Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Co się stało ze skrzynią, po wymianie oleju ??


mcm

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest nastepujacy, jakis czas temu zmienilem olej w skrzyni biegów

(przejechane 230tys km i nie wiem czy wcześniej byl olej zmieniany).

Mechanik wlal oleju Mobil synthetic 75w90. Problem pojawil

sie na drugi dzien, gdy wszedlem rano do samochodu i zaczalem zmieniac

biegi z 1 na 2... 2 prawie w ogole nie chciala wskoczyc (przed

zmiana oleju wszystkie biegi wchodzily bez najmiejszego problemu). Teraz natomiast

musze na sile wciskac 2 (czasami zgrzytnie,ale po prostu b. ciezko

wchodzi) jak zaczynam uzywac samochod rano. Po okolo 10-20 minutach jazdy,

wszystko wraca do normy i 2-ka znowu chodzi lekko, natomiast te pierwsze 20

min sa poprostu ciezkie.

Olej zalany dobry sprawdzłem w serwisie.

Synchronizator ?? Skrzynia pada ??

O co tu chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki,że w manualu się oleju nie zmienia ,no chyba,że przy okazji jakiejś naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kad wiadomo ze sie nie wymienia dzwonilem do ASO sie zapytac powiedzieli mi ze trzeba zobaczyc w jakim stanie jest olej, jesli zlym to wymieniac, wiec zdania sa podzielone.

A ile wlal ci kolego tego oleju do skrzyni moze za malo, wchodzi 2,75L

Wydaje mi sie ze wina lezy po stronie oleju gdy by ci cos padlo to, by ci ciezko chodzila caly czas, a nie tylko na zimnym, lub nie mial bys ktoregos biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...masz wlany zbyt gęsty olej lub jest go o wiele za dużo -- jak będą duże mrozy to wcale biegu nie włożysz.

lukaszek13ns wchodzi 2,75L
??? Ludzie zdecydujcie się - dopiero co, tu na forum czytałem, że 2,75 L to wchodzi tego oleju do Quatro, a do FWD wchodzi 2,25 L. I jak ja mam się tego forum uczyć na pamięć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...masz wlany zbyt gęsty olej lub jest go o wiele za dużo -- jak będą duże mrozy to wcale biegu nie włożysz.

lukaszek13ns wchodzi 2,75L
??? Ludzie zdecydujcie się - dopiero co, tu na forum czytałem, że 2,75 L to wchodzi tego oleju do Quatro, a do FWD wchodzi 2,25 L. I jak ja mam się tego forum uczyć na pamięć?

Olej ma o dobrych parametrach 75W90 to pelen syntetyk i taki powinien byc stosowany

2,75 rzeczywiscie tyle wchodzi do quattro moja wina przepraszam do zwyklego bez quattro wchodzi 2,25 tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jasna,stary olej mimo ze 75w90 zrobil sie rzadszy.Mialem identyczyny przypadek w fiescie.

Tak samo jak szklanki w silniku po wymiane nie stukaja na znimym,bo nowy jest zawsze gestszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekam aż się cieplej zrobi zobaczymy jak się będzie zachowywała skrzynia (ale to dziwne ze tylko na 2 biegu ciężko) :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcm, nie ma w tym nic dziwnego, ze tylko na 2-ce.

ten bieg jakbys nei zauwazyl jest najczesciej wrzucany w miescie i niestety synchronizator dostaje po dupce. :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie tak więc może wymienic synchronizator 2 ki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy co będzie dalej, jak padnie (oby nie) to sie wymieni całą skoro tak radzicie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojezdzij jak padnie to wtedy cos kombinuj, a moze olej sie wyrobi i wszystko wruci do normy, ja dzisiaj zmienialem, odpukac jak na razie rzadnych problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem, ze przejezdzisz tak tysiace km bez problemow.

Wiec albo zmiana na inny albo zmiana na skrzynie co tez nei gwarantuje ze dobra kupisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będę jeździł aż zajeżdżę :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej jest na pewno dobry, pojeżdżę do zimy może się rozjeździ, jak na jesieni znowu zacznie ciężko chodzić to pomyśle co zrobić, jak narazie jak jest 10 - 15 stopni na plusie jest lepiej wiec narazie nie będę nic kombinował[br]Dopisany: 12 Marzec 2008, 19:56_________________________________________________wymieniłem olej po raz drugi i pomogło teraz 2 wchodzi gładko, zalałem ori olej do skrzyni i był on trochę rzadszy niż zlany stary może w tym tkwił problem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno w tym tkwil problem ze byl za gesty.Znajomy kiedys w zime po nocy nie umial odpalic dostawczaka wiec wzial go na zaciag i chcial odpalic na 2 biegu.Jak puscil sprzeglo to najpierw zablokowalo kola a potem zebatki w skrzyni poszly w mak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem olej po raz drugi i pomogło teraz 2 wchodzi gładko, zalałem ori olej do skrzyni i był on trochę rzadszy niż zlany stary może w tym tkwił problem :mysli

Znajomy mechanik który pracował przez pewien okres w serwisie VW w Niemczech gdy tylko kupiłem auto to radził mi wymienić olej w skrzyni biegów ale tylko i wyłącznie na oryginalny ponieważ jest to olej specjalnie opracowany przez producenta do tych skrzyń. Zrobiłem jak radził i po wymianie oleju przełączanie biegów jest płynniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...