Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Czyszczenie parownika

Niezbędne narzędzia specjalne, testery i urządzenia pomiarowe oraz wyposażenie

t Ultradźwiękowy przyrząd do czyszczenia układu klimatyzacji -.

t Płyn do czyszczenia

Prace wstępne

– Przełączając z trybu świeżego powietrza na tryb zamkniętego obiegu powietrza sprawdzić, czy zapach rzeczywiście powstaje w parowniku klimatyzatora.

WskazówkaTylko wtedy, gdy zapach powstaje w parowniku, można go usunąć czyszcząc parownik za pomocą ultradźwiękowego przyrządu do czyszczenia układu klimatyzacji -VAS 6189-.

– Podszybie i zamontowane tam zawory odpływu wody sprawdzić pod kątem zabrudzenia i w razie potrzeby oczyścić → Rozdział.

– Wymontować filtr przeciwpyłkowy i sprawdzić, czy nie jest on zabrudzony i czy nie wydobywa się z niego żaden zapach → Rozdział.

WskazówkaW tym samochodzie filtr przeciwpyłkowy jest zamontowany międzydmuchawą świeżego powietrza -V2- a parownikiem, dlatego też do czyszczenia trzeba go wymontować.

– Oczyścić wnękę na filtr przeciwpyłkowy klimatyzatora (usunąć liście, kurz i inne zabrudzenia) → Rozdział.

– Z powrotem zamknąć otwór na klimatyzatorze, przez który wymontowany został filtr przeciwpyłkowy.

– Uruchomić silnik.

– Na jednostce obsługi i wskazań układu klimatyzacji, sterowniku układu Climatronic -J255- ustawić „tryb zamkniętego obiegu powietrza“ i wyłączyć sprężarkę układu klimatyzacji (lampka kontrolna w przycisku AC nie świeci się).

– Otworzyć nawiewy w tablicy przyrządów i ustawić na jednostce obsługi i wskazań układu klimatyzacji, sterowniku układu Climatronic -J255- najniższą możliwą temperaturę (temperatura ustawiona na „zimno“).

– Zamknąć okna i dach odsuwany samochodu.

– Na jednostce obsługi i wskazań układu klimatyzacji, sterowniku układu Climatronic -J255- ustawić najniższy stopień pracy dmuchawy świeżego powietrza i jako kierunek nawiewu powietrza wybrać „nawiewy w tablicy przyrządów“.

Czyszczenie

– Potrząsnąć butelką z płynem do czyszczenia i wlać jej zawartość do ultradźwiękowego przyrządu do czyszczenia układu klimatyzacji (zwrócić przy tym uwagę na instrukcję obsługi ultradźwiękowego przyrządu do czyszczenia układu klimatyzacji ).

– Postawić ultradźwiękowy przyrząd do czyszczenia układu klimatyzacji w przestrzeni na nogi przedniego pasażera.

– Uruchomić ultradźwiękowy przyrząd do czyszczenia układu klimatyzacji (zgodnie z odpowiednią instrukcją obsługi) i ułożyć jego wąż wyjściowy w taki sposób, aby wydostająca się para była zasysana przez dmuchawę świeżego powietrza -V2- poprzez otwór zamkniętego obiegu powietrza klimatyzatora (w przestrzeni na nogi przedniego pasażera za podręcznym schowkiem).

– Zamknąć drzwi samochodu.

WskazówkaProces czyszczenia trwa około 15 - 20 minut; jeśli z węża wyjściowego nie wydostaje się już para, jest on zakończony.

Prace końcowe

– Wyłączyć ultradźwiękowy przyrząd do czyszczenia układu klimatyzacji

– Otworzyć drzwi samochodu i wietrzyć wnętrze samochodu co najmniej 10 minut.

– Wyjąć ultradźwiękowy przyrząd do czyszczenia układu klimatyzacji z samochodu i oczyścić go zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia.

– Wyłączyć zapłon.

– Zamontować filtr przeciwpyłkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać z ASO 8K0954832A I 8K0954831A :wink: zresztą jest cały spis w odpowiednim wątku:wink:

W ASO około 600 brutto. Jak by ktos potrzebował to mam na zbyciu komplet za 400 PW

Nie montujesz do swojego ??:wink:

Montuje, montuje :) Tylko chyba będę musiał sam dopilnować lakiernika żeby w dobrym miejscu przykleił, bo oryginalnych nitów nie ma a chłopina pewnie nie będzie wiedział jak to przykleić, żeby się nie okazało że naklei pod same drzwi hehe. A na zbycie mam komplecik dodatkowy, ale to inna ciekawa historia :)

No, moje dzisiaj wjechały na pokład:wink:

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 18:43 ----------

Ja w przyszłym tygodniu będę swój od 3.0 TDI sprzedawał :decayed: Tylko nie wiem czy z A5 podejdzie do Was?

Tak bedzie pasił :wink:

Grzegorz jesteś pewien,że od Staszka wydech od A5 3.0 podejdzie do mnie do A4 B8 2.0 ?

Staszek ma A5 quattro.

to nie B6/B7 gdzie wydechy Q nie pasują do FWD. przecież 3.0 w przedlifcie jest tylko Q :wink: poza tym będzie pasować bo Grzesiek ma z A5 wydech :decayed:

Pasi na 100%, ja też mam z A5:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba ta fota, ale wygląda mi na S-line tylko teraz pytanie czy sedan czy avant najlepiej jakbyś numer załatwił wtedy byś miał pewność:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem nr dostanę. Jak by był do Avanta to :kox::kox:

---------- Post dopisany at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany at 12:25 ----------

Panowie orientujecie się czy można jakoś uruchomić CLH bez czujnika światła by świeciło nawet przez dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Panowie orientujecie się czy można jakoś uruchomić CLH bez czujnika światła by świeciło nawet przez dzień?

nie można

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

jak Ci szkoda 200zł to możesz kupić na allegro standardowy moduł do świateł dziennych a tam będziesz miał opcję leaving home ale bez coming :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/color]Panowie orientujecie się czy można jakoś uruchomić CLH bez czujnika światła by świeciło nawet przez dzień?

nie można

---------- Post dopisany at 12:55 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

jak Ci szkoda 200zł to możesz kupić na allegro standardowy moduł do świateł dziennych a tam będziesz miał opcję leaving home ale bez coming :grin:

Nie chodzi tutaj o 200zł tylko o to że nie mam szyby pod Lusterko z czujnikiem deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żeby czujnik zmierzchu umieścić gdzieś indziej, gdzieś schowany wtedy może by dało radę.

Za bardzo kombinujesz poczekaj aż ci szyba pójdzie od kamienia pogadaj się z ubezpieczalnia dopłać i zaloz szybę pod czujnik wtedy będzie najlepiej zakładam że masz szyby ubezpieczone:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w b7 crew tam gość założył bez podkladki czujnik i uchwyt, a chyba Artur z Pomorza zamalował ten mały odcinek... Nie trzeba kombinować z szyba, a jak juz to z grzaną i opcją pod lane assist ;)

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam wstepne info tutaj, niebawem wrzuce ogloszenie, musze sie rozstac z luksusowa zabawka - rozsadek i plany mieszkaniowe gora - mocarne, bezwypadkowe i zadbane 3.0 tdi quattro '08 zmieni wlasciciela.

dziekuje za pomoc przy modach, mam nadzieje, ze auto zostanie w dobrych i swiadomych rekach, to nieczesta, a moim zdaniem genialna konfiguracja dajaca ogromna przyjemnosc z jazdy.

wrzuce linka jak sie zbiore i powiesze ogloszenie. ew pytania na maila prosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam wstepne info tutaj, niebawem wrzuce ogloszenie, musze sie rozstac z luksusowa zabawka - rozsadek i plany mieszkaniowe gora - mocarne, bezwypadkowe i zadbane 3.0 tdi quattro '08 zmieni wlasciciela.

dziekuje za pomoc przy modach, mam nadzieje, ze auto zostanie w dobrych i swiadomych rekach, to nieczesta, a moim zdaniem genialna konfiguracja dajaca ogromna przyjemnosc z jazdy.

wrzuce linka jak sie zbiore i powiesze ogloszenie. ew pytania na maila prosze.

No cóż, tak czasami bywa w życiu, żal się rozstać, ale sytuacja zmusza:kwasny: życzę powodzenia i pozdrawiam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto wie gdzie zamocownne sa głosniki w słupku D B&0 :eusathink:

.......nie mogę znalaeżc :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kto wie gdzie zamocownne sa głosniki w słupku D B&0 :eusathink:

.......nie mogę znalaeżc :kwasny:

chodzi Ci o tylne słupki w avancie ? jeśli tak to nad samą roletą:wink: i przykręcane są do tapicerki słupka:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...