Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Żarówki w zegarach.


fiskuzz139

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie w zegarach idą zwykłe diody led czy jakieś specjalne żarówki, pytam bo mam w planach wymienić a nie chce mi się 2 razy rozbierać zegarów.

p.s czy te czerwone osłonki są wymienne tak aby był oddawany kolor biały tak jak w zegarach po lifcie??:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagniecie zegarów to minuta roboty :gwizdanie:

to sa najzwyklejsze diody biale ale lepiej miec na wzór bo mi kiedys koles pocisnał takie co nie dzialaly, a zapewnial że bedą pasować :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyciagniecie zegarów to minuta roboty :gwizdanie:

to sa najzwyklejsze diody biale ale lepiej miec na wzór bo mi kiedys koles pocisnał takie co nie dzialaly, a zapewnial że bedą pasować :no:

tam niema diod są tam żarówki 1,2W tak jak napisał kolega kolo98

Diody się pojawiły dopiero w polifcie.

Kolor podświetlenia nie zalezy od tych żarówek bo sa one zwykłe nie kolorowe. Za kolor podświetlenia odpowiada warstwa farmy na odwrocie tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor podświetlenia nie zalezy od tych żarówek bo sa one zwykłe nie kolorowe. Za kolor podświetlenia odpowiada warstwa farmy na odwrocie tarczy.

A właśnie próbowałeś kiedyś z innymi kolorami żarówek bo kolory będą się krzyżować z tym czerwonym kolorem na odwrocie tarczy i ciekawe co wyjdzie. W 80 dałem zamiast białych zarówek czerwone i z marchewkowego pola zrobił się krwisty czerwony, ale to tylko odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor podświetlenia nie zalezy od tych żarówek bo sa one zwykłe nie kolorowe. Za kolor podświetlenia odpowiada warstwa farmy na odwrocie tarczy.

A właśnie próbowałeś kiedyś z innymi kolorami żarówek bo kolory będą się krzyżować z tym czerwonym kolorem na odwrocie tarczy i ciekawe co wyjdzie. W 80 dałem zamiast białych zarówek czerwone i z marchewkowego pola zrobił się krwisty czerwony, ale to tylko odcień.

nie próbowałem :no:

Zdrapałem ten czerwony lakier, dałem białe diody i zrobiłem białe podświetlenie jak w polifcie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent jeszcze o nim nie słyszalem, a podeślesz jakąś fotkę jak to wyszło? Sorry za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent jeszcze o nim nie słyszalem, a podeślesz jakąś fotkę jak to wyszło? Sorry za OT

ostatnio troche poprawiałem i najświeższych fotek nie mam. Jak zrobie to dorzucę. Tzn jak się wloży tylko diody to troche nie równo jest podświetlone dlatego ja dodałem jeszcze dodatkowe w odpowiednich mijscach i teraz świeci ok.

A tu jest np temat o tym

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=207960.0;highlight=bia%B3e+pod%B6wietlenie+zegar%F3w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych żarówek, to nie ma sensu kupować gotowców, bo więcej kosztuje oprawka, niż to warte. W sklepach motoryzacyjnych są po ok 3zł za sztukę, a można sobie kupić same żarówki bez oprawek. Koszt za 10szt o ile dobrze pamiętam to 2zł albo 3zł. Żarówki takie dostępne są w E. Leclerc na dziale samochodowym. Po zakupie trzeba wymontować starą żarówkę z oprawki, odlutować albo oderwać druciki i przylutować nową albo też wsadzić na wcisk i gotowe. O ile dobrze pamiętam u mnie na żarówkach białych były gumki czerwone, które sobie można zdjąć albo założyć, jak kto woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...