Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFM] Dziwne objawy przy gaszeniu silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

gaszę zimny silnik i jest to łagodne zjawisko natomiast silnik ciepły 90 C jest takie gwałtowne trach jagby łomem zatrzymywał. czy jakieś sugestie bardziej doświadczonych :notworthy:

Opublikowano

było juz dużo na ten temat ale z tego co pamiętam nikt nie znalazł przyczyn ani rozwiązania, ja mam tak juz chyba 2 lata

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

w nowszych silnikach nie dzieje się tak podobno ze względu na zamontowaną klapę gaszącą. Może by zapodać coś takiego do starszych parchów?? :evil:

Opublikowano

A wiec tak:

1.Dwumas w gorszym stanie

2.Poduszki

Nie moze byc lupniecia,wiadomo z klapa gaszaca troche lagodniej.

Opublikowano

a ja bym włąśnie obstawiał klapę gaszącą i jej bym się przyjrzał

Opublikowano

a ja bym włąśnie obstawiał klapę gaszącą i jej bym się przyjrzał

Ale w tych silnikach nie ma klapy gaszącej.

Do sprawdzenia poduchy silnika i skrzyni, plecionka, dwumas.

Opublikowano

Gaszę silnik na wciśniętym sprzęgle - zatrzymanie silnika przebiega znacznie łagodniej.

Opublikowano

Dokładnie do wymiany dwumas. Wibruje podczas ostrego przyśpieszania od niskich obrotów z wysokiego biegu?

Opublikowano

.

Dokładnie do wymiany dwumas

Nic nie wymieniaj bo za chwile okaże się że to nie dwumas a katalizator który uderza o metalową osłonę przegłubu. Więc wiedź na kanał i zaglądaj gdzie może stukać a po dokładnych oględzinach podejmować decyzję co do wymiany poszczególnych części. Pozdrawiam.
Opublikowano

witam

ja sprawdziłbym poduchy, a dwumas sprawdzisz delikatnie wciskając sprzęgło i trzymaj jak wyczujesz stuki w pedał to dwumas siada

Opublikowano

Na początek poduchy silnika do sprawdzenia.

Opublikowano

ja po wymianie złacza elastycznego za turbina tego juz nie mam. na zimnym gasnie łagodnie na rozgrzanym coś wpadało w wibracje(ukł.wydechowy). w moim przypadku koszt naprawy wyniosł 26.50zł-czesci.

mało brakowało juz gromadziłem zestaw 1Z(k.zamach i sprzegło).

Opublikowano

Mi też zatelepie przy gaszeniu...dwumas myśle że mam w pełni sprawny-5bieg 1000rpm wciskam pedał max i żadnych wibracji,poduszki sprawdzone...ewentualnie plecionka ale że wizualnie wygląda dobrze i zadnych przedmuchów też niewidać,wiec już tym problemem się nieprzejmuje...chyba że to znacznie się pogorszy :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.