Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia


wicior123

Rekomendowane odpowiedzi

Wla

no ja na nowym FEBI zrobiłóem już 35tyś w niecały rok i zaczyna delikatnie stukać muszę zatem sprawdzic te gałki :wallbash:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 19:13_________________________________________________byłem dzisiaj na szarpakach, diagnosta stwierdził że ni ma żadnych luzów :wallbash: już wariacji dostaję bo stuki są, co o tym myślicie :mysli:

Mam ten sam problem. Zawieche wymienilem w tamtym roku. Przejechalem moze z 4tys i mam odczucie z w przednim prawym kole cos mi stuka przy dziurach. Wczesniej tak nie bylo. Kiera nie trzesie. Nie orientuje sie co tam jest na przodzie w zawieszeniu. Moze jakies gumy trzeba wymienic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli słychać skrzypienie i tarcie to proponuje szybką wymiane wahaczy najlepiej całego kompletu. Najlepiej wtedy wymienić tez amory.Wymiana pojedyńczych wahaczy to zabieg na krótką mete.Można to zrobic jeżeli jesteśmy w sytuacji bez wyjścia,np.:awaria na trasie,itp.

Będziesz wymieniał po sztuce to w roku wyjdzie od 2 do 4 a przy tym te co jeszcze są dobre dostaną po pupie.Lepiej kupić komplet,taniej wyjdzie i jednorazowa wymiana.

Amory tez mają wpływ na szybsze wybijanie wahaczy dlatego warto wymienić.

A ja jestem tego samego zdania. Wymieniam komplet (na MS) i czekam aż się rozpadną. na 80 tys jest gwarancja lub 2 lata więc jak padną wcześniej mam plan żeby założyć ten jeden z demontażu i na uszkodzony oddać na gwarancję. Zrobiłem już na MS 60 ty i cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam stare elementy to można tak zrobić jak pisze

miły
ale co mam wymontować bo nikt nie wie co stuka :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jak nic w zawieszeniu to może że akumulator się poluzował (były już tutaj takie przypadki), ogólnie to szukaj nie koniecznie w zawieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jak nic w zawieszeniu to może że akumulator się poluzował (były już tutaj takie przypadki), ogólnie to szukaj nie koniecznie w zawieszeniu.

pisałem że tylko na skręconych kołach i tylko na dziurach na płaskiej powierzchni :no: aku odpada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :hi: tak sie zastanawiam ile wytrzyma "ori" lemfonder made in germany bo wlasnie wymienilem calutki nowy komplet 8 wahaczy 2 laczniki i 2 galki lemfondera :) moze ktos mial lub ma takie cos ?? [br]Dopisany: 13 Styczeń 2011, 20:58_________________________________________________...a na dziurach przy skrecie to gorny wahacz bynajmniej ja tak mialem :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zostaly dokrecone na chama jak auto stalo na kolach w pozycji neutralnej??Bo jak na podnosmiku ktos dokrecil to kazde wahacze padna w kilka tys km :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wla

no ja na nowym FEBI zrobiłóem już 35tyś w niecały rok i zaczyna delikatnie stukać muszę zatem sprawdzic te gałki :wallbash:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 19:13_________________________________________________byłem dzisiaj na szarpakach, diagnosta stwierdził że ni ma żadnych luzów :wallbash: już wariacji dostaję bo stuki są, co o tym myślicie :mysli:

Mam ten sam problem. Zawieche wymienilem w tamtym roku. Przejechalem moze z 4tys i mam odczucie z w przednim prawym kole cos mi stuka przy dziurach. Wczesniej tak nie bylo. Kiera nie trzesie. Nie orientuje sie co tam jest na przodzie w zawieszeniu. Moze jakies gumy trzeba wymienic ?

no ja na nowym FEBI zrobiłóem już 35tyś w niecały rok i zaczyna delikatnie stukać muszę zatem sprawdzic te gałki :wallbash:[br]Dopisany: 12 Styczeń 2011, 19:13_________________________________________________byłem dzisiaj na szarpakach, diagnosta stwierdził że ni ma żadnych luzów :wallbash: już wariacji dostaję bo stuki są, co o tym myślicie :mysli:

Czyli masz taką samą sytuacje jak ja miałem wszystko okej a puka, trzeba jeździć jak się bardziej wyrobi to będzie wiadomo co, zacytuje swojego kolegę diagnostę "podgłoś radio" :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty nie jedź do diagnosty tylko do mechanika. Te ich urządzenia to się nadają do d*py. A jeszcze jak się dowiedziałem że diagnostą może być polonista to już mnie nie dziwi "fachowość" diagnostów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na trzech stacjach diagnostycznych i nic nie znaleźli. Sam zacząłem szukać w różny sposób: na uniesionym przodzie, podstawiałem podpórkę pod dolny wahacz do którego jest przykręcony amorek i nic, a gdy opuściłem samochód na koła kluczem do kół tak jakby dokręcając złapałem za górne wahacze i wyczułem luz na jednym z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe.Tyle co najmniej bys zaplacil za ori febi a wymiana to dodatkowe 1000 zł na warsztacie.1700 za zawiasy febi to juz po znizkach chyba bo normalnie to 2200.Na allegro jest febi za 1200 ale to na pewno nie jest oryginal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe.Tyle co najmniej bys zaplacil za ori febi a wymiana to dodatkowe 1000 zł na warsztacie.1700 za zawiasy febi to juz po znizkach chyba bo normalnie to 2200.

mam Ci przesłać rachunek czy jak :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz.Chodzi o to,ze to nie oryginalne febi.Jezeli wymieniales na warsztacie to tausena musisz dac za robote.Wychodzi na to,ze zawias kosztowal 700 a za to to wiadomo co mozna kupic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za wymianę dałem 200 ori Lemy kosztują 1800pln :gwizdanie:

nasi klienci kupią poniżej 1450 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co oferuja na allegro itp. to chiniole. U siebie wymienialem zawias i moglem kupic ori febi ale cena tak jak mowilem ok. 2000. Zdecydowalem sie na fortuna line bo dla mnie nie ma roznicy czy chiniol febi czy fortuna.Roznica tylko w cenie a ,ze sam montowalem takze kilka stowek zostalo w kieszeni.200 za wymiane to po dobrej znajomosci musiales robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko co oferuja na allegro itp. to chiniole. U siebie wymienialem zawias i moglem kupic ori febi ale cena tak jak mowilem ok. 2000. Zdecydowalem sie na fortuna line bo dla mnie nie ma roznicy czy chiniol febi czy fortuna.Roznica tylko w cenie a ,ze sam montowalem takze kilka stowek zostalo w kieszeni.200 za wymiane to po dobrej znajomosci musiales robic.

Fortuna -przecież oni soki robili a co to w ogóle jest za firma luuuuuudzie :shocked:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...