Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Remont hamulców, malowanie zacisków


gregory

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj i ja zabrałem się za malowanie zaciskow... robie to tylko dlatego ze kupiłem zestaw 320mm na przód i przed założeniem chcialem go pomalowac... rozebrałem wszystko wyczyscilem i zapodkładowałem dwa razy Cynko-Sprayem... 90% cynku będzie chronic zaciski przed korozja... jutro delikatnie zmatuje papierkiem wodnym i pomaluje dwa razy specjalna farba która ma wytrzymac podobno temperaturę do 590 stopni. . . . myslalem by nie matowic juz tego polozonego CYNKU, jednak po przemyslaniech doszedłem do wniosku ze farba lepiej przystanie do podloza...

Auto niebieskie a kolor zaciskow srebrny (pewnie bedą sie mocno brudzic, pozyjemy zobaczymy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj i ja zabrałem się za malowanie zaciskow... robie to tylko dlatego ze kupiłem zestaw 320mm na przód i przed założeniem chcialem go pomalowac... rozebrałem wszystko wyczyscilem i zapodkładowałem dwa razy Cynko-Sprayem... 90% cynku będzie chronic zaciski przed korozja... jutro delikatnie zmatuje papierkiem wodnym i pomaluje dwa razy specjalna farba która ma wytrzymac podobno temperaturę do 590 stopni. . . . myslalem by nie matowic juz tego polozonego CYNKU, jednak po przemyslaniech doszedłem do wniosku ze farba lepiej przystanie do podloza...

Auto niebieskie a kolor zaciskow srebrny (pewnie bedą sie mocno brudzic, pozyjemy zobaczymy)

nie musisz tego matować, pomaluj jak jest

ja zawsze piaskuje, na to idzie malowanie proszkowe i do pieca

niestety kolor tylko czarny :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zaciski pomalowane.. będą srebrno czarne hehe... taka mialem wene.. zobaczymy jak po montazu bedą wygladac...mam tylko nadzieje ze wejdą mi na 16stke.... 43ET ;/ - oryginal audi

niestety nie chce wchodzic w wieksze koszta bo z gotówka kiepsko, dlatego nie dawalem do piaskowania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze piaskuje, na to idzie malowanie proszkowe i do pieca

niestety kolor tylko czarny :confused4:

rozumiem ze to dlatego ze masz dostep do takie malowania, bo w tej chwili proszkowo mozna malowac w pełnej palecie RAL i jak chcesz na różowo to też mozna ;]

i chyba malowanie proszkowe wydaje sie najskuteczniejsze i najodpowiedniejsze do zaciskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ciekawostki stare tarcze miały 19mm grubości ...

wczoraj zmieniłem tarcze w swoim sprzęcie. Tarcza prawa miała 15mm a lewej nawet nie chciałem mierzyć. Oczywiście jak byk wytłoczone jest na niej że minimum to 23 mm. Włoch od którego kupiłem autko nie miał litości :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mozna robic to w róznych kolorach

ale mi wystarcza tylko czarny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze piaskuje, na to idzie malowanie proszkowe i do pieca

niestety kolor tylko czarny :confused4:

rozumiem ze to dlatego ze masz dostep do takie malowania, bo w tej chwili proszkowo mozna malowac w pełnej palecie RAL i jak chcesz na różowo to też mozna ;]

i chyba malowanie proszkowe wydaje sie najskuteczniejsze i najodpowiedniejsze do zaciskow

Malowanie proszkowe to rarytas i na łeb przebija zwykła farbę, ale to zapewne każdy wie. Malowałem nawet kiedyś proszkowo, fajna zabawa ogólnie. Dziecko by pomalowało. Jednak ja myślę, że malować specjalnie takie zwykłe zaciski seryjne z A4 proszkowo to przerost formy nad treścią, chyba że ktoś ma bardzo dobry dostęp do lakierni :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest ogólnie koszt malowania proszkowego? Tak +/- na jakimś przykładzie.

u mnie flaszka...... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko

po przeczytaniu tego tematu wzielo mnie tez na pomalowanie zaciskow :) tylko nie wiem na jaki kolorek :\

czerwony jest fajny ale do granatowego Avanta to bedzie pasowalo jak piesc do oka zasugerujcie prosze cos :)

wstepnie myslalem nad zoltym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panowie ktoś wentylowane tarcze próbował traktować sprejem ? Chodzi mi o wentylacje? Po paru tygodniach mimo praktycznie nowych tarcz wentylacja zabita jest na grubo jakimś kamieniem itp :/ Nie ma na to rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie kamień tylko korozja

mozna pomalować wentylowane tarcze, nie ma zadnych przeciwwskazań

najlepsze jest anodyzowanie cynkiem (tarcze EBC lub Brembo SerieOro)

ale nie wiem kto może to robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko

po przeczytaniu tego tematu wzielo mnie tez na pomalowanie zaciskow :) tylko nie wiem na jaki kolorek :\

czerwony jest fajny ale do granatowego Avanta to bedzie pasowalo jak piesc do oka zasugerujcie prosze cos :)

wstepnie myslalem nad zoltym...

A ja gwarantuje ze czerwony bedzie pasowal... mialem granatowego, w perle, xedosa 6 i tam czerwone zaciski komponowaly sie miodzio.

Proponuje zrobic jakis VT. W A4 mialem nie malowac a juz napewno nie na czerwono ale z nadmiaru wolnego czasu pomalowwalem, zrobilem VT i wybor padl na czerwone :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie znalazłem tego czego szukałem i napotkałem pewne problemy przy wymianie wszystkich uszczelek w tylnych zaciskach, których nie znalazłem na Forum otworzyłem sobie wątek by wrzucić Fotki z wymiany a tu Kur.. jakiś WĄSKI wpier... mi szukajkę w odpowiedzi i wątek został zamknięty. Tylko nie wiem przez kogo wieć ten kto mi zamkną wątek życzę mu Śmierdzącego JAJA

http://www.a4-klub.pl/smf/odp_b5_ahu_ciekn261ce_zaciski_tylne-t126116.0.html;new;topicseen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...