Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Praca zawieszenia a pogoda.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Ostatnio zauważyłem, że "kultura" pracy zawieszenia mocno uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Najciszej i chyba najsprawniej całość pracuje podczas deszczu. Innych zależności nie potrafię znaleźć - raz jest płynnie i cicho, a raz jak w starym polonezie (oczywiście nie jest to dźwięk powybijanych wahaczy). Kiedyś myślałem, że mi się wydaje, ale ostatnio jechał ze mną mój kolega mechanik i zachwycał się fajną pracą zawieszenia, a kilka dni wcześniej określił stan zawiasu jako mocno wytłuczony. Czyżby to były opony? Jeżeli tak to może warto napompować je gazem, żeby ciśnienie było stałe niezależnie od warunków pogodowych?

Opublikowano

To normalne, że w deszcz jest cicho a jak wyschnie zaczyna skrzypieć i pukać. Ciśnienie tu nie pomoże.

Opublikowano

Mam napompowane koła azotem ale nie zauważyłem różnicy w pracy zawieszenia :decayed:

Opublikowano

Witam. Ostatnio zauważyłem, że "kultura" pracy zawieszenia mocno uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Najciszej i chyba najsprawniej całość pracuje podczas deszczu. Innych zależności nie potrafię znaleźć - raz jest płynnie i cicho, a raz jak w starym polonezie (oczywiście nie jest to dźwięk powybijanych wahaczy). Kiedyś myślałem, że mi się wydaje, ale ostatnio jechał ze mną mój kolega mechanik i zachwycał się fajną pracą zawieszenia, a kilka dni wcześniej określił stan zawiasu jako mocno wytłuczony. Czyżby to były opony? Jeżeli tak to może warto napompować je gazem, żeby ciśnienie było stałe niezależnie od warunków pogodowych?

u mnie z kolei jak bylo cieplo, zawieszenie nie wydawalo dzwiekow

pojawily sie temperatury ponizej 0 i zaczelo skrzypiec, po przejechaniu kilkunastu metrow skrzypienie ustaje

Opublikowano

norma, jesli ktos ma amortyzatory olejowe to wiadomo, ze jak sa przymrozki czy -20 to ten olej jednak troche stwardnieje

Opublikowano

w swoim B5 kiedys też tak miałem .poprostu jest to chyba ich wada

Opublikowano

Jeśli skrzypienie ustaje np w deszczowe dni to znaczy że sworznie wahaczy są suche i wkrótce się zużyją.

Opublikowano

Również potwierdzę, że w temp. grubo poniżej 0C słychać głośniejsze (bardziej dobitne) dźwięki. Dotyczy to w sumie niemal wszystkich elementów. Sama praca zimnego silnika jest głośna.

Opublikowano

norma, jesli ktos ma amortyzatory olejowe to wiadomo, ze jak sa przymrozki czy -20 to ten olej jednak troche stwardnieje

przy gazowych tez nie jest cicho wiec nie wiem czy amorki maja tutaj jakies znaczenie

Opublikowano

Kupić smar do łancuchów motorowych i w newralgiczne punkty zapodać

Opublikowano

Jak wyżej. Koniecznie przesmaruj miejsca newralgiczne.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Mam napompowane koła azotem ale nie zauważyłem różnicy w pracy zawieszenia :decayed:

:polew: :polew: :polew: :polew:

sorki ale nie mogłem się powstrzymać od :ot:

Kupić smar do łancuchów motorowych i w newralgiczne punkty zapodać

smar :blink: na elementy metalowo-gumowe :thumbdown: :doh1:

norma, jesli ktos ma amortyzatory olejowe to wiadomo, ze jak sa przymrozki czy -20 to ten olej jednak troche stwardnieje

zgęstnieje ,ale nie na tyle by miało coś w amorze stukać :gwizdanie:

Opublikowano

Mam napompowane koła azotem ale nie zauważyłem różnicy w pracy zawieszenia :decayed:

:polew: :polew: :polew: :polew:

sorki ale nie mogłem się powstrzymać od :ot:

Kupić smar do łancuchów motorowych i w newralgiczne punkty zapodać

smar :blink: na elementy metalowo-gumowe :thumbdown: :doh1:

norma, jesli ktos ma amortyzatory olejowe to wiadomo, ze jak sa przymrozki czy -20 to ten olej jednak troche stwardnieje

zgęstnieje ,ale nie na tyle by miało coś w amorze stukać :gwizdanie:

zgęstnieje ,ale nie na tyle by miało coś w amorze stukać :gwizdanie:

Kolega w pierwszym poście zapytał czy wpływ na pracę zawieszenia maja koła napompowane gazem-więc odpowiedziałem że nie

Zużyte amortyzatory, szczególnie tylne mają tendencję do "tłuczenia" się w ujemnych temperaturach

Więc wybacz ale Twoje komentarze to OT

Opublikowano

Kolega w pierwszym poście zapytał czy wpływ na pracę zawieszenia maja koła napompowane gazem-więc odpowiedziałem że nie

Zużyte amortyzatory, szczególnie tylne mają tendencję do "tłuczenia" się w ujemnych temperaturach

Więc wybacz ale Twoje komentarze to OT

czytałeś też to co cytowałem ? [br]Dopisany: 11 Listopad 2011, 14:09_________________________________________________bo wtedy byś zrozumiał moje OT ,które było następstwem :wink4: postów poprzedników

Opublikowano

wszystkie sworznie wahaczy sa napielnione smarem fabrycznie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.