Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zanim coś kupisz na forum - lista nierzetelnych sprzedawców


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbyście mieli problem z jakimkolwiek oszustwem wynikającym z treści art. 286 par. 1 k.k. to zapraszam na PW, mam z tym do czynienia od 10 lat także jakąś widzę posiadam.

Mogę tylko dodać, że w przypadku oszustw za pomocą portali aukcyjnych posiadając dane sprzedającego, który nie wywiązał się z zawartej "umowy" przed odwiedzinami na Policji bądź w Prokuraturze celem zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, wyślijcie za potwierdzeniem odbioru (żółta zwrotka) ostateczne wezwanie do zapłaty w którym wyznaczacie np. 7 dni (od daty doręczenia) do odesłania na wskazane swoje konto wpłaconych pieniędzy (+ swoje dane teleadresowe). W większości przypadkach i tak to nie przynosi skutku ale wówczas organy ściganie nie będą nam kazały i tak tego robić co powoduje wydłużenie sprawy. Ponadto warto "kolesia" wpisać w google, może już ktoś go ściga w Polsce i wówczas w formie pisemnej zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa można wysłać bezpośrednio do zainteresowanej jednostki Policji bądź Prokuratury.

I jeszcze jedno Policja jak i Prokuratura muszą przyjąć nasze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, mogą jedynie wydać postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia/śledztwa, umorzyć postępowanie przed wszczęciem, wpisać sprawę do rejestry przestępstw, sporządzić akt oskarżenia, itp ...

Przy oszustwach ponadto nie rozróżniamy wykroczeń czyli szkody do 250 złotych, ponieważ za każdym razem jest to oszustwo z art. 286 par. 1 k.k. nawet przy kwocie złotówki (w większości jednak umarzana prze Prokuraturę z uwagi na znikomą szkodliwość społeczną)

:thumbup1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z przeniesienia tematu, a zatem mozliwosci wypowiedzenia sie w tym temacie, ponawiam tutaj moje pytanie, gdyz na zadne z kilku moich pW nie odpowiedziano.

Lista osób, które nie wywiązały się w jakikolwiek sposób z transakcji kupna/sprzedaży lub zrobiły to niezgodnie z umową

1. Jawor36 - http://a4-klub.pl/members/jawor36-71631/

Moje pytanie brzmi, na jakiej podstawie jestem na liscie osob, ktore nie wywiozaly sie z umowy lub zrobily to nie tak jak powinno? Winien bylem, owszem, pare ladnych tygodni temu, moze trzem osobom, z ktorymi to doszedlem do kompromisu (wysylajac towar ktory mial byc wyslany wczesniej) lub oddajac gotowke z powodu nie zadowolenia z jakosci towaru. Jestem na liscie od samego poczatku, wpisany jako oszust, ktory nadal komus jest cos winien. Nikomu nie jestem nic winien od dawien dawna i nie chce, zeby ktos przyklejal do mnie kartke z napisem uwazajcie na niego bo zrobil ludzi w konia i nie odzyskali oni swoich pieniedzy. Z umow sie wywiozalem dawno, a towar czy tez pieniadze odzyskali oni zaraz po tej calej aferze jaka zrobilo forum. Szczegolnie dzieki ludziom, ktorzy ni jak nie mieli nic wspolnego ze sprawa.

Poza tym, czy po takim incydencie nie moge liczyc chocby na odpowiedz na moje PW wyslane do Ciebie Hugo? Polecialo kilka wiadomosci, nie otrzymalem odpowiedzi na zadna. Zrozumialem blad jaki popelnilem, ale zeby nie miec na tyle powazania mojej osoby, by nie warto do mnie odpisywac na Pw, ktore zawieraly szczere checi poprawy mojej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z przeniesienia tematu, a zatem mozliwosci wypowiedzenia sie w tym temacie, ponawiam tutaj moje pytanie, gdyz na zadne z kilku moich pW nie odpowiedziano.
Lista osób, które nie wywiązały się w jakikolwiek sposób z transakcji kupna/sprzedaży lub zrobiły to niezgodnie z umową

1. Jawor36 - http://a4-klub.pl/members/jawor36-71631/

Moje pytanie brzmi, na jakiej podstawie jestem na liscie osob, ktore nie wywiozaly sie z umowy lub zrobily to nie tak jak powinno? Winien bylem, owszem, pare ladnych tygodni temu, moze trzem osobom, z ktorymi to doszedlem do kompromisu (wysylajac towar ktory mial byc wyslany wczesniej) lub oddajac gotowke z powodu nie zadowolenia z jakosci towaru. Jestem na liscie od samego poczatku, wpisany jako oszust, ktory nadal komus jest cos winien. Nikomu nie jestem nic winien od dawien dawna i nie chce, zeby ktos przyklejal do mnie kartke z napisem uwazajcie na niego bo zrobil ludzi w konia i nie odzyskali oni swoich pieniedzy. Z umow sie wywiozalem dawno, a towar czy tez pieniadze odzyskali oni zaraz po tej calej aferze jaka zrobilo forum. Szczegolnie dzieki ludziom, ktorzy ni jak nie mieli nic wspolnego ze sprawa.

Poza tym, czy po takim incydencie nie moge liczyc chocby na odpowiedz na moje PW wyslane do Ciebie Hugo? Polecialo kilka wiadomosci, nie otrzymalem odpowiedzi na zadna. Zrozumialem blad jaki popelnilem, ale zeby nie miec na tyle powazania mojej osoby, by nie warto do mnie odpisywac na Pw, ktore zawieraly szczere checi poprawy mojej sytuacji?

Ale w czym masz problem? Bo ja osobiscie kilka tyg. na towar bym nie czekal. Kupuje cos od kogos i chce ten towar w miare szybko a nie czekac nie wiem ile. Nie masz czasu na wysylki i zaniedbujesz ludzi wiec tu jestes. Osobiscie nie kupilem od ciebie niczego ale przegladalem watek i wypowiedzi ludzi wiec nie ma zmiluj!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokłanie liczy się ogólne podejście Jawor więc teraz nie skomlej i się nie użalaj że wieszają na Tobie psy, piszesz że Ciebie prezes nie darzy szacunkiem bo nie odpowiada na pw, a Ty jak w c**ja waliłeś wysyłałeś towar nie zgodny z opisem i jeszcze wielce obrażony byłeś jak ktoś powiedział że towar lipny bo Ty wysłałeś elegancki to teraz lepiej się tu nie pultaj kara jakaś musi być:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z przeniesienia tematu, a zatem mozliwosci wypowiedzenia sie w tym temacie, ponawiam tutaj moje pytanie, gdyz na zadne z kilku moich pW nie odpowiedziano.
Lista osób, które nie wywiązały się w jakikolwiek sposób z transakcji kupna/sprzedaży lub zrobiły to niezgodnie z umową

1. Jawor36 - http://a4-klub.pl/members/jawor36-71631/

Moje pytanie brzmi, na jakiej podstawie jestem na liscie osob, ktore nie wywiozaly sie z umowy lub zrobily to nie tak jak powinno? Winien bylem, owszem, pare ladnych tygodni temu, moze trzem osobom, z ktorymi to doszedlem do kompromisu (wysylajac towar ktory mial byc wyslany wczesniej) lub oddajac gotowke z powodu nie zadowolenia z jakosci towaru. Jestem na liscie od samego poczatku, wpisany jako oszust, ktory nadal komus jest cos winien. Nikomu nie jestem nic winien od dawien dawna i nie chce, zeby ktos przyklejal do mnie kartke z napisem uwazajcie na niego bo zrobil ludzi w konia i nie odzyskali oni swoich pieniedzy. Z umow sie wywiozalem dawno, a towar czy tez pieniadze odzyskali oni zaraz po tej calej aferze jaka zrobilo forum. Szczegolnie dzieki ludziom, ktorzy ni jak nie mieli nic wspolnego ze sprawa.

Poza tym, czy po takim incydencie nie moge liczyc chocby na odpowiedz na moje PW wyslane do Ciebie Hugo? Polecialo kilka wiadomosci, nie otrzymalem odpowiedzi na zadna. Zrozumialem blad jaki popelnilem, ale zeby nie miec na tyle powazania mojej osoby, by nie warto do mnie odpisywac na Pw, ktore zawieraly szczere checi poprawy mojej sytuacji?

Ale w czym masz problem? Bo ja osobiscie kilka tyg. na towar bym nie czekal. Kupuje cos od kogos i chce ten towar w miare szybko a nie czekac nie wiem ile. Nie masz czasu na wysylki i zaniedbujesz ludzi wiec tu jestes. Osobiscie nie kupilem od ciebie niczego ale przegladalem watek i wypowiedzi ludzi wiec nie ma zmiluj!!

1. A kto kolego czekal kilka tygodni na towar?

2. Mi chodzi o to, ze znajduje sie na liscie osob, ktore nadal sa komus krewne, a nie o to, ze nadal sie na niej znajduje.

3. Nic ode mnie nie kupiles, nic ze mna wspolnego nie masz, wiec nie wiesz o co poszlo, czemu poszlo i jakby poszlo, jakbys to Ty cos kupil, wiec prosze, oszczedz komentarzy. Tymbardziej nie bede drugi raz poruszal watku o co poszlo, czemu tak poszlo i dlaczego tak poszlo, kolejny raz nie bede sie tlumaczyl. Poszlo o pierdoly, a postrach poplynal na cale forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystajac z przeniesienia tematu, a zatem mozliwosci wypowiedzenia sie w tym temacie, ponawiam tutaj moje pytanie, gdyz na zadne z kilku moich pW nie odpowiedziano.
Lista osób, które nie wywiązały się w jakikolwiek sposób z transakcji kupna/sprzedaży lub zrobiły to niezgodnie z umową

1. Jawor36 - http://a4-klub.pl/members/jawor36-71631/

Moje pytanie brzmi, na jakiej podstawie jestem na liscie osob, ktore nie wywiozaly sie z umowy lub zrobily to nie tak jak powinno? Winien bylem, owszem, pare ladnych tygodni temu, moze trzem osobom, z ktorymi to doszedlem do kompromisu (wysylajac towar ktory mial byc wyslany wczesniej) lub oddajac gotowke z powodu nie zadowolenia z jakosci towaru. Jestem na liscie od samego poczatku, wpisany jako oszust, ktory nadal komus jest cos winien. Nikomu nie jestem nic winien od dawien dawna i nie chce, zeby ktos przyklejal do mnie kartke z napisem uwazajcie na niego bo zrobil ludzi w konia i nie odzyskali oni swoich pieniedzy. Z umow sie wywiozalem dawno, a towar czy tez pieniadze odzyskali oni zaraz po tej calej aferze jaka zrobilo forum. Szczegolnie dzieki ludziom, ktorzy ni jak nie mieli nic wspolnego ze sprawa.

Poza tym, czy po takim incydencie nie moge liczyc chocby na odpowiedz na moje PW wyslane do Ciebie Hugo? Polecialo kilka wiadomosci, nie otrzymalem odpowiedzi na zadna. Zrozumialem blad jaki popelnilem, ale zeby nie miec na tyle powazania mojej osoby, by nie warto do mnie odpisywac na Pw, ktore zawieraly szczere checi poprawy mojej sytuacji?

Ale w czym masz problem? Bo ja osobiscie kilka tyg. na towar bym nie czekal. Kupuje cos od kogos i chce ten towar w miare szybko a nie czekac nie wiem ile. Nie masz czasu na wysylki i zaniedbujesz ludzi wiec tu jestes. Osobiscie nie kupilem od ciebie niczego ale przegladalem watek i wypowiedzi ludzi wiec nie ma zmiluj!!

1. A kto kolego czekal kilka tygodni na towar?

2. Mi chodzi o to, ze znajduje sie na liscie osob, ktore nadal sa komus krewne, a nie o to, ze nadal sie na niej znajduje.

3. Nic ode mnie nie kupiles, nic ze mna wspolnego nie masz, wiec nie wiesz o co poszlo, czemu poszlo i jakby poszlo, jakbys to Ty cos kupil, wiec prosze, oszczedz komentarzy. Tymbardziej nie bede drugi raz poruszal watku o co poszlo, czemu tak poszlo i dlaczego tak poszlo, kolejny raz nie bede sie tlumaczyl. Poszlo o pierdoly, a postrach poplynal na cale forum.

no tego zdania za cholere nie jarze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest roznica miedzy lista nie uczciwych sprzedawcow, a lista sprzedawcow nie uczciwych sprzedawcow ktorzy sa komus nadal cos krewni.

Nie jestem nikomu nic winien, wiec nie powinien nade mna wisiec ten podpis.

Nadal widze, ze to nie ludzie poszkodowani maja cos do powiedzenia, tylko ludzie stojacy z boku. Lepiej sie czepiac nie poprawnej jezykowo skladni zdania, za malo watkow na forum, zeby popisac?

A poprawiajac zdanie powyzej, ktorego sie przyczepiliscie, nie przeszkadza mi sam fakt, ze jestem na liscie oszustow, przeszkadza mi fakt, ze jestem na liscie, do ktorej podczepia sie ludzi, ktorzy nie wyrazili checi wywiazania sie z umowy, nadal tocza z kims wojny i sa dluzni pieniadze ludziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor36 nawazyles piwa trzeba to wypić, na tym forum ostrożni ludzie już od Ciebie nie kupią, bądź na tyle elegancki i rób interesy gdzie indziej skoro nie potrafisz ich załatwić jak trzeba. Żadne tłumaczenie po fakcie nic nie da, tylko się pograzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz,ze jak zrobiles wala na forum i po aferze wykreciles sie to jestes juz czysty??

I tu sie myslisz.

Watek ostrzega przed ludzmi, z ktorymi lepiej nie handlowac.I Ty na takiej liscie jestes....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor zrypales sprawę idź na allegro finał albo obraz sie jak puma on tez nie widział nic złego w tym co robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myslisz,ze jak zrobiles wala na forum i po aferze wykreciles sie to jestes juz czysty??

I tu sie myslisz.

Watek ostrzega przed ludzmi, z ktorymi lepiej nie handlowac.I Ty na takiej liscie jestes....

Ale jakiego wala? Opozniona wysylka mikrostykow za 20zl czy opoznione przyjecie zwrotu pompy klimy? Tu nie chodzi o wydymanie kogos na kase, tylko o sam fakt opoznienia. Watek moze i ostrzega, lecz sama lista jest nie adekwatna do stanu rzeczy, gdyz znajduje sie na rowni z ludzmi ktorzy zrobili kogos na kase i znikli, a teraz pewno spowiadaja sie gdzies na komisariacie, tylko dlatego ze z przyczyn wyzszych opoznilem wysylki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa człowieku czy Ty masz ludzi za idiotów już nie pamiętasz jak tłumaczyłeś się, że przedmioty które wystawiałeś i potem które ludzie dostawali różniły się stanem. Ty twierdziłeś że kupowali to co było na zdjęciach, a to była nie prawda więc jak chcesz robić ludzi w c**ja to zakończ lepiej swoją karierę na tym forum a nie jak małolat się tłumaczysz i bredzisz coś o opóźnionych wysyłkach:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jezeli Jawor oddał co miał oddac i porozliczał sie ze wszystkimi to powinien dostac szanse.a ludzie raczej juz go beda pamietac,i miec go na uwadze.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jezeli Jawor oddał co miał oddac i porozliczał sie ze wszystkimi to powinien dostac szanse.a ludzie raczej juz go beda pamietac,i miec go na uwadze.:decayed:

zero litosci dla przekretow.to nie przedszkole.forum nie jest od uczenia ludzi wartosci.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawor zrypales sprawę idź na allegro finał albo obraz sie jak puma on tez nie widział nic złego w tym co robił

Wlasnie sek w tym, ze jestem tu na forum kupe czasu, utrzymuje pozytywne relacje z uzytkownikami forum, jezdze na zloty i uczenistnicze razem z klubowiczami w roznych zlotach, a tymczasem zrobiono ze mnie tutaj takiego zlodzieja, ze az wstyd sie na zlotach pokazywac, bo kogo bym nie spotkal, dziwi sie, czemu wyrobiono mi taka opinie. Nikogo nie oszukalem, a nazwano mnie oszustem. A najlepsze jest w tym to ze nie nazwali mnie poszkodowani, tylko ludzie totalnie obcy w sprawie, ktorzy nie majac pojecia o mojej osobie osadzili mnie jak najwiekszego oszusta.

Tu juz nie chodzi o dostep do forum sprzedazy i gdzie robie interesy, ale o to, ze wzajemnie sie nakrecacie na moja osobe i wyrownujecie z blotem za rzeczy, ktore w porownaniu do innych "oszustow", sa blache.

W tym watku powinni uczestniczyc : poszkodowany, oszust i sedzia, po cholere do tego pchac publike z popcornem, ktora swoim zdaniem pograza cala sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jezeli Jawor oddał co miał oddac i porozliczał sie ze wszystkimi to powinien dostac szanse.a ludzie raczej juz go beda pamietac,i miec go na uwadze.:decayed:

zero litosci dla przekretow.to nie przedszkole.forum nie jest od uczenia ludzi wartosci.....

Dokładnie, ten wątek jest ku przestrodze dla innych przekrętasów a jednak widać że nie dociera do niektórych więc od razu pierwszy strzał i OUT:wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

k**wa człowieku czy Ty masz ludzi za idiotów już nie pamiętasz jak tłumaczyłeś się, że przedmioty które wystawiałeś i potem które ludzie dostawali różniły się stanem. Ty twierdziłeś że kupowali to co było na zdjęciach, a to była nie prawda więc jak chcesz robić ludzi w c**ja to zakończ lepiej swoją karierę na tym forum a nie jak małolat się tłumaczysz i bredzisz coś o opóźnionych wysyłkach:facepalm:

Ja nikomu nic nie tlumaczylem, ze kupili to co na zdjeciach i tak ma byc. Zapewne chodzi o ta sprezarke, ktora rzekomo miala miec zniszczone gwinty, nie podwazalem tego ani razu. Ba nawet tego nie sprawdzalem, paczka ze zwrotu dalej lezy tak jak lezala zapakowana. Uznalem, ze skoro tak mowi, to tak jest. Owszem, poszla nie ta, co trzeba, z mojej winy, ale przed tym nie uciekam. Klient zazadal wyjscia z sytuacji, wykonal zwrot, a koszta za pompe i wysylki zwrocone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci teraz przytaczał Twoich wypowiedzi jeżeli Ty nie widzisz swojej winy...moderatorzy niech rozstrzygną i będzie zgoda:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze jezeli Jawor oddał co miał oddac i porozliczał sie ze wszystkimi to powinien dostac szanse.a ludzie raczej juz go beda pamietac,i miec go na uwadze.:decayed:

zero litosci dla przekretow.to nie przedszkole.forum nie jest od uczenia ludzi wartosci.....

Dokładnie, ten wątek jest ku przestrodze dla innych przekrętasów a jednak widać że nie dociera do niektórych więc od razu pierwszy strzał i OUT:wink:

Jakby do mnie nie dotarlo, to bym podwinal ogonek i uciekl. Jakby wszyscy uznawali zasade, pierwsze potkniecie i OUT to pewno nadalbysmy siedzieli w jaskiniach i srali pod siebie. Nawet zwierzeta ucza sie na bledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...