Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z chwilowym spalaniem na biegu jałowym


Bartek85

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie kolegów! własnie zakupiłem sobie moje Audi 1.9 TDI 2004 r. i mam taki problem!

wskazania splania chwilowego na biegu jałowym są tragiczne! zależy na jakich obrotach pracował silnik parę sekund przed zatrzymaniem! wtedy komputer zczytuje jakieś ostanie dane

raz pokazuje mi 0.1 a raz 0.7 jeszcze indziej 23.7! najgorsze jest to że te błedne wskazania wliczane są do średniego spalania! i wychodzą jakieś głupoty np. średnie spalanie 11.7! co może być przyczyną? to jest jakaś wada czy poprostu tak już jest w tych komputerach?

* proszej używaj właściwego prefixu ( prefix uzupełnony ) [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest prawidlowo, przeczytajcie sobie chociazby, instrukcje obslugi samochodu. :rtfm:

wskazanie spalania chwilowego na FIS to wynik spalania na ostatnich 300m.

wiec skoro samochod stoi i nie pokonuje drogi, komputer zuzycia nie wylicza, i pokazuje caly czas ostatni wynik. bylo 100 na forum nt, teraz 101. :rtfm:

natomiast jezeli chodzi o domniemane zafalszowanie wynikow pomiaru spalania sredniego to nie do konca prawda. jezeli pokonacie 10 km ze srednim zuzyciem paliwa 8 L/h i pozniej zatrzymacie samochod na biegu jalowym na np. 2,5 h to srednie zuzycie paliwa wzrosnie do 9L/100km.

po prostu silnik na biegu jalowym zuzywa 0,4 L/h i to zuzycie jest dodawane do sredniej.

jeszcze jakies pytania? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak zakończyłeś swoją wypowiedź to ja mam pytanie...

z tym komputerem to pewnie masz rację (ma ktoś instrukcję po polsku do tych samochodów??)

jednak druga część wypowiedzi to raczej pomyłka... bo sprawdziłem wielokrotnie...

jeśli stoję na postoju (na światłach) i miałem średnią 5,3l a teraz mi chwilowe pokazuje 28,5l to wiesz mi że ta średnia leci do góry średnio tak o 0,1l na 5 sekund... czyli komputer przekłamuje bo bierze do średniej te 28,5l (tak jest u mnie)...

PS: i ponawiam prośbę o instrukcję :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: i ponawiam prośbę o instrukcję :th:

Instrukcję dostaniesz w ASO Audi albo na allegro.Koszt ok 80zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Szefie...[br]Dopisany: 20 Maj 2008, 08:52 _________________________________________________ktoś walczył może w jakiś sposób z tym FIS'em?

bo to porażka niesamowita - kompletnie nieużyteczne urządzenie jeśli choć trochę jeździ się po mieście (i stoi na światłach)

jeździłem ostatnio służbowym Citroenem i Francuzi zrobili to o niebo lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam takie zachowanie komputera. Również mam wrażenie, że dolicza on jednak ostatnią zapamiętaną wartość do średniej zużycia paliwa. Trochę to deprymujace gdy stoję na światłach i widzę chwilowe zużycie 23 l/100km :shocked:

Dodam, że czasem jeżdżę Skodą i tam komputer pokazuje prawidłowo zużycie paliwa na biegu jałowym, a przecież to te same urządzena (nawet obsługa jest identyczna). Coś w Audi się tu nie popisali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to wkurzało i sobie po prostu przełączyłem na inne wartości np. średnie spalanie. I już się mniej denerwuje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale średnie spalanie też jest podawane nieprawidłowo, bo błędnie zliczane jest do niego chwilowe zużycie. Ja ustawiłem sobie na wyświetlanie ile pozostaje do kolejnego tankowania i przestaję się stresować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem sobie na wyświetlanie ile pozostaje do kolejnego tankowania i przestaję się stresować.

he he... no to też jest częściowo wyliczane na podstawie średniego... no ale to chyba najlepsze wyjście bo przynajmniej pod koniec baku nie oszukuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 jest podobnie. Wyświetlana wartość chwilowego spalania, to tak naprawdę średnia wartość z ostatnich 30m.

Natomiast średnie spalanie jest wyliczane na podstawie spalania chwilowego i przejechanej drogi. Więc jeżeli chwilowe masz 10l/100 a przejechałeś 0, to jaka powinna być wartość średiego?

Takie wachania mogą mieć miejsce, gdy resetowałeś wskazania spalania średniego.Wtedy komputer ma za mało danych, żeby wynik był bardziej dokładny. Mi po przejechaniu 5000km pokazuje 9.1l/100km, a zmiany są naprawdę minimalne, no chyba że ma się ciężką nogę, albo chce się efektownie spod świateł ruszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...