Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Na 100% jeżeli przełącznik lusterek ustawiony jest na środku to lusterka zaczynają grzać jak temperatura spadnie do 5 stopni wtedy też na fisie zapala się taka gwiazdka , natomiast nie jestem pewien czy jak włączy się tylną szybe a jest temperatura wyższ niż 5 stopni czy grzeją ale raczej nie

To może inaczej, moje działają niezależnie od temp. Częściej używam grzania do odparowania niż odmrażania luster. A potrafią zaparować przy różnych temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Ot co znalazłem na szybko w necie
"U mnie działa od razu po przekręceniu pokrętła, dla formalności przed chwilą sprawdziłem. W sumie zawsze sobie ustawiałem grzanie lusterek po wyjeździe z myjki a tylnej szyby nigdy.

Przy czym jest taki ficzer, że po jakimś czasie (ja po ok. 10 minutach sprawdzałem) lusterka przestają grzać tak aby w lecie nie jeździć cały czas z podgrzewaniem. Aby włączyć ponownie to trzeba pokrętło odkręcić i przekręcić z powrotem na grzanie. Też to przed chwilą sprawdziłem. W zimie, tj. gdy temperatura spada do 4,5 stopnia (wyświetla się wtedy śnieżynka ;) na wyświetlaczu przy temperaturze) grzać będzie cały czas. Zapewne też jak pada deszcz (czujniki deszczu, wycieraczki) to ogrzewanie nie wyłączy się samo albo włączy się jeżeli wcześniej było w tym *trybie bezczynności*... oczywiście cały czas pokrętło musi być ustawione na grzanie.

Jutro rzucę okiem do instrukcji, tam wszystko jest opisane... ale kto by je tam czytał? tylko niedorajdy i baby... ;)
yanooshiik, 2014-04-21, 21:53

@spalacz, pociesze cie Twoje Audi nie jest wyjatkowe, moje lusterka tez grzeja niezaleznie od tylnej szyby ;););)."

Cały artykół tutaj http://www.spalacz.pl/lusterka-z-automatyczna-funkcja-przeciwoslepieniowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest to z tymi lusterkami tak ze jeżeli jesteś posiadaczem B8 wyposażonego fabrycznie w podgrzewane lusterka (przełącznik od luster z ikona po srodku) wtedy działają przy temperaturze poniżej 5 stopni a gdy dokładne są podgrzewane wkłady (przełącznik bez ikony luster)+odpowiednie kodowanie wtedy działają razem z tylna szybą niezależnie od temp zewnętrznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ori. A w instrukcji mam tak:

"The mirrors are heated depending on the outside temperature until

the ignition is switched off, even if the knob is no longer in position A" (włączone)

Czyli wynika z tego, że można sobie włączyć kiedy się chce ale jak jest zimno to nawet wyłączone grzeją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A nie jest to z tymi lusterkami tak ze jeżeli jesteś posiadaczem B8 wyposażonego fabrycznie w podgrzewane lusterka (przełącznik od luster z ikona po srodku) wtedy działają przy temperaturze poniżej 5 stopni a gdy dokładne są podgrzewane wkłady (przełącznik bez ikony luster)+odpowiednie kodowanie wtedy działają razem z tylna szybą niezależnie od temp zewnętrznej?

Najprawdopodobniej tak właśnie jest bo u mnie włącznik ustawiony cały czas na ikonę na środku na podgrzewanie i w zimie albo gdy temperatura spadnie poniżej 5 stopni włączają się samoczynnie lusterka , rano nigdy nie włączam tylnej szyby a gdy wsiądę do samochodu w parę chwil lusterka odparowane natomiast gdy jest cieplej i włączę tylna szybę to lusterka owszem też zaczynają grzać ale jak jest np jak dziś 24 stopnie to po naciśnięciu przycisku ogrzewania tylnej szyby od razu automatycznie wyłączała się i nie chciała grzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę spać bo dostanę lustrzycy jak tu dalej bedę to czytał :facepalm::grin:

Jutro poczytam swoją NLową instrukcję i zobaczę co wymyślili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lampy przednie z ledami pasują P&P do wersji która ma zwykłe lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w jakich kolorach wystepuje dokladka s-line do tylniego zderzaka? jest tylko jedna wersja taka szara? czy sa na przyklad czarne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w polifcie jest jeszcze czern

http://www.directupload.net/file/d/3740/7zgk8ovt_png.htm

Edytowane przez _Gabriel_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę spać bo dostanę lustrzycy jak tu dalej bedę to czytał :facepalm::grin:

Jutro poczytam swoją NLową instrukcję i zobaczę co wymyślili

Zanalazłem powód nie grzania lusterek. Jakiś super fachowiec montując lusterka od S zapomniał wpiąć piny od grzania, które oryginalnie są wtyknięte w stelaż. Nie mam pozycji grzania na przełaczniku ale napięcie po włączeniu stacyjki pojawia się na wtykach (kodowanie robiłem już wcześniej). Tylko jakoś nie czuje żeby wkłady się nagrzewały.

Mam jeszcze pytanie od czego jest ta wtyka na wkładzie lutstra:

ddco0g.jpg

Edytowane przez Gresus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę spać bo dostanę lustrzycy jak tu dalej bedę to czytał :facepalm::grin:

Jutro poczytam swoją NLową instrukcję i zobaczę co wymyślili

Zanalazłem powód nie grzania lusterek. Jakiś super fachowiec montując lusterka od S zapomniał wpiąć piny od grzania, które oryginalnie są wtyknięte w stelaż. Nie mam pozycji grzania na przełaczniku ale napięcie po włączeniu stacyjki pojawia się na wtykach (kodowanie robiłem już wcześniej). Tylko jakoś nie czuje żeby wkłady się nagrzewały.

Mam jeszcze pytanie od czego jest ta wtyka na wkładzie lutstra:

ddco0g.jpg

nie wiem jak to w b8 wyglada bo nie wyciagalem wkladu ale w B7 te bez kabelkow byly od grzania (czyli tutaj te po lewej) a te z kabelkami (tutaj po prawej) od fotochromu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ale w B7 te bez kabelkow byly od grzania (czyli tutaj te po lewej) a te z kabelkami (tutaj po prawej) od fotochromu

Dokładnie tak samo jest w B8. Czarno-zielona wtyczka to fotochrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś być na rzeczy temperaturami grzania, bo dzis przy 18st na zewnątrz zagrzaly, wczoraj przy 25 ni ch..a. Ale w moim przypadku na pewno nie jest tak że grzeją zawsze na żądanie po przekreceniu pokrętła na środek bądź włączeniu szyby tylnej. Troche mnie dziwi że nie można zakodować grzania na różne sposoby tylko albo jest zakodowane albo wykodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lampy przednie z ledami pasują P&P do wersji która ma zwykłe lampy?

10 PIN zwykłe H7

14 PIN bixenon

Nie wspomne o innej kabelkologii do MCE 09 lub do samopoziomu jak ktos chce załozyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Grzegorz widze że i tak to wyjaśniełeś bez przygniatających szczegółów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhymm...czyli ze co?:)

Rozumiem ze bez odpowiednich modyfikacji nie beda? Ale ksztalt jest chociaz taki sam? W sensie nie trzeba nic docinac?;)

A te lampy bez ledow sa w wersji ksenon i zwyklej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale w B7 te bez kabelkow byly od grzania (czyli tutaj te po lewej) a te z kabelkami (tutaj po prawej) od fotochromu

Dokładnie tak samo jest w B8. Czarno-zielona wtyczka to fotochrom.

Spoko czyli mam lustra z fotochromem, co jest potrzebne żeby ta opcja działała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhymm...czyli ze co? :)

Rozumiem ze bez odpowiednich modyfikacji nie beda? Ale ksztalt jest chociaz taki sam? W sensie nie trzeba nic docinac? ;)

A te lampy bez ledow sa w wersji ksenon i zwyklej?

Kształt taki sam, mocowanie też, ale wiązka już inna, trzeba przerobić wiązkę pod brakujące piny, poza tym kodowanie do modułu centralnej elektryki ( i często wymiana modułu) . Lampy z ledem są zawsze z ksenonem, bez leda na zwykłej H7.

Edytowane przez edraven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, to gdzie się podział tutek Grzegorza z wątku o bixach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest temat o wymianie lamp, tylko nie wiem czemu czesc postów nie przenisło po pprzeprowadzce FORUM :kwasny:


http://a4-klub.pl/index.php?/topic/197420-upgrade-przednich-zwyklych-lamp-na-bixenon-led/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...