Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki ekspres ciśnieniowy do kawy kupić ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może orientuje się ktoś w temacie ekspresów ciśnieniowych do kawy ? :cool1:

Zbliża się koniec roku i w ramach podniesienia kosztów firmy ( FV ) chciałbym kupić ekspres ciśnieniowy do kawy, ale w temacie jestem zielony. :embarrassed:

Zdecydowanie wystarczy 1 stanowiskowy, bo rzadko kiedy robię w tej samej chwili więcej niż 1 filiżankę kawy. Nie musi mieć żadnych bajerów, po prostu oby zrobił dobrą kawę powiedzmy do 4 filiżanek dziennie, więc nie będzie on intensywnie używany:)

Nie wiem ani jaka marka jest dobra ani ile powinien mieć barów ? Chyba dość dobrej jakości są maszyny KRUPS, DeLonghi, a może jakieś inne ? :mysli:

Interesuje mnie też później kwestia zakupu kawy, bo niektóre same mielą kawę, niektóre nie a jeszcze inne są na jakieś kapsuły ? :gwizdanie:

No i podstawowa sprawa: budżet- nie wiem w sumie jaką kwotę na to przeznaczyć ?? 500zł czy za mało, może troszkę dołożyć ?

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cos porzadnego to musisz wydac przynajmniej 2000zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz cos porzadnego to musisz wydac przynajmniej 2000zl

no i w tym właśnie jest problem, bo jest wiele ekspresów nawet po kilka tys :gwizdanie: , ale wydać 3-4K, żeby sobie to postawić i dla 2-3 osób kawę robić to średnio mi się uśmiecha :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł kupisz jedynie ekspres na kawę mieloną, który trzeba za każdym razem zasypywać kawą, ubijać i płukać po każdej zrobionej filiżance.Jest to trochę czasochłonne i kłopotliwe jeśli musisz zrobić kawę jak masz np. gości. Ale jeśli robisz w większości pojedyncze filiżanki to powinien ci wystarczyć. Podane przez ciebie marki są całkiem ok.

Ja osobiście poleciłbym ekspres z młynkiem który zasypujesz kawą ziarnistą, a całą resztę robi ekspres. Ma on także zasobnik na fusy który opróżnia się co kilka filiżanek. Ale taki ekspres to już inna półka cenowa bo zaczynają się one od około 1500 zł. Tutaj polecam np. SAECO. Jeśli chodzi o ciśnienie to większość ekspresów ma 15 BAR i to w zupełności wystarcza, a co smaku kawy to tu największe znaczenie ma sama kawa, a nie ekspres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz robic koszty to kup auto najlepiej z VAT1 i narobisz ich do bolu

paliwo, czesci, amortyzacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz robic koszty to kup auto najlepiej z VAT1 i narobisz ich do bolu

paliwo, czesci, amortyzacja

ale AUDI już rozliczam jako auto firmowe, a drugie auto w firmie nie przejdzie :chytry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanów się czy warto dla kilku kaw kupować ekspres ciśnieniowy, kolbowy

dobry ekspres kosztuje ale również MUSI mieć gorącą wodę, więc grzanie kilkanaście-kilkadziesiąt minut, bo tyle z reguły trwa pierwsze nagrzanie zbiornika powoduje, że koszt kawy nie umywa się do zysku(smaku)...

sam interesowałem się kupnem i studiowałem intensywnie to forum.... http://caffeprego.pl/phpBB3/

zdecydowałem się w końcu na zwykły z marketu choć markowy

Ekspres-do-kawy-Krups-KP1006_Krups,images_big,9,MIX_103225.jpg

kawa zawsze świeża chociaż w kapsułkach, grzeje się tylko 30 sek...

co nie zmienia faktu, że wciąż marzy mi się taki....

1040XLarge.gif

ale do TEGO.... potrzeba dobrego młynka, który kosztuje mnie mniej niż ekspres, no i dobrej kawy...ale ta znowu zależy od upodobań...

na szczęście są sklepy w których możemy spokojnie kupić po kilka deko i wypróbować co nam smakuje

poczytaj sobie to forum....tam łatwiej będzie ci uzyskać odpowiedź

zresztą jak kupisz pierwszy taki ekspres to sam określisz czy ci wystarczy czy chcesz kolbowy

pozdrawiam gregor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawa po zmieleniu traci szybko aromat dlatego najlepiej mielić ją tuż przed zaparzeniem. Można oczywiście kupić osobny młynek ale wygodniej mieć ekspres z wbudowanym. Od około 8 lat używam w domu Saeco Incanto. Prawdziwy wół roboczy. Do tej pory produkują ten model i bardzo go polecam. Uczulam, że jak zaczniesz pić regularnie kawę z wkspresu ciśnieniowego przestanie Ci smakować kawa zaparzana w tradycyjny (zalewany) sposób lub różnego rodzaju kawy rozpuszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 zł kupisz jedynie ekspres na kawę mieloną, który trzeba za każdym razem zasypywać kawą, ubijać i płukać po każdej zrobionej filiżance.Jest to trochę czasochłonne i kłopotliwe jeśli musisz zrobić kawę jak masz np. gości. Ale jeśli robisz w większości pojedyncze filiżanki to powinien ci wystarczyć. Podane przez ciebie marki są całkiem ok.

Ja osobiście poleciłbym ekspres z młynkiem który zasypujesz kawą ziarnistą, a całą resztę robi ekspres. Ma on także zasobnik na fusy który opróżnia się co kilka filiżanek. Ale taki ekspres to już inna półka cenowa bo zaczynają się one od około 1500 zł. Tutaj polecam np. SAECO. Jeśli chodzi o ciśnienie to większość ekspresów ma 15 BAR i to w zupełności wystarcza, a co smaku kawy to tu największe znaczenie ma sama kawa, a nie ekspres.

Ja również polecam Saeco, mam w firmie taki właśnie z młynkiem i zasobnikiem na fusy. W mojej firmie mało kto pił kawę, po zakupie tego ekspresu zaczęli wszyscy- bo jest po prostu bardzo dobra. Grzeje wodę błyskawicznie. Niestety kolega kupił ten ekspres na wyprzedaży w MediaMarkt za około 1600 zł. Nie wiem czy to wina MM, ale w ciągu 2 lat już 3 razy z jakimiś pierdołami ekspres lądował w serwisie gwarancyjnym. Smak zależy od kawy głównie, w dobrym sklepie z ekspresami dorzucą Ci parę próbek różnych kaw. Ja i tak ostatecznie kupowałem je przez Allegro w większych ilościach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GreGoriO, ten pierwszy czerwony to co za maszyna ? Z tego co mi się kojarzy to chyba ten dość popularny w marketach sprzęt na

kapsuły ? Jesteś z tego zadowolony? Ta kawa w kapsułach jest już przygotowana prosto do włożenia do maszyny czy jak to się odbywa ?

Kawa po zmieleniu traci szybko aromat dlatego najlepiej mielić ją tuż przed zaparzeniem.

fakt, istotna uwaga :mysli:

Od około 8 lat używam w domu Saeco Incanto. Prawdziwy wół roboczy.

z tego co patrzyłem na allegro to nowy kosztuje znaczne pieniądze (dobrze ponad 1K lub nawet 2 K), a na używany z allegro raczej bym się nie zdecydował, bo nie jestem w stanie zweryfikować nawet przybliżonego stanu :gwizdanie:

Uczulam, że jak zaczniesz pić regularnie kawę z wkspresu ciśnieniowego przestanie Ci smakować kawa zaparzana w tradycyjny (zalewany) sposób lub różnego rodzaju kawy rozpuszczalne.

heh to podobnie jak z AUDI, jak zaczynasz nim jeździć to wiele innych aut wymięka :decayed:

obecnie pijam kawę (chociażby Jacobs Kronung) parzoną w takim wynalazku:

bodumchambordcoffeepres.jpg

i w sumie jest niezła, chociaż nie ma co jej porównywać np. do espresso serwowanej we Włoszech, bo to inna liga, ale nie o to chodzi

po prostu chcę się upewnić i dowiedzieć czy wydając powiedzmy max. 1000 PLN brutto za nowy sprzęt jestem w stanie kupić jak wnioskuję z w/w wypowiedzi ekspres z młynkiem, dość szybki i czerpać dzięki niemu przez co najmniej kilka ładnych lat przyjemność ze świeżej i smacznej kawy :) , a kupić aby kupić to przecież bez sensu, tym bardziej jak przygotowanie kawy miałoby zajmować kilkanaście minut :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolony, chociaż mam do wyboru tylko kilka smaków ... https://www.dolce-gusto.pl/PL/Pages/Home.aspx

ale ekspres to KRUPS czyli marka znana. jak na pierwszy zakup uważam zupełnie wystarczający...

tak dokładnie...kapsułki wkłada się do ekspresu w deklu jest igła od wody która przebija foliowy korek, wtedy załączasz i kawa się leje do filiżanki.

jedyną wadą jaką zauważyłem w tego typu ekspresach to to, że nie możesz dozować wody, musisz pilnować żeby nie przelać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad roku używam Siemensa TK 58001, wtedy kosztował coś ok 2,2kzł, teraz pewnie potaniał, może pojawi się też jakaś bożonarodzeniowa promocja.. Ma wbudowany młynek do mielenia kawy, ale można też wsypywać mieloną do drugiego podajnika, z bajerów to system podgrzewania filiżanek, możliwość zaparzania dwóch kaw na raz, dysza do zasysania i spieniania mleka, regulowana wysokość nalewania (przydatne jak masz wysokie zbajerzone wąskie filiżanki np. do latte), regulowana ilość wody, regulowana moc kawy, możliwość lania samej gorącej wody (dobre jak ktoś chce herbatę a jesteś leniwy i nie chce się nastawiać czajnika heh), podświetlenie diodowe nalewaka i takie tam duperele. Co do szybkości - nie mierzyłem nigdy ale zrobienie kawy zajmuje z pewnością nie więcej niż 2-3minuty wliczając mielenie i podgrzewanie. Jestem mega-zadowolony, zero problemów z obsługą, normalnie robi w ciągu dnia ok. czterech kaw ale są dni, że i po kilkanaście, a gdy wypadają rodzinne imprezki typu święta to pewnie i kilkadziesiąt. Jakiego byś ekspresu nie wybrał to największe znaczenie ma chyba jednak sama kawa - tu akurat ceny są wyznacznikiem, a nie są niskie w przypadku dobrych kaw, warto używać alledrogo.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja niedawno kupiłem Krups'a Nescafe Dolce Gusto Kp2106 i ogolnie jak na te pieniadze (350) jestem zadowolony. Jedyny mankament ze to malo ekonomiczne jest (kapusły), ale kawka daje rade. Wiec moge polecic :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam od miesiąca Bosch Tassimo 4012. Jest na kapsuły, które może nie są tanie. Ale przy ilości 3-4 kaw dziennie nie zbiedniejesz :)

Kawa daję radę.... ja mogę śmiało polecić.

pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisza, za 500zl kupisz ekspres bez mlynka, ale warto kupic i taki :wink4: Zreszta widzial ktos we Wloszech w barze ekspres z mlynkiem? hehe Faktycznie, dla nas mniej wygodny, a polecane firmy to krups, de longhi i saeco. Kupilem saeco nina jakies pol roku temu i nie ma z nim zadnych klopotow, poza zbiornikiem na wode z tylu...Delikatnie irytujaca sprawa za kazdym razem odsuwac ekspres zeby wyciagnac pojemnik... W rodzinnym domu mam krupsa, kosztowal podobne pieniadze, chodzi 4 rok i zero problemow, poza jedna uszczelka ktora trzeba bylo wymienic(koszt 25zl) bo puszczal cisnienie bokiem :wink4: No i pojemnik na wode wyciagany do gory, o wiele wygodniejsza sprawa :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz robic koszty to kup auto najlepiej z VAT1 i narobisz ich do bolu

paliwo, czesci, amortyzacja

ale AUDI już rozliczam jako auto firmowe, a drugie auto w firmie nie przejdzie :chytry:

nie wiem czemu masz objekcje, ja mam dzialanosc jedno osobowa, audi wrzucone w firme i dodatkowo pande van z wbitym vat1 i wszelkie koszty robie jak chce do samochodu:)

co od ekspresu, to dla 4 kaw dziennie nie wydalbym kasy na ekspres, nawet tysiaka, na zadnego krupsa ani tym podobne.

nie jestem jakims kawoszem, najczesciej pije rozpuszczalna nescaffe z mlekiem, ale ostatnio kumpla ojcicec kupil najnowszy ekspres z firmy tchibo, model caffessimo, czy jakos tak, napilem sie z niego kawki i szalu nie robila mowiac szczerze.

dla zrobienia samego kosztu wolalbym kupic cos innego, a po dobra kawe poszedlbym do przytulnej kawiarni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianus piles kawe z kapsulek to sie nie dziwie :wink4: Dobra zmielona lavazza lub jeszcze lepiej mlynek i ziarnista swiezo mielona + express za 500zl i na prawde warto dla tych 4kaw dziennie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianus piles kawe z kapsulek to sie nie dziwie :wink4: Dobra zmielona lavazza lub jeszcze lepiej mlynek i ziarnista swiezo mielona + express za 500zl i na prawde warto dla tych 4kaw dziennie :naughty:

czyli jednak jest istotna różnica pomiędzy kawą zmieloną z ekspresu a kawą z kapsułki nawet dla "zielonego" w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrianus piles kawe z kapsulek to sie nie dziwie :wink4: Dobra zmielona lavazza lub jeszcze lepiej mlynek i ziarnista swiezo mielona + express za 500zl i na prawde warto dla tych 4kaw dziennie :naughty:

czyli jednak jest istotna różnica pomiędzy kawą zmieloną z ekspresu a kawą z kapsułki nawet dla "zielonego" w temacie?

nawet dla mnie laika w kwestii kawy roznica jest dosc mocno wyczuwalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1000 powinieneś kupic SAECO z mlynkiem. Ja tak zrobiłem 2 lata temu i nie żałuje. Kawa w ziarnach lavazza, albo dalmayar. Od 50-70zl za kg. Starczy Ci na 3-4 tygodnie.

Na kapsułki jest tańszy, ale kapsułki drogie. Wychodzi i tak znacznie taniej niż na kawę ziarnistą. W smaku spoko, ale co ziarno to ziarno.

No i w końcu na zwykłą kawę mieloną. Tani, prosty, ale uciążliwy w obsłudze. Kawa spoko.

W każdym przypadku zainwestuj w dzbanek z filtrem, np. Brita, nie będzie problemu z kamieniem.

Na pewno nie bierz zelmera.

Ciśnienie minimum 15 bar.

Do firmy wziąłbym na kapsułki lub na mieloną. Z młynkiem to koszt minimum 1kpln, a taki nadaje się chyba i tak tylko do domu, zależy od pracownikow.

Możesz jeszcze kupic pozadny przelewowy, tez jest spoko.

A do takiego na kawę mieloną można stosować kawę w torebkach (jak herbata saga:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...