Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Pany, czy 550 zł za wymianę łożyska przedniego koła to nie jest zbyt wygórowana cena jak na Warszawę (nie ASO)?

Za sama wymiane?:shock3:

Sorry, nie doprecyzowałem. Koszt łącznie z ceną łożyska.

to nawet nie -zalezy jakie lozysko? Ich ceny sa bardzo rozne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

jak za wymianę z łożyskiem (jest to element zespolony z piastą) to cena super tylko jakie łożysko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to była cena samego łożyska? :doh:

Tak czy siak przez telefon powiedzieli, że łożysko do wymiany i że 550 zł. Jak się teraz nad tym zastanowię to może faktycznie podali tylko cenę części bez wymiany. A łożysko "dobre niemieckie, stówę droższe niż chińczyk". Na pewno nie będzie to oryginał.

Najdroższe, jakie znalazłem na Allegro kosztuje 300 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz łożysko FAGa lub SKF przyczym to drugie jest sporo droższe. Wymiana nie powinna kosztować więcej jak 200zł. Ja w tamtym roku płaciłem 150zł za wymianę + 300zł łożysko FAGa. SKF kosztował coś koło 600zł. W ASO łożysko 850zł wymiana 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba nie dużo, tylko czy łożysko jakieś dobre, czy chiński szit ? Ja kiedyś jak wymieniałem około 3 lata temu to łożysko kosztowało 1600 i nie było zamiennika, masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tutaj pochwalić firmę sprzedającą części na Allegro, pierwszy raz trafiłem na tak porządna firmę handlującą używkami.

Zamawiałem zamek do drzwi tylnych, cena jedna z najlepszych na Allegro, faktura VAT w kartoniku, do tego regulamin reklamacji w podpunktach, ładnie zapakowane w woreczkach strunowych, dodatkowo stretch bąbelki. Każdy element z kolorową etykietą naklejką opisem co to za część, kod kreskowy, pięknie. W pudełku wizytówki firmy, gratis smycz firmowa. Firma to Tgi 4 Przedmioty użytkownika tgi4 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .

No nie żebym jakoś super zachęcał ale jeszcze nie spotkałem takiego sprzedającego, przeważnie jak coś przychodzi to zapakowane w szmaty upierd w smarach kartony, nie wspominając już że same części niedoczyszczone, często od błota itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak za wymianę z łożyskiem (jest to element zespolony z piastą) to cena super tylko jakie łożysko?

Właśnie potwierdziłem telefonicznie - 550 zł to cena łożyska z wymianą. Łożyska firmy Ruville. Mam nadzieję, że nie jest to jakiś najgorszy szajs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville to dziadostwo. Dobrze Ci piszę nie oszczędzaj na łożysku bo zaraz znów będziesz wymieniać. FAG albo SKF jeżeli się nie mylę to FAG chyba idzie na 1montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz łożysko FAGa lub SKF przyczym to drugie jest sporo droższe. Wymiana nie powinna kosztować więcej jak 200zł. Ja w tamtym roku płaciłem 150zł za wymianę + 300zł łożysko FAGa. SKF kosztował coś koło 600zł. W ASO łożysko 850zł wymiana 300zł.

Ja w czerwcu wymieniałem piastę z łożyskiem z przodu w ASO w Szczecinie - koszt po zniżce 1080 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do Krakowa Bełtowski 300zł wymiana 850zł łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do Krakowa Bełtowski 300zł wymiana 850zł łożysko

To by się w sumie zgadzało, bo cena normalna jaką mi powiedzieli, bez zniżek, to 1180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę tutaj pochwalić firmę sprzedającą części na Allegro, pierwszy raz trafiłem na tak porządna firmę handlującą używkami.

Zamawiałem zamek do drzwi tylnych, cena jedna z najlepszych na Allegro, faktura VAT w kartoniku, do tego regulamin reklamacji w podpunktach, ładnie zapakowane w woreczkach strunowych, dodatkowo stretch bąbelki. Każdy element z kolorową etykietą naklejką opisem co to za część, kod kreskowy, pięknie. W pudełku wizytówki firmy, gratis smycz firmowa. Firma to Tgi 4 Przedmioty użytkownika tgi4 - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. .

No nie żebym jakoś super zachęcał ale jeszcze nie spotkałem takiego sprzedającego, przeważnie jak coś przychodzi to zapakowane w szmaty upierd w smarach kartony, nie wspominając już że same części niedoczyszczone, często od błota itp.

Polecam tez ta firme :thumbup1: kumpel tez kupowal u nich pare gratów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ma ktos mozliwosc zrobienia zdjec obu koncowek TYLNYCH przewodow hamulcowych(chodzi mi o to czy, ktos ma przewody na zewnatrz, by je pomierzyc) i zweryfikowac wymiary z ETKI - 445x28x28mm

nr czesci 8K0611775J

dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wiem ze moze pytanie nie tutaj, ale.......

Szukam fajnego fotelika dla syna, ma juz 5 miesiecy i w tym malym juz sie nie miesci :P

Ten ma recaro, i w sumie jestem zadowolony, ale moja Żona mowi -bo Recaro. ?. I pewnie ma racje :mad:

Ale chetnie bym sie Was doradzil...

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville to dziadostwo. Dobrze Ci piszę nie oszczędzaj na łożysku bo zaraz znów będziesz wymieniać. FAG albo SKF jeżeli się nie mylę to FAG chyba idzie na 1montaż.

Już po ptakach, łożyska założone :kwasny: Mam nadzieję, że tak szybko nie padną. Zresztą znalazłem w necie i bardziej pochlebne opinie ;)

U mnie bardziej chodziło o diagnozę, bo nie byłem na 100% pewny czy to łożyska. Ale tak na drugi raz - bardzo ciężko jest to wymienić samemu? Z tego co widziałem to piasta montowana jest na 3 śruby. Skoro za wymianę w ASO liczą 300 zł, to domyślam się, że nie ma z tym jakoś strsznie dużo roboty? Potrzebne są jakieś specjalne narzędzia, np. jakiś ściągacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruville to dziadostwo. Dobrze Ci piszę nie oszczędzaj na łożysku bo zaraz znów będziesz wymieniać. FAG albo SKF jeżeli się nie mylę to FAG chyba idzie na 1montaż.

No i co z tego ,że Fag idzie na 1montaż , jeżeli w moim byłym a4 przez 120 kkm wymieniłem łącznie około 8 szt tych łożysk. Wszystkie oczywiście ASO wymieniało na gwarancji. Już dawno nie widziałem takiego auta w którym by tak szybko leciały łożyska jak w A4 B8....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie objawy? Luzy czy wyja?

U mnie zaczęło wyć. O ile przebieg jest oryginalny (a wszystko na to wskazuje), to po około 85,000 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje łożysko padło jak miałem przebieg około 15 tys. Teraz mam około 120 i coś hałasuje ale sam nie wiem czy opony wyząbkowane czy łożyska.

Swoją drogą wymiana dla kogoś kto ma podnośnik to jest pikuś, nie wiem za co można zapłacić 300 PLN, u nie koleś wymieniał przy mnie jakieś 15 minut, z tego jeszcze zdążył fajkę wyjarać. Chyba wymiana łożyska nie więcej zajęła niż zdemontowanie i założenie koła.

Najgorsze jednak nie jest to że tyle kasują, tylko że często nie ma takiej potrzeby bo te wymieniacze części nie potrafią określić czy jest potrzeba wymiany czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...