Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem auto w którym są założone bixenony skrętne a wtyczka w nich jest 10 pinowa jak w zwykłej lampie, ktoś ją wymienił. Czy dostane gdzieś taką od bixenon ów?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez gmyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj przekodować sterowniki i co LIPA !!! Co mi powiedział pan to to ze muszę wymienić moduł 09-Centr.zesp.elektr. na nowszy z większą cyferka jaka jest teraz tz.; K ;teraz mam 8E0 907 279 K.

Czy to możliwe? I czy Goldeq ma ten sam problem ?Zaznaczam ze kodowania moduł nie akceptuje na Biksenony.

Arczi78 Ty obecnie posiadasz MCE z literką K czyli moduł LOW i potrzebujesz go wymienić najlepiej na J, L lub N w wersji HIGH wtedy możesz montować inne ciekawe fanty.

Wersje LOW:

8E0 907 279 H (wycofany ?) -> 8E0 907 279 K (wycofany 01/03/2007) -> 8E0 907 279 M

Wersje HIGH:

8E0 907 279 J (wycofany ?) -> 8E0 907 279 L (wycofany 01/10/2005) -> 8E0 907 279 N

Goldeq ma MCE w wersji HIGH bo zakodował czujnik deszczu.

Skoro masz napięcie na pin 21 i 22 to masz wysterowanie przysłon w lampach bi xenon. Nie sprawdzaj na żarówce halogenowej bo uszkodzisz sterownik przez zbyt duże obciążenie.

Gniazdo C (32-pin) szary wtyk różowa blokada

Pin 21 – Przełącznik lewego światła mijania/drogowego (WY) [fioletowo/nebieski]

Pin 22 – Przełącznik lewego światła mijania/drogowego (WY) [fioletowo/zielony]

Kodowanie zrób 01041 lub 01021 jeśli nie chcesz żeby z DRL świeciły tylnymi lampami.

?xxxx: Nadwozie

0 – Sedan

1 – Avant

2 - Cabrio

x?xxx: Czujnik światła i deszczu

0 – brak

1 – zainstalowany

xx?xx: Moduł haka

0 – brak

1 – zainstalowany

xxx?x: Reflektory

0 – Halogenowe bez DLR

1 – Halogenowe z DLR

2 – Bi-ksenon z DLR

3 – Bi-ksenon bez DLR

4 – Bi-ksenon z DLR (oświetlenie tablicy rejestracyjnej i tylne światła automatyczne)

xxxx?: Kraj

1 – Reszta Świata / kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (Bi-ksenon)

2 – Kraje skandynawskie / Dania / Chorwacja / kraje bałtyckie (bez Bi-ksenonu)

3 – USA/Kanada (Bi-ksenon)

4 – Kanada (bez Bi-ksenonu)

5 – Specjalne pojazdy

Podaj +12V na pin 11 w lampie, jeśli przysłona nie ruszy to może być :

- uszkodzona cewka ( nie sądzę)

- wypięta wtyczka w środku lampy ( ktoś rozbierał mył itp) i nie podłączył przysłony

-zablokowana przysłona.

(N347)[11/56a] -długie - Pin 10 we wtyczce T17b/15 w lampie bi benon ( Fioletowo- niebieski)

N345 cewka elektromagnetyczna przysłony wewnątrz lampy mijania/ drogowe

Na niebiesko wtyk N347

Na czerwono N347

447a3d392d8494d7med.jpg

Dzięki!! W wolnej chwili sprawdzę +12v na pin 11 kodowanie mam "01021" od dłuższego czasu. Dzięki za pomoc dam znać czy coś się ruszyło . :) :) :)

Edytowane przez Goldeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podepniesz to się nie dowiesz. Ewentualnie sprawdź czy wtyczka przy lampie ma obsadzone te piny które potrzeba.

W lewej lampie piny się pokrywają w prawej jeden pin się nie pokrywa mimo tego po podłączeniu lampy świeciły (chciałem tylko sprawdzić czy kupione lampy działają). dzięki za naprowadzenie :) Jutro dopiero będę zrzucał zderzak i montował lamy po przełożeniu tego jednego pinu sprawdzę czy błędami pluje

Jak nie podepniesz to się nie dowiesz. Ewentualnie sprawdź czy wtyczka przy lampie ma obsadzone te piny które potrzeba.

W lewej lampie piny się pokrywają w prawej jeden pin się nie pokrywa mimo tego po podłączeniu lampy świeciły (chciałem tylko sprawdzić czy kupione lampy działają). dzięki za naprowadzenie :) Jutro dopiero będę zrzucał zderzak i montował lamy po przełożeniu tego jednego pinu sprawdzę czy błędami pluje

Jeden pin przełożyłem i wszystko śmiga.Mam jeszcze pytanie czy da się coś zrobić żeby po włączeniu Showroom Effect i przejechaniu jakiegoś dystansu pozostało to aktywne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się tego zrobić

Dzięki za odpowiedź

Witam ponownie

Zamontowałem lampy i wszystko śmiga tylko.... trochę duże pole przed samochodem one oświetlają czy lampy o tych oznaczeniach 8E0 941 004 BP, 8E0 941 003 BP mogą pochodzić z anglika, jest jakaś specjalna procedura regulacji zasięgu świateł czy kręci się śrubami jak w zwykłej lampie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jest jakaś specjalna procedura regulacji zasięgu świateł

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/279665-poziomowanie-reflektorow-xenonowych/#entry4047084

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B7 mogą być zamontowane reflektory z angola do zrobienia z nich europejczyka jest w środku dźwignia która przestawia przesłonę na europę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem halogeny w B7 na biksenony ale nie wchodzi kodowanie skandynawskie z DRL nie mam przelacznika jeszcze drl czy cos jeszcze? Bo nic nie rozumiem z tego wykresu na pierwszej stronie :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno bez czujnika deszczu bo nie mam i bez samo poziomowania na pewno Avant .Bedze wiedza dokładnie za godzinę jakie było kodowanie teraz ni ma mechaniora w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Kodowanie

o 2 = Bi-Xenon Headlights with Daytime Running Lights (PR-8Q3/8Q5+8K9/8K4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo C (32-pin)

centrelek.jpg

Pin 30 – Aktywacja świateł DLR z przełącznika 0/1 (pin 3) [WE] [niebiesko/czerwony] Wtyk C 32pinowy podłącz do masy np możesz wpiać się pod

Pin 10 – Masa [brązowy]

Kupisz włącznik to sobie podłączysz pin 30 pod włącznik DRL

Przy okazji możesz podłączyć tak samo

Pin 24 – Aktywacja trybu CLH z włącznika 0/1 (pin 7) (WE) [biały]

Bo za chwile będziesz pytał o CLH to od razu kodowanie na 11021

Prościej wytłumaczyć nie potrafię.

Edytowane przez djim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o pomoc bo albo jestem głupi albo cos jest nie tak.

Mam do kupienie bixy nie skrętne do b7.

Wszystko jest fajnie do momentu aż nie zacznie się sprawdzać numerów

numer 1 lampy: 8E0941003AM

numer drugiej: 8E0941030AS

Czy ktoś mógł by mi potwierdzić że są to BI-Xenony nie skrętne i będą ze sobą razem działać?

Martwi mnie rozbieżność w oznaczeniu.

Teoretycznie zostały wyciągnięte z jednego auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będą pasować i są nie skrętne.

8E0941003AM Lewa wymienia się na 8E0941029AM oraz na 8E0941029AS

8E0941004AM Prawa wymienia się na 8E0941030AM oraz na 8E0941030AS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...