Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż i działanie układu samopoziomowania w B7 Xenon Bixenon skretny nie skrętne Lampy


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

Super dzięki za pomoc. Wolałem się po prostu upewnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Poszukuję ramek do bixenonów skrętnych poziomujacych soczewke i regulujacych ja prawo/lewo. W mojej lampie sa połamane. Próbowalem to kleic i niestety silniczki dobrze nie działają. Czy ktoś ma lub wie gdzie cos takiego można dostać ?

Edytowane przez Amano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy da się w jakiś sposób podpiąć na krótko lampy bixenonowe żeby zobaczyć czy w ogole działają?

Na który pin będzie + a na który masa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy da się w jakiś sposób podpiąć na krótko lampy bixenonowe żeby zobaczyć czy w ogole działają?

Na który pin będzie + a na który masa?

Wg. schematu 5 pin to masa a 6 to zasilanie żarnika/przetwornicy.

Pin 11 to zasilanie przysłony bixa a 7 to jego masa i reszty żarówek (pin 9, 10 i 12)

========================================

Panowie mam następujący problem, cały czas sterownik xenonów skrętnych (AFS) 4L0 907 357 zgłasza ten błąd:

02234 - Right Headlight Power Output Stage (J668)

014 - Defective - MIL ON

Freeze Frame:

Fault Status: 11101110

Fault Priority: 2

Fault Frequency: 1

Reset counter: 40

Time Indication: 0

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/02234

Skoro sterownik twierdzi, że moduł pod prawym reflektorem jest walnięty, to dlaczego mimo to przy włączaniu zapłonu lub kasowaniu błędów widać, że regulacja działa, tj. wykonywany jest ruch soczewką góra-dół i lewo-prawo? Dokładnie w takim samym zakresie jak w lewej lampie (która wg. sterownika AFS jest ok)... :mysli:

Przetwornice to używki, zaś same reflektory (zamienniki Boscha) były kupione jako nowe. 2 lata temu :wink:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten błąd to nie walnięty moduł czy tam przetwornica tylko informacja o braku komunikacji z nim.

a ze komunikuje się zdaje jest po CAN to tu bym szukał przyczyny błędu

Możliwe ze z czasem jest brak komunikacji na chwile i zostaje to zapisane jako błąd.

kable od CAN dobrze masz skręcone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, sprawdzałem wszystko i przedzwoniłem. Komunikacja jest zapewniona, bo jak odepnę tę prawą lampę to wyświetla mi się ten sam kod błędu ale z innym subkodem, bodaj 02 - brak komunikacji/sporadyczny.

Poza tym gdyby nie było komunikacji to moduł AFS nie wysłałby komendy samodiagnozy, bo informacja o tym idzie tylko po lokalnym CAN-ie (pomiędzy AFS a lampami).

Średnio mi się uśmiecha wyciąganie lampy i podmiana modułu z lewej na prawą... bo może jednak (nową) lampę szlag trafił i np. silniczek się w niej minimalnie przycina :mysli:

Jest jakiś sposób na wyciągnięcie ich bez demontażu zderzaka? W A4 z nową mordą.


Pisząc o skręceniu masz na myśli ich fizyczne skręcenie jak w kablu LAN? :mysli:

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie skręcenie żył czy to w skrętce LAN owej czy przy Canie ma zapewnić redukcje zakłóceń co za tym idzie prawidłowe przesyłanie ramek w sieci ..

Jeśli wszystko masz jak należny to chyba zostaje Ci podmiana przetwornic. zderzak w dół :kwasny:

Silniczki raczej nie powodują tego byka miał byś błędy związane z silnikiem coś w rodzaju V48 czy V49 jak by nie było z nimi połączenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w końcu trochę wolnego czasu by sprawdzić czy to wina wiązki... krótko: niestety nie :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozecie podrzucic aktualizacje schematów do bixów nie skretnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym o to prosił. Mając schematy idzie to dużo lepiej zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę prosić o podrzucenie schematów do bixa skrętnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam bixa u siebie i myślę nad modem bixa skrętnego. Do tego moda potrzebuję lampy skretne, przetwornice i potem wystarczy zainstalować oraz zakodowac lampy? Czy potrzebuje cos więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lekka przeróbka instalacji z tego co pamiętam i latają :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam bixa u siebie i myślę nad modem bixa skrętnego. Do tego moda potrzebuję lampy skretne, przetwornice i potem wystarczy zainstalować oraz zakodowac lampy? Czy potrzebuje cos więcej?

Sterownik lamp do wymiany. Kodowanie. Przerobienie instalacji. Reflektory skrętne.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakieś zmiany w kablach.. Wystarczy pozamieniac któreś wtyki? Chodzi o ten schemat co jest kilka postów wyżej? Storownik znajde uzywke czy tylko serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakieś zmiany w kablach.. Wystarczy pozamieniac któreś wtyki? Chodzi o ten schemat co jest kilka postów wyżej? Storownik znajde uzywke czy tylko serwis?

Skrętne mają o jeden kabel mniej, więc wystarczy poprzepinać kable. Schematy wyżej. Numery sterownika w pierwszym poscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik AFS to koszt ok. 50-100zł u handlarzy złomem.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...