Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w trakcie jazdy przy mocniejszym dociśnięciu zapaliła mi się kontrolka EPC oraz zaczęła migać kontrolka od silnika. Silnik pracował nierówno. Po ponownym odpaleniu wszystko wróciło do normy. Zdarza się również że dłużej kręci przy odpalaniu rano niż wcześniej. Przejrzałem trochę tematów i wygląda to na problem z czujnikiem G28.

Może ktoś podać numer części do B8? Czy wymiana jest skomplikowana ? czy można to samemu ogarnąć?

Przydałby Ci się kabelek żeby zczytać numery błędów. Bo tak na ślepo to już lepiej z fusów wywróżyć.

Rzuć też okiem tutaj - miałem podobne objawy, ale inny problem: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/256152-silnik-przerywa-po-depnieciu-gazu-rozpoznane-wypadanie-zaplonow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

ale w B7 te bez kabelkow byly od grzania (czyli tutaj te po lewej) a te z kabelkami (tutaj po prawej) od fotochromu

Dokładnie tak samo jest w B8. Czarno-zielona wtyczka to fotochrom.

Spoko czyli mam lustra z fotochromem, co jest potrzebne żeby ta opcja działała ?

wewnetrzne lusterko wsteczne z fotochromem bo to ono steruje tymi bocznymi lusterkami. no i wiazke trzeba bedzie puscic

A jakieś moduły czy coś w tym stylu trzeba dokupować. Bo planuje wsadzić czarną tapicerkę o S-line to może i lustro by dostrzelił z foto. Tylko nie wiem jak z dopasowaniem lustra pod moja szybę bo mam obecnie czujnik zmierzchu i deszczu i nie wiem czy takie lustro podejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A jakieś moduły czy coś w tym stylu trzeba dokupować. Bo planuje wsadzić czarną tapicerkę o S-line to może i lustro by dostrzelił z foto. Tylko nie wiem jak z dopasowaniem lustra pod moja szybę bo mam obecnie czujnik zmierzchu i deszczu i nie wiem czy takie lustro podejdzie.

Z tego co wiem to fotochrom obsługują wszystkie moduły drzwi. Ale niezbędną rzeczą jest wewnętrzne lusterko z fotochromem, bo do niego się podłączasz. No i będziesz musiał zrobić wiązki po dwa kabelki z lusterka wew. do obu sterowników drzwi a dalej do lusterek zew.

Czytaj tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś moduły czy coś w tym stylu trzeba dokupować. Bo planuje wsadzić czarną tapicerkę o S-line to może i lustro by dostrzelił z foto. Tylko nie wiem jak z dopasowaniem lustra pod moja szybę bo mam obecnie czujnik zmierzchu i deszczu i nie wiem czy takie lustro podejdzie.

Z tego co wiem to fotochrom obsługują wszystkie moduły drzwi. Ale niezbędną rzeczą jest wewnętrzne lusterko z fotochromem, bo do niego się podłączasz. No i będziesz musiał zrobić wiązki po dwa kabelki z lusterka wew. do obu sterowników drzwi a dalej do lusterek zew.

Czytaj tutaj: http://a4-klub.pl/index.php?/topic/193629-montaz-i-dzialanie-wewnetrznego-lusterka-fotochrom/

Pomocny temat, widać że jest trochę rozbierania przy okazji.

Mam jeszcze pytanie czy są lustra w opcji fotochrom oraz z czujnikami deszcz zmierzch ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu/swiatła to osobny temat :) kazde lusterko wew. fotochrom ma wbudowany czujnik zmierzchu , dodatkowo trzeba sprawdzac przy wymianie czy czasem nie mamy tez czujnika wilgotnosci powietrza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu/swiatła to osobny temat :) kazde lusterko wew. fotochrom ma wbudowany czujnik zmierzchu , dodatkowo trzeba sprawdzac przy wymianie czy czasem nie mamy tez czujnika wilgotnosci powietrza .

Rozumiem że takie ma fotochrom oraz czujnik. Ale co to jest za mały kwadrat od strony szyby.

http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k0-2008-2013-czarne-i4543184668.html

Jak wygląda czujnik wilgotności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik deszczu/swiatła to osobny temat :) kazde lusterko wew. fotochrom ma wbudowany czujnik zmierzchu , dodatkowo trzeba sprawdzac przy wymianie czy czasem nie mamy tez czujnika wilgotnosci powietrza .

Rozumiem że takie ma fotochrom oraz czujnik. Ale co to jest za mały kwadrat od strony szyby.

http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k0-2008-2013-czarne-i4543184668.html

Jak wygląda czujnik wilgotności ?

Tak to lusterko z fotochromem i czujnikiem. Czujnik może wyglądać tak (są różne do rożnych lusterek)

http://allegro.pl/czujnik-wilgotnosci-powietrza-audi-a4-a5-8k0907658-i4580743061.html

Jeden kwadracik to właśnie od czujnika a drugi to od mocowania widać bo ktoś to z szybą i czujnikiem światła/deszczu wytargał :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tutaj ktos ma lusterko z czujnikiem deszczu :decayed: szybe zbił i nie wiedział pewnie jak sie lusterko zdejmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Rozumiem że takie ma fotochrom oraz czujnik. Ale co to jest za mały kwadrat od strony szyby.

Jak wygląda czujnik wilgotności ?

Kolego, dobrze by było jakbyś przeczytał kilka stron tematu o zakładaniu lusterka fotochrom. Na pewno takie pytania tam padały. A jeśli nie, to pytaj bezpośrednio tam, kolejnym osobom będzie łatwiej znaleźć informacje.

http://allegro.pl/lusterko-wewnetrzne-audi-a4-b8-8k0-i4519590634.html - lusterko z czujnikiem wilgotności (dziurki na obudowie z tyłu lusterka)

http://allegro.pl/audi-a4-b8-8k-11r-lusterko-wsteczne-fotochromowe-i4535729147.html - lusterko bez czujnika wilgotności (brak dziurek)

Od razu dopiszę, że ten czujnik ma za zadanie przełączać nadmuch na przednią szybę, żeby nie parowała.

Na lusterku masz dwa "kwadraty", czyli czujniki światła. Jeden z przodu (okienko koło włącznika), drugi z tyłu ("kwadrat", o którym pisałeś). Lusterko ściemnia się bazując na różnicy oświetlenia tych dwóch czujników. Dzięki temu np. ściemni się mniej podczas nocnej jazdy w mocno oświetlonym mieście, a bardziej na nieoświetlonej drodze przy takim samym świetle padającym na czujnik koło włącznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat lusterek chyba już rozpoznany do końca, lustra nie grzeją u mnie powyżej temperatury 20 st C, jak temperatura spada dosłownie do 19 po wyłączeniu i ponownym włączeniu zaczynają grzać. Niestety oznacza to że w lecie wyjazd z myjni trzeba poprzedzić pracą z suchą szmatą;)

Proszę kogoś o potwierdzenie moich spostrzeżeń u siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam skopany algorytm sterowania grzaniem, albo było kilka wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś wie gdzie i jak zakodować w 3G+ sterownik parktronika?

Zakupiłem sterownik z literką Q z wizualizacją na tył 4 kanały. Zakodowałem z sterowniku 10 Park Assist i przyjał kodowanie.

natomiast po wbiciu wstecznego włacza sie na sekunde wizualizacja i wyłącza sie odrazu.

ktoś wie co jest nie tak? Sterownik jest z 2010 roku. Czy to możliwe, że soft jest za stary na 3G +?

Czy trzeba jeszcze gateway lub 5F kodować?

Sorki, że nie ten dział ale tu sie pisze o wszytskim i jest duże zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś wie gdzie i jak zakodować w 3G+ sterownik parktronika?

Zakupiłem sterownik z literką Q z wizualizacją na tył 4 kanały. Zakodowałem z sterowniku 10 Park Assist i przyjał kodowanie.

natomiast po wbiciu wstecznego włacza sie na sekunde wizualizacja i wyłącza sie odrazu.

ktoś wie co jest nie tak? Sterownik jest z 2010 roku. Czy to możliwe, że soft jest za stary na 3G +?

Czy trzeba jeszcze gateway lub 5F kodować?

Sorki, że nie ten dział ale tu sie pisze o wszytskim i jest duże zainteresowanie.

Nie ma błędów w sterowniku 10?

Jeżeli ci się odpala wizualizacja i gaśnie to może być coś nie sprawne. Sprawdz czy nie ma błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś wie gdzie i jak zakodować w 3G+ sterownik parktronika?

Zakupiłem sterownik z literką Q z wizualizacją na tył 4 kanały. Zakodowałem z sterowniku 10 Park Assist i przyjał kodowanie.

natomiast po wbiciu wstecznego włacza sie na sekunde wizualizacja i wyłącza sie odrazu.

ktoś wie co jest nie tak? Sterownik jest z 2010 roku. Czy to możliwe, że soft jest za stary na 3G +?

Czy trzeba jeszcze gateway lub 5F kodować?

Sorki, że nie ten dział ale tu sie pisze o wszytskim i jest duże zainteresowanie.

a czy czasem CP nie blokuje bo jak dobrze pamiętam to jest ochrona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , czy ktoś wie gdzie i jak zakodować w 3G+ sterownik parktronika?

Zakupiłem sterownik z literką Q z wizualizacją na tył 4 kanały. Zakodowałem z sterowniku 10 Park Assist i przyjał kodowanie.

natomiast po wbiciu wstecznego włacza sie na sekunde wizualizacja i wyłącza sie odrazu.

ktoś wie co jest nie tak? Sterownik jest z 2010 roku. Czy to możliwe, że soft jest za stary na 3G +?

Czy trzeba jeszcze gateway lub 5F kodować?

Sorki, że nie ten dział ale tu sie pisze o wszytskim i jest duże zainteresowanie.

Nie ma błędów w sterowniku 10?

Jeżeli ci się odpala wizualizacja i gaśnie to może być coś nie sprawne. Sprawdz czy nie ma błędów.

W sterowniku 10 PDC nie ma błędów. O co kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...