Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile za slub


snajper1998

Rekomendowane odpowiedzi

Moj slub kosztowal 350PLN i jeszcze ksiadz chcial wydac reszte :kox: W tej cenie organista i koscielny oraz wystroj kosciola :hi: Ale to bylo 9 lat temu

to trafiłeś na tego ednego z powołaniem :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni ich ku*** opodatkowac w koncu... pier**la o biedzie, a sami wszystkiego maja pod dostatkiem.

Nie mowiac o tym, ze kobiety i dzieci to juz dosc czeste przypadki :gwizdanie:

U mnie tez slub kosztowal 500, ale przeciez jeszcze 300 dla organisty i 200 dla koscielnego, wiec 1k.

No nie gadaj ze zapłaciłeś im tysiaka :D jak by mi powiedzieli tyle to bym zjadł go śmiechem.

Żeby to jeszcze zima była, grzanie trza odpalic. Chociaż mojemu dziadkowi w trakcie mszy wyłączyli.swiatlo bo dal za malo dla proboszcza. Kuzynce przy -10 stopni na dworze ( po warszawsku na dworzu, a w jeszcze innym języku - na polu :P ) nie włączył grzania..znaczy włączył, ale tylko nad ołtarzem .

Opodatkowac ich powinni jak najszybciej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja żeniłem się w tym roku w Krakowie i ksiądz dostał odemnie 400 zł + organista 150 i to wszystko.

Ale mam rodzinę z okolic Lublina (Radzyń Podlaski), to kuzyn za to samo miesiąć później zapłacił 1500 zł. Dla mnie był to szok.

no ja akurat pochodze z Radzynia....

to 1100 powinno być dla Ciebie z@jebistą promocją :D:polew:

W okolicach Radzynia niedawno płaciłem 600 dla księdza, 300 dla organisty i 200 za kościelnego. Nie było "co łaska", każdy od razu gadał ile się należy. za***iste stawki godzinowe im wychodzą

Radzyń w czołówce światowej :polew::kox: Zły fach wybrałem... :embarrassed:

Paranoja... :wallbash: A do tego wszystko należy im się za free... (i z@jebiste promocje na usługi...) :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie j**any poborca podatkowy bierze 700zł a za pogrzeb 1200 :decayed:

niech umrze jeszcze dziś w meczarniach !!![br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 10:24_________________________________________________

U mojej żony w parafii jak nie masz 1500 zl to ślubu nie dostaniesz ( mała wieś). Zapowiedzi to koszt 150 zł. Stwierdziłem, że musiało by mnie ostro pojebać żeby tyle siana za 40 minut. U mnie w parafii co łaska, ok pomyślałem dostaniesz czysta złotych i będzie git. Przy następnej wizycie już inny ksiądz powiedział, że co łaska ale nie mniej niż 500.. powiedziałem, że mam 300 zł jak chce to niech bierze. Pokręcił nosem i wziął. Ale za to odjebali na koniec numer bo przełożyli nam godzinę ślubu o godzinę wcześniej nie powiadamiając nas o tym :evil: myślałem, że moja matka to proboszcza rozszarpie.

Ktoś dał w łapę bo mu nie pasowała godzina, kurfa do tej pory tocze piane.

Proboszcz oczywiwcie biznesmen ku*** .. Skoda superb salonowa.

sorry ale tylko niepelnosprawny umyslowo bierze slub koscielny jesli widzi ze trzeba za sama msze rzygnac miesieczne zarobki niektorych. Ja jak widze ze w sklepie t-shirt kosztuje 600pln to poprostu sie do niego nie pcham bo mnie nie stac. Jak mnie bedzie stac to za pare skarpet zaplace tysia :good:

Chore jest to jak widze ze ludzie nie chodza do kosciola napierda.laja na ksiezy a potem leca do slubu koscielnego. Po co? bo ludzie widza i mowia? Jebac ludzi, dopoki nie placa za mnie rachunkow nie karmia mnie i nie ubieraja mam w d*pie ich zdanie.

PS jak widze na ulicy kolesia w sukience to mysle pedalisko, jak widze faceta w sukience w kosciele to mysle... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to chore że trzeba dać dla księdza, organisty, kościelnego, zakonnicy, ministaranta itd itp. Dać dla szefa i niech podzieli jak uważa przecież to on ich zatrudnia. Ja jak już będe musiał to tam mu tyle ile sam mam dniówki. Jak przyjsc i coś pomoc przy kościele to Bóg zapłać a oni to tyle golą z parafian za swoją "usługe". Mają tyle za 10h tyg co prezes dużej firmy za ustawowe 40h a ciągle beczą, ale ktos dobrze juz napisał że

jest to wina parafian że dają :wallbash:

chrzciny gram za free

bo są w niedziele a w niedziele zawsze grasz więc głupio brać dodatkowo kase

U mnie chrzty zawsze są w sobotę o 14:00, do tego mam próby ze scholami 3 godziny 2x w tygodniu. Dojeżdżam do pracy 15km dziennie w jedna stronę. Msze mam rano i wieczorem. Ogólnie 7 dni w tygodniu na zawołanie, dodatkowa praca jako kierowca na 1/2 etatu bo nie wyżyje się z samego grania. Na "księdzów" możecie narzekać bo i ja narzekam ale na organistów nie pozwolę no chyba że zdzierają po 300zł to wtedy tak. Ogólnie rzecz biorąc po co komu organista na ślubie? Przecież ludzi masa w kościele, każdy gębę ma i umie odpowiedzieć, zaśpiewać co trzeba ale osobiście się nie spotkałem z czymś takim by ludzie chórem odpowiadali, śpiewali. Jedna czy dwie babcie się odezwą z pod chóru i tyle. U mnie w parafii jest tak że proboszcz do niczego nie zmusza, chcecie organistę to idźcie do niego, nie chcecie nie będzie go i to samo jest z kościelnym. My jako służba kościelna jesteśmy tylko dodatkiem jak podpałka do grila, bez niej też odpali się. Ja sam nalatuje na księży bo 600zł-1000zł to o wiele za dużo jak za godzinę. Za raz ktoś podniesie temat o opodatkowaniu kościoła. Pogratulować tylko temu kto się na to zgodzi bo wtedy msza za 1000zł będzie kosztować oficjalnie 1230zł brutto nic dodać, nic ująć w temacie. Dziękuję za uwagę. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie j**any poborca podatkowy bierze 700zł a za pogrzeb 1200 :decayed:

niech umrze jeszcze dziś w meczarniach !!![br]Dopisany: 18 Listopad 2011, 10:24_________________________________________________

U mojej żony w parafii jak nie masz 1500 zl to ślubu nie dostaniesz ( mała wieś). Zapowiedzi to koszt 150 zł. Stwierdziłem, że musiało by mnie ostro pojebać żeby tyle siana za 40 minut. U mnie w parafii co łaska, ok pomyślałem dostaniesz czysta złotych i będzie git. Przy następnej wizycie już inny ksiądz powiedział, że co łaska ale nie mniej niż 500.. powiedziałem, że mam 300 zł jak chce to niech bierze. Pokręcił nosem i wziął. Ale za to odjebali na koniec numer bo przełożyli nam godzinę ślubu o godzinę wcześniej nie powiadamiając nas o tym :evil: myślałem, że moja matka to proboszcza rozszarpie.

Ktoś dał w łapę bo mu nie pasowała godzina, kurfa do tej pory tocze piane.

Proboszcz oczywiwcie biznesmen ku*** .. Skoda superb salonowa.

sorry ale tylko niepelnosprawny umyslowo bierze slub koscielny jesli widzi ze trzeba za sama msze rzygnac miesieczne zarobki niektorych. Ja jak widze ze w sklepie t-shirt kosztuje 600pln to poprostu sie do niego nie pcham bo mnie nie stac. Jak mnie bedzie stac to za pare skarpet zaplace tysia :good:

Chore jest to jak widze ze ludzie nie chodza do kosciola napierda.laja na ksiezy a potem leca do slubu koscielnego. Po co? bo ludzie widza i mowia? Jebac ludzi, dopoki nie placa za mnie rachunkow nie karmia mnie i nie ubieraja mam w pupie ich zdanie.

PS jak widze na ulicy kolesia w sukience to mysle pedalisko, jak widze faceta w sukience w kosciele to mysle... :decayed:

:polew: :polew: :polew:

dobrze gada :good: polac mu :drunk:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale tylko niepelnosprawny umyslowo bierze slub koscielny jesli widzi ze trzeba za sama msze rzygnac miesieczne zarobki niektorych.

Dlaczego ja musiałem za***rdalać cały miesiąc za 3500 zł..a on by chciał zarobić tyle w jeden dzień na paru ślubach :evil:

Ja to postawiłem sprawę jasno..chcesz to bierz..nie chcesz to out :decayed: Stać mnie było żeby zapłacić więcej..ale po co.. żeby ksiądz rozbijał się furami z salonu? I tak za dobrze mają bo fanatyczne, starsze babki wnukom pieniędzy nie dadzą, a do kościoła połowę renty/ emerytury zaniosą. Na wsiach to już w ogóle masakra.. babki dają..a ksiądz w ogłoszeniach wyczytuje i wyczytuje i wyczytuje..a one siedzą i dyskutują kto ile dał :wallbash: :wallbash:

Racja..jak kogoś autentycznie nie stać to powinien wziąć ślub za darmo.. a tak tysiące osób żyje na kocią łapę bo chcieli by..a nie mają pieniędzy. A jak kogoś stać..to dlaczego ma dorabiać tą czarną mafię :evil: :evil: :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał to nie chodzi o te 1100 mnie akurat stac , bardziej mnie wkurwil ten tekst jak nie masz to wy***rdalaj , ale jak zyjesz bez slubu razem to jest wielkie halo.

Mrogal zyjemy w Panstwie katolickim, nie wiem jak Twoja rodzina ale moja jest katolikami i mimo ze starych mam bardzo ok i nie bylo problemow ze mieszkalem z baba przed slubem ladnych pare lat, to wiem ze nie bylo by im milo jakbym nie wzial slubu, zaczal wychowywac dzieci bez slubu . Nie wiem czy wiesz ale wiaze sie to z brakiem mozliowsci przyjmowania sakramentow przez dziecko , chrzest podobno jeszcze dadza ale z komunia to chyba roznie :gwizdanie: . Mowisz ze jebie Cie to co inni gadaja, ja w przyszlosci na 99 % wracam do Radzynia, pracuje w uslugach i niestety takie gadanie przeklada sie na kase. Bo jesli ludzie o mnie beda gadac negatywnie to niestety odrazu na wejsciu czesc pojdzie do konkurenci bo zyje nie po katolicku. I nie wazne tu bedzie czy jestem za***isty w fachu czy nie , na wstepie bede mial klientele mniejsza. Nie zmnienia to tez faktu ze jestem osoba wierzaca , a nie ma to jednak znaczenia jak wk***ia mnie "Instytucja" Kosciola.

Grzesiek no widzisz my akurat chcielismy aby u nas zaspiewaly dziewczyny z zespolu + plus skrzypce niestey proboszcz powiedzial ze jest rozporzadzenie biskupa ze nie wolno. I co Ty na to ??? Nie dosc ze organista dostal 300 to nie bylo ani ave maryja a jak wychodzilismy z kosciola to k**wa chyba leciala kolenda bo napewno nie bylo to to co powinno....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a. Pogratulować tylko temu kto się na to zgodzi bo wtedy msza za 1000zł będzie kosztować oficjalnie 1230zł brutto nic dodać, nic ująć w temacie.

I tu powinny wejść media i rozdymać temat.. za co ksiądz bierze 1000 zł netto ? Pobór prądu ? czas poświęcony ?

W takim razie ile pobierze prądu zapalenie 3 żyrandoli i 2 mikrofonów na 40 minut, jaka jest "roboczogodzina " księdza ? Powinny być jasno określone stawki i zasady..a nie panoszą się jak chcą i rozbijają furami za nasze pieniądze.

Ja to jestem jednego zdania..chcesz być księdzem, jaja na stół, toporek w dłoń i ognia :evil:

Prosta szata i całkowite odrzucenie tego zła jakim jest bogactwo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja... :wallbash: A do tego wszystko należy im się za free... (i z@jebiste promocje na usługi...) :kwasny

HEH. Przypomniało mi się, jak przyjechał kiedyś batman do kumpla, który ma serwis wulkanizacyjny. Kumpel mu zakołkował oponę, a ten mu "Bóg zapłać" i się odwraca. No to kumpel do niego, że za "Bóg zapłąć" to mu może powietrza dobić, a za kołka należy się (bodajże) 15 pln. Ten się trochę zmieszał, wyciąga portfel i pyta, czy nie da się jakiejś promocji zrobić, no to kumpel wyjął z kubła gwoździa, którego wyciągnął z opony, dał batmanowi i mówi, że to za free :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzesiek no widzisz my akurat chcielismy aby u nas zaspiewaly dziewczyny z zespolu + plus skrzypce niestey proboszcz powiedzial ze jest rozporzadzenie biskupa ze nie wolno. I co Ty na to ??? Nie dosc ze organista dostal 300 to nie bylo ani ave maryja a jak wychodzilismy z kosciola to ku*** chyba leciala kolenda bo napewno nie bylo to to co powinno....

Ja to ogólnie wolałbym se wrzucić coś na CD niż słuchać stękania organisty :good:

Paranoja... :wallbash: A do tego wszystko należy im się za free... (i z@jebiste promocje na usługi...) :kwasny

HEH. Przypomniało mi się, jak przyjechał kiedyś batman do kumpla, który ma serwis wulkanizacyjny. Kumpel mu zakołkował oponę, a ten mu "Bóg zapłać" i się odwraca. No to kumpel do niego, że za "Bóg zapłąć" to mu może powietrza dobić, a za kołka należy się (bodajże) 15 pln. Ten się trochę zmieszał, wyciąga portfel i pyta, czy nie da się jakiejś promocji zrobić, no to kumpel wyjął z kubła gwoździa, którego wyciągnął z opony, dał batmanowi i mówi, że to za free :decayed:

:polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a. Pogratulować tylko temu kto się na to zgodzi bo wtedy msza za 1000zł będzie kosztować oficjalnie 1230zł brutto nic dodać, nic ująć w temacie.

Ja to jestem jednego zdania..chcesz być księdzem, jaja na stół, toporek w dłoń i ognia :evil:

:polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj ze zapłaciłeś im tysiaka :D jak by mi powiedzieli tyle to bym zjadł go śmiechem.

juz nie pamietam dokladnie, ale cos kolo tego, 800 czy jakos tak lacznie wyszlo.

oczywiscie w momencie jak "rezerwowalismy" sobie termin, to nie bylo mowy o takiej kwocie, dopiero pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale tylko niepelnosprawny umyslowo bierze slub koscielny jesli widzi ze trzeba za sama msze rzygnac miesieczne zarobki niektorych.

Dlaczego ja musiałem zasuwać cały miesiąc za 3500 zł..a on by chciał zarobić tyle w jeden dzień na paru ślubach :evil:

Ja to postawiłem sprawę jasno..chcesz to bierz..nie chcesz to out :decayed: Stać mnie było żeby zapłacić więcej..ale po co.. żeby ksiądz rozbijał się furami z salonu? I tak za dobrze mają bo fanatyczne, starsze babki wnukom pieniędzy nie dadzą, a do kościoła połowę renty/ emerytury zaniosą. Na wsiach to już w ogóle masakra.. babki dają..a ksiądz w ogłoszeniach wyczytuje i wyczytuje i wyczytuje..a one siedzą i dyskutują kto ile dał :wallbash: :wallbash:

Racja..jak kogoś autentycznie nie stać to powinien wziąć ślub za darmo.. a tak tysiące osób żyje na kocią łapę bo chcieli by..a nie mają pieniędzy. A jak kogoś stać..to dlaczego ma dorabiać tą czarną mafię :evil: :evil: :evil: :evil:

jak kogos stac to kladzie talzena za pare skarpet, zeby sie ogolic jezdzi do fryzjera codziennie, jada i pije najdrozszy alkohol i ma w d*pie. Jakby mnie bylo stac to bym dupe setkami podcieral i rzucil czarnuchowi-zebrakowi plikiem forsy w ryj :good:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie gadaj ze zapłaciłeś im tysiaka :D jak by mi powiedzieli tyle to bym zjadł go śmiechem.

juz nie pamietam dokladnie, ale cos kolo tego, 800 czy jakos tak lacznie wyszlo.

oczywiscie w momencie jak "rezerwowalismy" sobie termin, to nie bylo mowy o takiej kwocie, dopiero pozniej.

A no to już Twój błąd bo wcześniej się o takie rzeczy pyta :naughty::decayed:

sorry ale tylko niepelnosprawny umyslowo bierze slub koscielny jesli widzi ze trzeba za sama msze rzygnac miesieczne zarobki niektorych.

Dlaczego ja musiałem zasuwać cały miesiąc za 3500 zł..a on by chciał zarobić tyle w jeden dzień na paru ślubach :evil:

Ja to postawiłem sprawę jasno..chcesz to bierz..nie chcesz to out :decayed: Stać mnie było żeby zapłacić więcej..ale po co.. żeby ksiądz rozbijał się furami z salonu? I tak za dobrze mają bo fanatyczne, starsze babki wnukom pieniędzy nie dadzą, a do kościoła połowę renty/ emerytury zaniosą. Na wsiach to już w ogóle masakra.. babki dają..a ksiądz w ogłoszeniach wyczytuje i wyczytuje i wyczytuje..a one siedzą i dyskutują kto ile dał :wallbash: :wallbash:

Racja..jak kogoś autentycznie nie stać to powinien wziąć ślub za darmo.. a tak tysiące osób żyje na kocią łapę bo chcieli by..a nie mają pieniędzy. A jak kogoś stać..to dlaczego ma dorabiać tą czarną mafię :evil: :evil: :evil: :evil:

jak kogos stac to kladzie talzena za pare skarpet, zeby sie ogolic jezdzi do fryzjera codziennie, jada i pije najdrozszy alkohol i ma w pupie. Jakby mnie bylo stac to bym dupe setkami podcieral i rzucil czarnuchowi-zebrakowi plikiem forsy w ryj :good:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał to nie chodzi o te 1100 mnie akurat stac , bardziej mnie wkurwil ten tekst jak nie masz to wy***rdalaj , ale jak zyjesz bez slubu razem to jest wielkie halo.

Mrogal zyjemy w Panstwie katolickim, nie wiem jak Twoja rodzina ale moja jest katolikami i mimo ze starych mam bardzo ok i nie bylo problemow ze mieszkalem z baba przed slubem ladnych pare lat, to wiem ze nie bylo by im milo jakbym nie wzial slubu, zaczal wychowywac dzieci bez slubu . Nie wiem czy wiesz ale wiaze sie to z brakiem mozliowsci przyjmowania sakramentow przez dziecko , chrzest podobno jeszcze dadza ale z komunia to chyba roznie :gwizdanie: . Mowisz ze jebie Cie to co inni gadaja, ja w przyszlosci na 99 % wracam do Radzynia, pracuje w uslugach i niestety takie gadanie przeklada sie na kase. Bo jesli ludzie o mnie beda gadac negatywnie to niestety odrazu na wejsciu czesc pojdzie do konkurenci bo zyje nie po katolicku. I nie wazne tu bedzie czy jestem za***isty w fachu czy nie , na wstepie bede mial klientele mniejsza. Nie zmnienia to tez faktu ze jestem osoba wierzaca , a nie ma to jednak znaczenia jak wk***ia mnie "Instytucja" Kosciola.

Grzesiek no widzisz my akurat chcielismy aby u nas zaspiewaly dziewczyny z zespolu + plus skrzypce niestey proboszcz powiedzial ze jest rozporzadzenie biskupa ze nie wolno. I co Ty na to ??? Nie dosc ze organista dostal 300 to nie bylo ani ave maryja a jak wychodzilismy z kosciola to ku*** chyba leciala kolenda bo napewno nie bylo to to co powinno....

snajper jesli chodzi o dzieci to jestem przeciwny narzucaniu im skazy od urodzenia, dojrzeja zmadrzeja przemysla wiele spraw wiele rzeczy zoabcza jaki sa naprawde i wtedy podejma decyzje czy chca byc katolikami jehowcami czy innymi buddsytami. A tak ciagnie sie za nimi to przez cale zycie. Jak chcrzciny to komunia, jak komunia to bierzmowanie, jak bierzmowanie to i slub, jak slub to chrzicny dziecka i kolko sie zamyka.Jesli beda chcialy beda to czulu w sercu to same poproasza o chrzest. Ja np. nie chodze do kosciola od wielu lat (chyba ze sluby znajomych to posiedze, na tace nie daje bo uwazam ze gej w sukience powienien normalnie wziac sie za robote jak inni ludzie, to wcale nie oznacza ze jestem ateista, nie uwazam instatucji ksiedza i juz. )Milo ? - nie bierzesz slubu dla rodzicow ! To ty z kims bedziesz zyl mieszkal potykal sie codzien z zyciem a nie rodzice. Jesli wziecie slubu polaczyles z interesami i wierzysz w to co robisz to ok. napewno nie bede Cie zmuszal do moich opinii i racji :good: PEACE! :decayed:

Aha

za numer ze skrzypcami i chorem to czarny mafiozo powinien dostac po ryju gdzies po cichutku :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale tylko niepelnosprawny umyslowo bierze slub koscielny jesli widzi ze trzeba za sama msze rzygnac miesieczne zarobki niektorych.

Dlaczego ja musiałem zasuwać cały miesiąc za 3500 zł..a on by chciał zarobić tyle w jeden dzień na paru ślubach :evil:

Ja to postawiłem sprawę jasno..chcesz to bierz..nie chcesz to out :decayed: Stać mnie było żeby zapłacić więcej..ale po co.. żeby ksiądz rozbijał się furami z salonu? I tak za dobrze mają bo fanatyczne, starsze babki wnukom pieniędzy nie dadzą, a do kościoła połowę renty/ emerytury zaniosą. Na wsiach to już w ogóle masakra.. babki dają..a ksiądz w ogłoszeniach wyczytuje i wyczytuje i wyczytuje..a one siedzą i dyskutują kto ile dał :wallbash: :wallbash:

Racja..jak kogoś autentycznie nie stać to powinien wziąć ślub za darmo.. a tak tysiące osób żyje na kocią łapę bo chcieli by..a nie mają pieniędzy. A jak kogoś stać..to dlaczego ma dorabiać tą czarną mafię :evil: :evil: :evil: :evil:

jak kogos stac to kladzie talzena za pare skarpet, zeby sie ogolic jezdzi do fryzjera codziennie, jada i pije najdrozszy alkohol i ma w pupie. Jakby mnie bylo stac to bym dupe setkami podcieral i rzucil czarnuchowi-zebrakowi plikiem forsy w ryj :good:

Mrogal pełen szacun i podpisuje sie pod tym obiema rękami! :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra miałem tego nikomu nigdy nie mówić, ale..

Moskal był kiedyś księdzem :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra miałem tego nikomu nigdy nie mówić, ale..

Moskal był kiedyś księdzem :evil: :evil:

:shocked:

ciekawe co go nawróciło ze złej sciezki :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...