Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Zasłona dymna :D


Fr0styyy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hi.

Czy to normalne, że z wydechu leci mi sporo białego dymu/pary? Najbardziej to widać na postoju jak kłęby dymu/pary przelatują mi przez maskę :polew:

W silniku żadnych błędów, nie bierze oleju, nie bierze wody. Norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak zimny silnik zwłaszcza z rana widac jak tam sobie para leci, przy dodawaniu gazu zimnym, rzecz normalna ale trzeba by było zaobserwować silniczek bo może coś się kończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie może kłębów nie ma ale też widać tym bardziej, że mam podtlenek LPG :kox: Większy na pewno jest jak zimnego odpalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na LPG leci sporo pary z wydechu. A to spore zagrożenie ze strony ekoidiotów, Skoro coraz bardziej kompromitują się urojenia o szkodliwym CO2 to wezmą się za ograniczanie toksycznego H2O :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko to samo, nawet też temat założyłem. Dziś na światłach stałem za A4 B5 1.6 to z tłumika LAŁA się woda, jak ruszył to leciało jak z kranu. Nie wiem skąd tyle wody się tam bierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autko to samo, nawet też temat założyłem. Dziś na światłach stałem za A4 B5 1.6 to z tłumika LAŁA się woda, jak ruszył to leciało jak z kranu. Nie wiem skąd tyle wody się tam bierze.

Właśnie w b5 to strasznie mocno wodą pluje z wydechu. Jak jade po mieście za taką to gołym okiem widać jak wywala duże ilości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi.

Czy to normalne, że z wydechu leci mi sporo białego dymu/pary? Najbardziej to widać na postoju jak kłęby dymu/pary przelatują mi przez maskę :polew:

W silniku żadnych błędów, nie bierze oleju, nie bierze wody. Norma?

spokojnie przy tych temperaturach nic zlego to nie oznacza - tym bardziej po VAG`owanie OK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko dlaczego z 1,8T tego dymu/pary jest dużo więcej niż z silników samochodowych innych marek? Jak stoję w korku to z mojego BFB najbardziej dymi. Może to kwestia dość pojemnego układu wydechowego ( dwie końcówki) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody innych marek zwykle kulturalniej obchodzą się z paliwem więc też mniej dymią. Skoro mój malutki 1.6 potrafi zeżreć ze 12 l/100 km paliwa po mieście (gdy silniki o takiej samej pojemności innych producentów zadawalają się połową tej wartości), to nie dziwię się, że kopci jak parowóz. :wallbash::kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efektem spalania podtlenku lpg jest miedzy innymi woda wiec to raczej normalne że paruje jak parowóz na lpg

No dobrze, ale skąd ta woda się bierze bez instalacji LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zimnym silniku kazdy przy odpalaniu posci dyma.ten typ tak ma :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Ale czemu inne dymią mniej???? I nie mam LPG. Silnik 120.000 km.

jest to zalezne od wielu czynnikow...

ile robisz km dziennie??

autko garazujesz czy stoi "pod chmurka"??

dziennie jezdzisz?? czy odpalasz je 2-3 razy w tygodniu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...