Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowy przepis, 30 km/h w terenie zabudowanym ?


Czaro_22

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/447776,Zmienia-przepisy-30-kmh-w-terenie-zabudowanym

Śmiech na sali :polew: :polew: Jak by wszyscy przestrzegali obowiązkowych 50 to też nie było by wypadków :thumbdown::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Unii sami debile są i wymyślają ciągle jakieś bzdetne przepisy :sick3:

kolejny pomysł to obowiązek posiadania w aucie alkomatu

jeszcze trochę a sami sobie mandaty będziemy musieli wypisywać i donosić odpowiednim służbom :polew:

cała Unia to jedno wielkie bagno :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się obiło o uszy, że to nie chodzi o teren zabudowany ale o miejsca gdzie dotąd było 20 km\h, więc chcą limit podnieść. Zresztą nawet ktoś wspomniał o tym w komentarzach pod artykułem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 ??????

po co ????

po Warszawie i tak sie nie da jechac szybciej :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pier**le :wallbash: Nikt nie zna szczegolow, cos gdzies ktos pierdnął, a tu juz UE powieszona na najbliższym drzewie. Co za naród :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak patrzę na moją średnią prędkość, po 3 tygodniach jazdy która uwaga wynosi 37kmh to co za różnica :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość nie zabija, tylko stan polskich dróg, brak wyobraźni, przewidywania różnych sytuacji i przekraczanie granic swoich umiejętności na drodze. Według mnie to są jedne z przyczyn wypadków na polskich drogach. Autostrada powinna być 3 pasmowa, a nie 2... Za każdym razem jak jadę to ciągle korki... Nie ważne o której godzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autostrada powinna być 3 pasmowa, a nie 2... Za każdym razem jak jadę to ciągle korki... Nie ważne o której godzinie...

Hmmmm... Na A2 jeszcze nie trafiłem na korek... Cieszę się, że jadąc z zachodu do centrum PL mam chociaż kawałek dwupasmowej autostrady. Dobre i to - nie ma co narzekać, bo jedzie się dość płynnie (nie licząc momentów kiedy wyprzedzają się panowie w "dużych") Oby budowali dalej, a będzie dobrze.

Co do tematu - tak jak napisał letallec; nic pewnego, a raczej mało prawdopodobne... Tak samo z alkomatami - obowiązkowe wyposażenie obok apteczki i gaśnicy... Wolne (ONETowe) żarty...

P.S. "Prędkość nie zabija, tylko nagłe zatrzymanie" - J. Clarkson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że na A4 i pewnie na innych autostradach też jak ciężarówka wyprzedza ciężarówkę... :disgust::angry:, albo są tacy co usilnie jadą lewym pasem i tamują ruch...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przyjemność pracować z biegłym sądowym. Była sprawa gdzie kierowca uszkodził poważnie zawieszenie na dziurce w drodze jadąc przepisowo 70 tam gdzie prawo dozwala 90. Pozwał zarząd dróg (naiwniak). Wynajął biegłego (strata kasy) który stwierdził że to wina drogi. Zarząd wezwał biegłego i podważył opinię, okazało się że przed dziurą był znak ograniczenia prędkości do 20km/h tymczasowy 6km wcześniej, pozostały(porzucony?) po robotach "naprawczych". I leśne dukty i drogi dojazdu do posesji nie kasowały tego ograniczenia. Już sobie wyobrażam jak stosuję się i jadę poza terenem zabudowanym 6km z prędkością 20km/h, zatrąbili by na śmierć. I teraz wiadomo: taniej znaki stawiać jak drogi budować. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przyjemność pracować z biegłym sądowym. Była sprawa gdzie kierowca uszkodził poważnie zawieszenie na dziurce w drodze jadąc przepisowo 70 tam gdzie prawo dozwala 90. Pozwał zarząd dróg (naiwniak). Wynajął biegłego (strata kasy) który stwierdził że to wina drogi. Zarząd wezwał biegłego i podważył opinię, okazało się że przed dziurą był znak ograniczenia prędkości do 20km/h tymczasowy 6km wcześniej, pozostały(porzucony?) po robotach "naprawczych". I leśne dukty i drogi dojazdu do posesji nie kasowały tego ograniczenia. Już sobie wyobrażam jak stosuję się i jadę poza terenem zabudowanym 6km z prędkością 20km/h, zatrąbili by na śmierć. I teraz wiadomo: taniej znaki stawiać jak drogi budować. :wallbash:

:good: zgadzam się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje jako drogowiec i smieszy mnie fakt ze znaki drogowe moze kupic kazdy i postawic jak i gdzie chce a policja odrazu stosuje sie do nich, jeszcze smiesniejsza sprawa jest ze policja wystawia mandat kierownikowi robot ktory nie oznakuje budowy (odcinka remontowanej drogi) policja pilnuje prawa a sama nie rzadzi oznakowaniem to jest dopiero paranoja. W swoim krotkim życiu postawilem okolo 1000 znakow i dostałem 2 mandaty za brak oznakowania budowy :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już się jeździ ok 30 km/h bo w okolicy nie ma miasta z ośrodkiem egzaminowania więc całe rzesze "elek" blokują miasto godzinach 7-20 :wallbash: ,więc niejako jestem "zaprawiony" :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie już się jeździ ok 30 km/h bo w okolicy nie ma miasta z ośrodkiem egzaminowania więc całe rzesze "elek" blokują miasto godzinach 7-20 :wallbash: ,więc niejako jestem "zaprawiony" :decayed:

E no nie godej, Rybnik blisko :P:banan: :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracuje jako drogowiec i smieszy mnie fakt ze znaki drogowe moze kupic kazdy i postawic jak i gdzie chce a policja odrazu stosuje sie do nich, jeszcze smiesniejsza sprawa jest ze policja wystawia mandat kierownikowi robot ktory nie oznakuje budowy (odcinka remontowanej drogi) policja pilnuje prawa a sama nie rzadzi oznakowaniem to jest dopiero paranoja. W swoim krotkim życiu postawilem okolo 1000 znakow i dostałem 2 mandaty za brak oznakowania budowy :wallbash:

jeśli pracujesz na drodze to chyba jako ten przy łopacie bo znaków nie stawia sie gdzie chce i ile chce mówi ci coś takiego jak projekt organizacji ruchu i to za jego brak lub nie dostosowanie sie do niego policja stawia mandat i nie widzę w tym nic dziwnego tu chodzi o bezpieczeństwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa ze jestem poczatkujacym majstrem i tak jak piszesz jest organizacja ruchu ale stosuje sie do niej w wiekszosci wypadkow tylko na duzych budowach a np na remontach po kanalizacji lub wiejskich nakładkach stawiasz jak chcesz i gdzie chcesz, a policja całuje cie po rekach ze łatasz dziury :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...