Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

B8 TrOOOOp

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale to co ,wypala sie dpf?

  • Odpowiedzi 34,8 tys.
  • Wyświetleń 2,4 mln.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

No jak zgasiłeś silnik to już nie :decayed:

Opublikowano

tak, taki zabezpieczacz, zeby sie przypadkiem nic nie zapalilo itd :)

Myślę jednak, że "zmniejszanie temperatury spalin po wyłączeniu silnika", to zbyt brawurowe stwierdzenie. W ogóle obniżanie temp spalin wentylatorem na chłodnicy jest śmiałą ideą. :wink:
Opublikowano

dobrze moze, to troszke nielogicznie brzmi
chodzi o to, ze podczas regeneracji DPF'a podnoszona jest temp spalin.
wiadomo, ze jak wylaczysz silnik to spalin juz nie ma, ale kolektor i sam filtr sa nagrzane i po to wlasnie wlaczany jest wentylator

Edytowane przez _Gabriel_

Opublikowano

Nie czepiam się, ale jak to ma chłodzić dpfa?

Opublikowano

wprowadzajac cyrkulacje powietrza pod maska - auto stoi, wiec nie ma wtedy zadnego obiegu powietrza

Opublikowano

To dokładnie tak funkcjonuje jak opisuje Gabriel :) Mam Smarta gdzie takie "wietrzenie" komory silnika jest realizowane przez wentylator od IC :wink:

Opublikowano

A widzisz, człowiek uczy się całe życie.

Opublikowano

Czyli jest wszystko oky ,a juz myslalem ze cos sie zesrało :grin: Tylko dziwi mnie to ze przed zgaszeniem nie podniesly sie obroty na jalowym ,a wentylator chlodzil silnik i przerwałem cykl wypalania :kwasny:

Opublikowano

widocznie byles po regeneracji, a pod maska bylo jeszcze cieplo :)

Opublikowano

U mnie taka akcja z chodzącą "wichurą" potrafi trwać nawet do 10 min...teoria Gabriela jest jak najbardziej słuszna.

Opublikowano

Dzieki Gabriel za sprostowanie sprawy :wink:

Opublikowano

:thumbup1:

Opublikowano

Przy okazji spytam. Jak wiadomo, kiedy zgasimy auto w czasie palenia DPFa, paliwo spływa do oleju. Myślicie, że jak po zgaszeniu natychmiast odpalimy na, powiedzmy, minutę to zapobiegnie to skutecznie temu spływaniu?

Opublikowano

dlaczego niby paliwo splywa do oleju? ;)

Opublikowano

No tak słyszę od dawna. Dawka jest większa plus coś tam jeszcze związanego właśnie z wypalanie i po zgaszeniu niespalone paliwo spływa do michy.

Opublikowano

zgadza sie - dawka jest wieksza po to by podniesc temp,(podczas jazdy jeszcze przymykaja sie klapki w dolocie)
ale nie bardzo widze, ktoredy by mialo to paliwo splywac do miski :)

Opublikowano

No tak słyszę od dawna. Dawka jest większa plus coś tam jeszcze związanego właśnie z wypalanie i po zgaszeniu niespalone paliwo spływa do michy.

To co piszesz jest w modelach z początku stosowania DPF-a, dostając większą dawkę paliwa wzrastały obroty, w CR jest inaczej wypalanie jest możliwe nawet na wolnych obrotach i nie dostaje większej dawki paliwa tak przynajmniej gdzieś czytałem :)

Opublikowano

zgadza sie - dawka jest wieksza po to by podniesc temp,(podczas jazdy jeszcze przymykaja sie klapki w dolocie)

ale nie bardzo widze, ktoredy by mialo to paliwo splywac do miski :)

Po ścianach cylindrów, ale ja sobie za całą tą teorię ręki uciąć nie dam.

Opublikowano

No tak słyszę od dawna. Dawka jest większa plus coś tam jeszcze związanego właśnie z wypalanie i po zgaszeniu niespalone paliwo spływa do michy.

To co piszesz jest w modelach z początku stosowania DPF-a, dostając większą dawkę paliwa wzrastały obroty, w CR jest inaczej wypalanie jest możliwe nawet na wolnych obrotach i nie dostaje większej dawki paliwa tak przynajmniej gdzieś czytałem :)

przelacz sobie na chwilowe spalanie podczas regeneracji, a zobaczysz.

u mnie w 3.0 TDI z normalnego na postoju 0,7l/h skacze czasem do 1,2-1,3l/h

zgadza sie - dawka jest wieksza po to by podniesc temp,(podczas jazdy jeszcze przymykaja sie klapki w dolocie)

ale nie bardzo widze, ktoredy by mialo to paliwo splywac do miski :)

Po ścianach cylindrów, ale ja sobie za całą tą teorię ręki uciąć nie dam.

nie potrafie Ci powiedziec czy tak jest.

sa przeciez podnoszone obroty,wiec wszystko sie powinno ladnie spalac.

poza tym przeciez po cos sa pierscienie na tlokach :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.