Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Duże spalanie


Ustilago

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,ja też jestem posiadaczem a4 [ABC] quattro z manualną skrzynią i też w gazie,równierz mi pali jak zwariowany.Na początku też prubowałem coś z tym zrobić ale na marne.Po prostu one tyle palą(w mieście też mi pali ok 20l ,a na autostradzie w miare spokojnie przy 160km/h ok 15l). Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumplowi w ABC po miescie palił 18-20l przy normalnej jezdzie a na trasie 12-14l.

Opony przód 215, tył 225 i na manualu, tak palą niestety :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie tak samo abc automat ośka z przodu 225 z tyłu 235 i nieważne czy klima czy nie, miasto czy trasa, lpg czy pb zawsze 20l/100km sprawdzalem błędy, wymieniłem filtry, wymieniłem sondy, dawałem do regulacji, sprawdzałem szczelność układu i jeden h...... kiedyś na niemieckiej stronce przeczytałem ze częstą przyczyną dużego spalania w silniku abc jest sparciała uszczelka mieszczaca się na końcu rury idącej z filtra powietrza do kolektora ssącego... newer mor lpg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje audi pali na felach 17" 225-trasa ok 12 a w miescie to roznie od 14 do nawet 20, instalacja gazu Prins,a tak po za tym to w silniku ABC niema przeplywomierza tylko komputer przybiera wartosc z kolektora ssacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładny wynik. Moja łykła by więcej,ale ty nie masz gazu i quattro.

Może w 11 albo 12 na sto bym się zmieścił przy tej prędkości.

pamietaj ze moja jest w automacie no i jak wjechałem na miasto zrobiłem 50 km od razu 12 na tapecie średniego spalania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to mnie panowie przerazu mnie motor 2,6 ABC instalacja kotlec necam spalanie w miescie na poziomie 14 litrow a trasa około 11 jadac 120 140 czasmi jak jade spokojnie nie butujac potrafi zejsc do 10l dodam tylko ze kapcie standart 205

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja myślę, że jednak spalanie w największej mierze zależy od sposobu jazdy. Chociaż na pewno napęd quattro jak i szerokie kapcie to zawsze większe opory i ma znaczenie. Moje auto spala średnio pomiędzy 12,5 a 13,5 l/100km LPG trasa mieszana a dojeżdżam codziennie 30 km do pracy w jedną stronę. Oczywiście oponki 205 (kompromis pomiędzy wyglądem a praktyką). Zauważyłem jednak - stosując różne techniki jazdy, że silnik ABC najlepiej czuje się w okolicach 2500-3500 obr/min wtedy dość ładnie przyśpiesza i w miarę mało pali. Utrzymując niższe obroty da się jechać dynamicznie jednak spalanie podobne. Powyżej 4000 obr/min zaczyna zasysać paliwo jak szalony. Dużo paliwa na pewno da się zaoszczędzić kiedy hamuje się silnikiem czyli hamulec wtedy kiedy jest konieczny. A z doświadczenia wiem że auta 6 cylindrowe ładnie same potrafią wytracać prędkość przy "dojazdach". Znam takich którzy nie wiedzą co to redukowanie biegów potrafią tylko rozpędzać auta i hamować a potem mówią że coś nie tak bo auto dużo pali a klocki wymieniają co 15-20 tys.km. Takie są moje przemyślenia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...