Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] Opóźniona reakcja na puszczenie gazu.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Co moze byc powodem opoznionej reakcji na puszczenie pedalu gazu?

Puszczam gaz, wciskam sprzeglo i obroty ida w gore jak bym przytrzymywal gaz przy zmianie biegow. Troche to irytujace.

Opublikowano

może idą w góre z powodu skrzyni biegów :mysli:,którą wyłączasz wciskając sprzegło i w tym momencie silnikowi lżej...

Opublikowano

Jak spotkałem się z takim przypadkiem to wtedy wina leżała po stronie czujnika położenia pedału gazu.

Opublikowano
  • Autor

może idą w góre z powodu skrzyni biegów :mysli:,którą wyłączasz wciskając sprzegło i w tym momencie silnikowi lżej...

No to koszta bylyby juz wysokie zapewne. Zmiana skrzyni?

Jak spotkałem się z takim przypadkiem to wtedy wina leżała po stronie czujnika położenia pedału gazu.

Przypadek identyczny? Czujnik polozenia pedalu gazu mozna w sumie samemu wymienic, koszta niewielkie wiec moge probowac.

Opublikowano

Do tego dochodziła również spóźniona reakcja na wciśniecie pedału

Opublikowano

Można zobaczyc z Vag jak działa pedał gazu i wtedy myśleć co to może byc i jakie koszta... Pozdro

Opublikowano

Może pompa już coś szwankuje, albo wtryski podlewają? :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Można zobaczyc z Vag jak działa pedał gazu i wtedy myśleć co to może byc i jakie koszta... Pozdro

jak to dokladnie sprawdzic?

Może pompa już coś szwankuje, albo wtryski podlewają? :mysli:

Tez VAGiem chyba sie sprawdzi?

Jak tak to prosze napiszscie co dokladnie w VAGu sprawdzac.

p.s> tutaj zapodalem logi:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=232457.0

tylko nie wiem czy ktorys sie w ogole nada... do powyzszego problemu :mysli:

Opublikowano

kolego a wymieniałeś może ostatnio jakoś filtr paliwa? wiem że dziwnie zabrzmi ale to też może być przyczyną....

Opublikowano

musisz zobaczyć czujnik położenia gazu, bo on pewnie widział już swoje i mógł zachorować :)

Opublikowano

musisz zobaczyć czujnik położenia gazu, bo on pewnie widział już swoje i mógł zachorować :)

Razem z pedałem jest? Czy potencjometr sam można wymienić?

Opublikowano

czujniki są w kręconę w podstawę pedałów. Tak więc odkręcasz stary wkręcasz nowy na odpowiednią odległość i jest gotowe ale jeśli wyskoczył Ci błąd to musisz go skasować po wymianie bo inaczej nie zadziała.

mały :ot:

Ja tak miałem w przypadku czujnika położenia pedału hamulca bo mi padł i paliło bezpieczniki. Wymieniłem czujnik i nie skasowałem błędu i dalej mi paliło bezpiecznik ale skasowałem potem błąd i zaczął stop świecić.

Opublikowano

sprawdź czujnik położenia pedału sprzęgła

Opublikowano

Po wymianie robi się vagiem kalibrację położenia pedału.. Zaczynaj od tego jak nie pomoże to wtedy bym myślał o nastawniku w pompy wtryskowej. Wesołych..

Opublikowano

ja stawiam nastawnik

Opublikowano

w byłym golfie mk3 1Z miałem potencjometr przestawiony w nastawniku... czasem pózno reagował na gaz,trzymał obroty a czasem spózniał sie z odejmowaniem gazu.

Opublikowano

Mcboss zrob loga 001 na zaplonie,001 statyczny,000BS.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Ja w swoim aucie miałem podobnie podczas dość żwawej jazdy gdy wciskałem sprzęgło obroty "podbijały" jeszcze w górę kilka milimetrów po czym dopiero opadały problem leżał po stronie czujnika położenia pedału sprzęgła.

Pozdrawiam :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.