze te 45 w środku więc co się krępujesz wbijaj i juz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 55 raczej.

Ale nieważne, założę i tak.

Edytowane przez Hohe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A ile ma palić 300konny samochód, z automatem, Quattro, masą 1700kg przy dynamicznej jeździe? 6 litrów na 100km? Wszystko zależy od punktu widzenia, moja stara B5 w 1.6 101km paliła 10 trasa, 14 miasto, a kunia trzy razy mnie już nie mówiąc o Q czy automaciej.
Że głośno w aucie? To nie ta klasa samochodu, że przy 180km/h słyszysz cichacza puszczonego przez pasażera z tyłu, to nadal tylko A4 dla plebsu z silnikiem trochę bardziej zbliżonym do tego z Zetora niż kosiarki.

dokladnie!


Osobiście sklaniam sie teraz ku nowemu 2.0tfsi ktore jest już mocno dopracowane.. lub 3.0tfsi ktore jest rozpracowane

Wszystko niestety laczy skrzynia stronic.. a wolalbym zf 8hp..

to sobie kup nowa S4. masz 3.0 tfsi (co prawda nowe, nie to co w poprzedniej i juz nie na kompresorze) i skrzynie zf osemke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kosiarki, to moja przy 180km/h pali jakieś 14 litrów w trasie, 2.0TDI A tak to 8/10 przy dynamicznej (więcej na lewym niż na prawym)

Uspokoiłeś mnie :)

Już się bałem że mój tylko tak chleje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to sobie kup nowa S4. masz 3.0 tfsi (co prawda nowe, nie to co w poprzedniej i juz nie na kompresorze) i skrzynie zf osemke

narazie planuje jazde probna, jak juz bedzie mozna wziac.. kompresor dawal natychmiastowa odpowiedz na gaz.. jestem ciekaw jak ten silnik z turbo bedzie dzialal...

szukam s4 z 2013-2015 ze sportowym dyfrem i w manualu... ale bardzo malo takich..

Edytowane przez st4yKool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kosiarki, to moja przy 180km/h pali jakieś 14 litrów w trasie, 2.0TDI A tak to 8/10 przy dynamicznej (więcej na lewym niż na prawym)

Uspokoiłeś mnie :)

Już się bałem że mój tylko tak chleje :P

Owszem, jak bym chciał mieć ładne spalanie, to 6tkę też spali.. ale co to za jazda :decayed: 90-110km/h? To można w zabudowanym, a co poza? :kox: Dwa litry w tą, czy w tą, a co tam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie narzekam z moim 2.7, na codzien do pracy 6-7 litra/100. w trasie 8-9 l/100 przy predkościach przelotowych 140

ja mam podobne spalanie u siebie w 3.0 TDI - nie wiem, dlaczego kolega tak narzeka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie narzekam z moim 2.7, na codzien do pracy 6-7 litra/100. w trasie 8-9 l/100 przy predkościach przelotowych 140

ja mam podobne spalanie u siebie w 3.0 TDI - nie wiem, dlaczego kolega tak narzeka...

ja takie mialem w 2.0 tdi. przy czym 6 to widzialem jak mi sie wlaczal mega emerycki tryb jazdy.

a co jest zlego w stronic'u?

psuje sie.. szczegolnie jak ktos intensywnie uzywa auta :)

a co dzisiaj sie nie psuje? jakas mega awaryjna chyba ta skrzynia we wzdluznej wersji nie jest. mechatronica sie wysra raz, wymienia sie ja i znowu jest spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...