Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Pompowtryski siemensa BRD-dobra nowina


michier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Do posiadaczy silników 2.0 tdi BRD mam dobrą nowinę-otóż w sobote poleciała mi pd na 3-cim cylindrze, na forum vw wyczytalem ze w passatach b6 z pd siemensa wymieniają od maja za free-pod warunkiem ze w aucie nic nie bylo dlubane typu program, jest ksiazka serwisowa itp. Zawiozlem dzis moj samochod do serwisu audi czestochowa i po diagnozie okazalo sie ze cewka sie zjarała-pan serwisant wzial posprawdzal moja ksiazke serwisowa wykonal telefon nie wiem do kogo po czym wrocil i powiedzial ze naprawe w 100% pokrywa audi jako "dobra wola producenta".Także jesli komus poleci pd siemensa warto zadzwonic do serwisu i popytac zanim wezmie sie samemu za naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim służbowym Pasku-silnik BMR-też padł w ubiegłym tygodniu pompowtrysk Siemensa.Auto stanęło na autostradzie i musiałem wzywać lawetę.

Zawiozłem auto do serwisu Wojtanowicza we Wrocławiu i też wymienili mi pompowtrysk gratis.Ale wstawili już Boscha,bo pytałem się.

Uprzejmy pan stwierdził,że jak padnie następny,to chyba wymienią wszystkie.Teraz jeżdżę i modlę się,aby to sie stało.

O akcji tej przeczytałem na forum paska.Napisano tam,że darmowa wymiana jest możliwa po spełnieniu trzech warunków :

-auto nie może być starsze niż 6 lat

-w sterowniku silnika powinien zapisać się określony błąd

-auto winno być przywiezione do serwisu na lawecie.

O przebiegu nie ma tam mowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Rozwijając temat, - informacje z autoryzowanego serwisu AUDI audiwarszawa.pl

Tak jest akcja serwisowa wymiany pompo-wtrysków dla silnika 2.0 TDI BRD jednak

NIE DLA AUDI

A dla samochodów marki Volkswagen.

Więc niestety, nasze fury się do tego nie zaliczają. Ale jeśli ktoś z was ma VW to atakować serwis ;)

Z drugiej strony nie rozumiem tego, skoro w Audi i VW jest identyczny silnik, to czemu Audi nie ma takiej samej akcji serwisowej jak VW? ;)

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no juz sie podlamalem CZYTAJAC TO :D bo 2 miechy temu wymienilem wszystkie wtryski na nowe :D i byl bym troche w plecy :D btw < jak cos to mam 4 wtryski uzywane ( nie wiem w jakim stanie ale auto chodzilo na nich jak wymienialem na nowe :) ) silnik 2.0 brd 2006 r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm kur... też mi marka - "przewaga dzięki technice"? ja takiej technice oszczędności i cięć na wszystkim dziękuje.

VW wymienia, ale Audi to już się nie chce przyznać do błędu. Żal d*pę ściska :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja,

Rozwijając temat, - informacje z autoryzowanego serwisu AUDI audiwarszawa.pl

Tak jest akcja serwisowa wymiany pompo-wtrysków dla silnika 2.0 TDI BRD jednak

NIE DLA AUDI

A dla samochodów marki Volkswagen.

sorry bo mam wrazenie, ze tutaj sie naduzywa zwrotu "akcja serwisowa". Akcja serwisowa jest wtedy kiedy wzywa sie uzytkownikow danego modelu do wizyty w serwisie - bez wzgledu na to czy ktos zglasza problem czy nie. Z mojej rozmowy ze znajomym z serwisu VW AUTORUD wynika, ze owszem, VW wymienia wtryski pod warunkiem wystepowania problemu - czyli gdy ktos sie do serwisu zglosi z dana usterka. Nie ma zadnego wzywania wszystkich wlascicieli silnikow z pompowtryskami Siemensa - czyli nie jest to akcja serwisowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę tutaj, żeby nie zaczynać nowego tematu.

W zeszłym tygodniu EcuProject wrzuciło info na FB o akcji fabrycznej dla pompek siemensa. Zadzwoniłem do ASO, podałem VIN i na dziś umówiłem się na diagnostykę i ewentualną wymianę.

Po 3h od odstawienia miły pan z serwisu zadzwonił z informacją, że wszystkie 4 pompki wraz z listwą wtryskową zostały wymienione :)

Polecam więc dzwonić i umawiać się na akcję 23K1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis wysyła zaproszenie na akcje do goscia który był czy jest kolejnym wlasciciel serwisujacy auto w ASO. a jak auto jest z niemiec to mi powiedziano tak - pana audi jest wypuszczone na niemcy wiec jesli akcja jaka kolwiek jest na to auto to my jej nie widzimy. chyba ze auto znajdzie sie u nas w servisie i bedzie potwierdzenie ze auto znajduje sie w polsce to wtedy dane z niemiec przepłyna na PL. i wtedy bedziemy widzieli czy jest jaka kolwiek akcja na pana auto czy nie -moze byc ale tez nie musi...krutko i na temat takze c**j wie o co tym serwisa chodzi... dziekuje dowiedzenia...

takze jak mi (odpukac) PD padnie to zostaja 2ie opcje - albo hold do Aso lub do mojego garazu i naprawa własna lub wyciagniecie zastawu narzedzi, zdemontowac pokrywe i odczepiac pokolei wtyk od PD az w koncu trafie na uszkodzony i motur zapali. i na rozłaczonym uszkodzonym PD wracac na 3ech garach do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Akcja serwisowa 23K1. Zadzwoncie do generalnego importera - powie Wam, ze akcja sa objete samochody z usterka, tj. wadliwymi pompkami Siemensa o konkretnych numerach seryjnych (niezaleznie od tego czy sa krajowe czy pochodza z importu). Wydaje mi sie, ze ta akcja nie ma charakteru przywolawczego, tj. robia i informuja przy najblizszej okazji. Nie potwierdzilem tego z importerem, bo nie mialo to dla mnie wiekszego znaczenia. Warto powalczyc. Chyba dobrze pojechac do jakiegos zaprzyjaznionego ASO.

Pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...